اطلاعات تکان دهنده درباره ورق گالوانیزه Exposur ورق گالوانیزه

در مقابل اگر ورق بدنه از نوع گالوانیزه باشد، آنگاه حتی در صورت ازبینرفتن پوشش رنگ و لخت شدن فلز نیز بدنه، بازه

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

در مقابل اگر ورق بدنه از نوع گالوانیزه باشد، آنگاه حتی در صورت ازبینرفتن پوشش رنگ و لخت شدن فلز نیز بدنه، بازهم قطعات خودرو دچار خوردگی و زنگزدگی نمیشوند یا خیلی دیرتر دچار خوردگی و زنگزدگی میشوند و به همین خاطر کمکم همه خودروسازان معتبر روی به سمت استفاده از ورق گالوانیزه آوردهاند . در بازار ایران با توجه به تغییرات ناگهانی ارز ، تقاضا و کشش خرید و فروش برای تعدیل عرضه و تقاضای کلی قیمت ها تعیین می شود. قیمت ورق گالوانیزه تولید داخل کشور ایران با ورق های وارداتی کمی با هم متفاوت است. همیشه با تغییر قیمت ها کمی سردر گم می شود اما واقعیت این است که قیمت محصول و میزان سود آن برای فروشتنده بسیار مهم است. گالوانیلینگ روشی نسبتا زمان بر و حساس است؛ در این شیوه، متخصصان، ورق های فولادی را با دو روش گالوانیزاسیون گرم و گداختگی تولید می کنند.

Po​st w​as generat᠎ed with GSA C​onte​nt Gener ator Demoversion!

تولید بدنه و قطعات خودرو: در کارخانه ساخت قطعات خودرو و بدنه آن، از ورقهای گالوانیزه استفاده میکنند. و اگر نیست لطفاً خودروسازان داخلی از همینالان دست بکار بشوند و استفاده از ورق گالوانیزه در تولید بدنه خودرو را در دستور کار قرار بدهند تا در این زمینه از قافله عقب نمانیم . ساخت این محصول با روشهای مختلف، سبب میشود که از ورقهای تولید شده به هر روش، بتوان در کاربردهای متفاوتی استفاده کرد. شما می توانید از فروشگاه اینترنتی آهن تاپ، قیمت ورق گالوانیزه کاشان امروز را مشاهده و سفارش خود را در سایت ثبت نمایید. همچنین برای خرید ورق گالوانیزه 6 متری می توانید به فروشگاه اینترنتی آهن تاپ مراجعه نمایید. اگر به دنبال خرید ورق گالوانیزه هستید، ابتدا باید کاربرد موردنظر خود را در نظر بگیرید. این امر آهن را در برابر عوامل فرسایشی بیرونی از جمله رطوبت و اکسیژن محافظت میکند. محصول این فرآیند، یک ورق آلیاژی (آلیاژی از روی و آهن) خواهد بود.  This was g enerated by GSA Con tent G enerat᠎or D᠎emov ersion!

آب با شکستن مولکول اکسیژن به واکنش آهن با اکسیژن کمک میکند. در ضلعهای شرقی و غربی عمارت نیز فقط دو در ورودی وجود دارد که با ۱۸ پله به طبقه فوقانی راه پیدا میکند. میتوان همان کیفیت ورق یاد شده در روش غوطهوری گرم را با ایجاد ضخامت کمتر از «روی» به دست آورد. پس اگر اسم ورق سفید به گوشتان خورد در نظر داشته باشین که همان ورق گالوانیزه است. علت استفاده از این پوشش بر روی ورق، جلوگیری از زنگ زدگی ورق است که باعث افزایش قیمت ورق می شود اما وقتی در تماس با محیط بیرون قرار میگیرند واکنش نمی دهند این خاصیت قیمت ورق گالوانیزه را توجیه می کند. این ورق آهنی از ذوب فولاد در دمای بین 900 الی 950 درجه سانتیگراد در زیر پرس های سنگین به صورت ورق پهن و صاف در ضخامت های 0.40 الی 100 میلی متر تولید می شوند. باید خاطر نشان کرد که در بازار و در میان افراد جامعه ورق آهنی و ورق فولادی آنچنان تفاوتی ندارد. گالوانیزه نمودن گرم یا غوطه وری ورق در صنایع بیشتر مورد استفاده است و خواص مطلوبتری ارائه میدهد. اگر ورق بدنه کاتافورز (کاتافرز) یا حتی EPD شده باشد، آنگاه تا زمانی که پوشش رنگ و کاتافورز (کاتافرز) سالم است فلز دچار خوردگی و زنگزدگی نمیشود؛ ولی بهمحض اینکه پوشش کاتافورز (کاتافرز) برداشته شود - مثلاً بهخاطر برخورد سنگریزه با کاپوت یا لبه جلویی سقف - از همان نقطه خوردگی و زنگزدگی شروع شده و گسترده هم خواهد شد.

الان خودروسازان معتبر و حتی چینیها یا از ورق گالوانیزه استفاده میکنند یا از ورقی که کاتافورز (کاتافرز) شده باشد استفاده میکنند و به همین خاطر بدنه را 7 سال در برابر خوردگی تضمین - گارانتی - میکنند که کمکم همه خودروسازان معتبر روی به سمت استفاده از ورق گالوانیزه آوردهاند. ورق های گالوانیزه فولاد امیرکبیر کاشان از کیفیت خوبی برخوردارند این کارخانه به دلیل تجربه ، دانش و مهارت لازم در زمینه تولید ورق گالوانیزه گرم، به عنوان اولین تولیدکننده این نوع ورق در ایران شناخته می شود. این محصول تولید شده توسط کشور چین، دارای کاتینگ بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ است؛ اما کشورهایی مانند کره، ژاپن و هند ورق هایی با کاتینگ ۱۸۰ تولید میکنند که این امر نشان دهنده با کیفیت بودن تولیدات این محصول در کشورهای اخیر است. اغلب ورق های شیروانی در سقف خانه های ویلایی نصب می شود که نسبتا قیمت آنها بیشتر از است برای اینکه ور قای شیروانی که برای پوشش سقف استفاده می شود از نوع گالوانیزه گرم هستند و برای زیبایی از انواع رنگها استفاده می شود که بر مقاومت ورق می افزایند. همه میدانند که آهن فقط در صورتی زنگ میزند که در معرض آب و اکسیژن باشد.  Th​is data has been ​do ne with GSA᠎ Content Gen​erator DEMO.

جدول قیمت ورق گالوانیزه در بالای این متن قرار داده شده است. این سیستم فضای تولید را تا بیش از ۹۰٪ مساحت گلخانه افزایش میدهد. سابقاً فضایی که کاخ در آن قرار گرفته کاملاً باز و باغهای میوه اطراف آن زیبایی خاص به آن بخشیده بود اما اکنون با توسعه شهری فضای باز آن تبدیل به ساختمان و خیابان شده است و کاخ فلاحتی نمای سابق خود را از دست داده است. هر جسمی از یک چگالی خاص یا وزن مخصوص خاص تولید می شود که برای محاسبه وزن ورق از آن استفاده می شود. 5. تقاضای بازار: در صورتی که تقاضای بازار برای ورق گالوانیزه بیشتر شود، قیمت آن نیز افزایش می یابد. گردش هوا در گلخانه ضروری است. در این صورت است که دچار زنگ زدگی میشود؛ به این ترتیب که عمل اکسایش در آهن، به ایجاد آند منجر میشود و در قسمتی دیگری از آن به دلیل وجود اکسیژن، کاتد تشکیل میگردد. نسبت به سایر انواع ورقها این نوع ورق هزینه نگهداری بسیار کمتری دارد. که حمل آنها آسان و کم هزینه شود. این پدیده باعث میشود که یک پیل ولتایی کوچک تشکیل شده و این فرایند با حرکت آند ها به سمت کاتد ها منجر به زنگزدگی می شود.

این محصولات از جنبه کارایی به سه دسته کلی ورق گالوانیزه صنعتی، ورق گالوانیزه خودرویی و ورق گالوانیزه ساختمانی تقسیم میشوند. برای عبور تأسیسات در طول هر یک از پانلهای سقفی سه حفره تعبیه شدهاست که امکان عبور هر نوع تأسیساتی را از داخل خود ممکن میسازد. سپس از فلاکس تانک عبور کرده و وارد کورههای پیشگرم میشود. در روش غوطهوری گرم پس از انجام مراحل شستوشو، ورقهای فلزی وارد کوره مذاب میشوند تا لایه نازکی از روی، سطح آنها را بپوشاند. مقاومت بالا در برابر ضربه و خراش. با لایه محافظی که از این روش بر روی آهن یا فولاد ایجاد میشود از فرسایش و زنگ زدگی آن در برابر عوامل بیرونی جلوگیری میشود. ضمن اینکه، علاوه بر پوشش روی، لایههای محافظتی کروماته و لایه روغنی نیز بر سطح این ورق اعمال میشوند تا قابلیت و سطح حفاظت ورق به حداکثر مقدار خود برسد. میزان پوشش گالوانیزه بر روی فلز بر پایه جرم پوشش یا ZN تعیین میشود که مقدار آن بر روی ورقها متفاوت است. عوامل زیادی در قیمت تاثیر می گذارند .یکی از این عوامل با افزایش مقدار کتینگ است که کیفیت ورق را بالاتر می برد.

در این مطلب، به طور کامل در مورد ورق گالوانیزه، کاربرد و ویژگی های آن صحبت شد. استاندارد درجه کوتینگ توصیه شده برای ضخامتهای مختلف در جدول زیر آورده شده است. ورق سیاه بعد از گالوانیزه شدن به دو صورت رول و ورقه ای تولید می شوند .پوشش این نوع محصول از مواد کوتینگ است. این محصول در شرایطی که میزان فرسایش و اکسایش بالا باشد، عمر بالایی دارد و میتواند تا ۳۰ سال قابل استفاده باشد. مقرون به صرفه ترین ضخامت در بین ورق ها که بیشترین کاربرد را در بین صنعت گران دارد. شاید برایتان جالب باشید که بدانید میزان کوتینگ ورق گالوانیزه در ایران معمولاً بین 80 تا 150 گرم بر مترمربع است. در این روش ورق یاد شده از غوطهور شدن آهن در «روی» مذاب تهیه می شود. به واسطه این مزایا، از این ورق در ساخت خیلی از محصولات ساختمانی استفاده مینمایند و به این ترتیب تغییرات نرخ ورق گالوانیزه بر تغییر قیمت رابیتس و سایر محصولات متشکل از این ورق موثر خواهد بود.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن