: یوهانس کپلر

در این دشت ها انواع مختلفی از پوشش های گیاهی را شاهد هستیم که غذای اصلی بزرگ ترین جمعیت گیاهخواران را تشکیل می دهد که خود این گیاهخواران نیز طعمه لذیذی برای گوشتخواران ساکن دشت را تشکیل میدهند . DAVINCI نیز در حال انجام است که هدف اصلی آن بررسی جو زهره است. حال در رابطه با زوایای 90 درجه ای که در این سنگها دیده می شود.آیا واقعا این زوایای 90 درجه چیز انقدر عجیبی هستند که طرفداران فرضیه فضانوردان باستانی در رابطه با آن هیاهو به راه انداخته اند؟

14-علت درجه بندی نصف النهارها به180 درجه شرقی ویا غربی چیست؟ شارون با نصف قطر و یک هشتم جرم پلوتو ، قمر بسیار بزرگی در مقایسه با بدن مادر است. یکی از سوالات مهم اخترشناسان این بود که آیا یک سیاره بزرگ و یخی میتواند در منطقهای فراتر از مدار نپتون وجود داشته باشد؟ Haumea (نام سیاره کوچک 136108 Haumea) یک سیاره کوتوله احتمالی است که فراتر از مدار نپتون واقع شده است.

آیا ماه یک سیاره است؟ این بدان معناست که انرژی خورشیدی موجود (ثابت خورشیدی) 4 تا 16 برابر کمتر از مدار زمین است. در این سیاره طوفان های شنی بسیار عظیمی رخ می دهد که ارتفاع برخی از آن ها از کوه اورست بلندتر و سرعتی بیش از 300 کیلومتر برساعت دارند. من مرغ ها را شکار میکنم و آدمها مرا. او مدتها در کوی خاک و گل عمر را سپری کرده، شاهد، شراب، شکار و حکمروایی مشغله های عمدة او بودند، اما ساحت وجودی و مقام روحانی او به این مقام سرفرود نمی آورد. یک ماه و نیم بعد ، پلوتون در نقش سگ مینی موس به نام روور ظاهر شد که همراه او و میکی در پیک نیک می آیند.

یک دره ی بزرگ از جنوبی ترین سه آتشفشان کوچک تر به طرف شرق امتداد یافته است. کمربند کوییپر منطقهای مملو از اجرام کوچک سنگی و یخی است که از حدود سیارهی نپتون و فاصلهی ۳۰ واحد نجومی شروع میشود. در هر ثانیه حدود ششصد تن هیدروژن در هسته خورشید به هلیوم تبدیل می شود. پلوتو که اکنون یک سیاره کوتوله محسوب میشود به همراه اریس، هائومیا و ماکیماکی در کمربند کویپر قرار دارد.

ماه ، که به لونا نیز معروف است ، یک بدن نجومی است که به دور سیاره زمین می چرخد و تنها ماهواره طبیعی دائمی زمین است. 2060 Chiron (/ˈkaɪrən/) ، نامگذاری موقت 1977 UB ، و همچنین به عنوان 95P/Chiron شناخته می شود ، یک بدن کوچک منظومه شمسی (یا سیاره ای کوچک) در منظومه شمسی بیرونی است ، در مدار خورشید بین زحل و اورانوس می چرخد. این اصطلاحات از لحاظ تاریخی در مورد هر شیء نجومی در حال گردش به دور خورشید که شبیه یک دیسک شبیه به سیاره نبوده و مشخصه یک دنباله دار فعال مانند دم نیست ، اعمال شده است.

روند شبیه سازی سایر سیارات به زمین، زمین سازی نامیده می شود. در یک سمت این قمر حفره ای به بزرگی یک سوم شعاع کل این قمر وجود دارد. او میگوید: «تا زمانی که این سیاره مستقیم کشف شود، وجود آن فقط یک فرض خواهد بود، هرچند که فرضیهای کاملا قدرتمند باشد.» این دو برای کشف مستقیم سیارهی ایکس جستجو با تلسکوپ سوبارو واقع در هاوایی را شروع کردهاند و امیدوارند دیگر ستارهشناسان هم به آنها ملحق شوند. باتیگین و براون وجود این سیاره را از روی حرکت عجیب ۶ جرم منظومهی شمسی که فراسوی مدار نپتون قرار دارند و از قبل هم آنها را میشناختیم، حدس میزنند.

تمام دستورالعمل ها، آموزش ها، تعلیمات از روی قصد و نیت هستند. طلا و پلاتین دو نمونه از این فلزات هستند. مدار این سیارهی احتمالی نیز به همین شکل با صفحهی منظومهی شمسی انحراف دارد. آنها میگویند که این اجرام در قسمتی از مدار خود نزدیک به یکدیگر قرار میگیرند و اصطلاحا خوشهای میشوند. در قسمتی از داستان اینگونه آمده: اگر به آدم بزرگ ها بگویید خانه ای زیبا دیدم ساخته شده با آجرهای قرمز که قسمت جلویی پنجره های آن پر از شمعدانی و روی پشت بامش کبوترهای زیادی بودند، امکان ندارد بتواند آن را در ذهنش تصور کند.

نکته: گفتنی است که NFTهای دنیای بیگانه، بر روی شبکه BSC و WAX ساخته میشوند. نوارهای رنگارنگی که مشتری را احاطه کردهاند، توسط وزش بادهای شدید شرقی-غربی در اتمسفر بالایی این سیاره ایجاد میشوند و بیش از ۵۳۹ کیلومتر در ساعت سرعت دارند. ولی باتیگن می گوید که ممکن است گازهای باقی مانده در قرص پیش سیاره ای توانسته به میزان کافی از سرعت سیاره بکاهد و در نتیجه باعث شود در منظومه ی شمسی باقی بماند.

در طي شب، اتمسفر كمضخامت تير باعث مي شود كه حرارت پراكنده شده و دما به سرعت افت كند. اریس به همراه سرس، پلوتو، هائومیا و ماکیماکی را در گروه سیارات کوتوله قرار دادند. و در دورترین حالت این دوری به ۲۵۷ میلیون کیلومتر میرسد. در حالی که بسیاری از سیارک ها عمدتاً از سنگ و فلز تشکیل شده اند ، اکثر اجسام کمربند کویپر تا حد زیادی از مواد فرار یخ زده (که به آنها یخ می گویند) مانند متان ، آمونیاک و آب تشکیل شده است. مدرک آنها برای این ادعا سنگی بود که از قسمتهای زیرین به بیرون سر زده بود.

دانشمندانی که این ادعا را مطرح کردهاند، میگویند شاید زمانی در حدود ۴٫۵ میلیارد سال پیش و وقتی منظومهی شمسی تازه در حال شکل گرفتن بوده، این سیاره در نواحی داخلی منظومهی شمسی بوجود آمده و سپس به دلایلی، به بیرون پرت شده و اکنون در مداری به شدت بیضوی دور خورشید گردش میکند. بنابراین سیارهی مذکور در نزدیکترین حالت، حدود هفت برابر فاصلهی نپتون تا خورشید از ما دور است. بنابراین حاوی شیئی است که عضو نیست. یک سیارهی خیلی بزرگ که احتمالا هم اندازهی سیارهی نپتون است و هر ۱۵ هزار سال یک بار دور خورشید میگردد.

Makemake (نام سیاره کوچک 136472 Makemake) یک سیاره کوتوله (و پلوتوئید) و شاید دومین شیء بزرگ کمربند کوئیپر در جمعیت کلاسیک است که قطر آن تقریباً دو سوم قطر پلوتو است. اریس تقریباً 16٬093٬440٬000 کیلومتر از خورشید فاصله دارد و فاصلهٔ اریس تا خورشید سه برابر فاصلهٔ پلوتو تا خورشید و 38 تا 97 برابر فاصلهٔ زمین تا خورشید است. کمربند سیارک ها تقریباً 2 تا 4 برابر زمین از خورشید فاصله دارد. نتیجه ی حرکت انتقالی زمین پیدایش فصل ها است. آیا کمربند سیارک ها هرگز سیاره ای بوده است؟ سیارک ها، قمرها و سیاره ها در منظومه شمسی ما ذخیرهای بی نهایت از منابع دست نخورده در خود دارند.

اریس 136199 اُمین سیارک کشفشده و دومین جسم فرانپتونی بزرگ منظومه خورشیدی پس از پلوتو است. بیشتر سیارک ها با خورشید فاصله دارند. همه ستاره ها مانند خورشید ما نیستند. این نیتروژن عمدتاً از نیتروژن (N2) ، با مقدار کمی متان (CH4) و مونوکسید کربن (CO) تشکیل شده است که همه آنها از یخهای خود بر روی سطح پلوتون بخار می شوند. همه قمرهای زحل جرمهایی منجمد هستند. سطح این سیاره ی کوتوله نیز از یخ متان و نیتروژن ساخته شده و جو آن نیز یخ زده و منجمد است.

شارون ، معروف به (134340) پلوتون اول ، بزرگترین از پنج ماهواره طبیعی شناخته شده سیاره کوتوله پلوتون است. این پنجمین ماهواره طبیعی بزرگ در منظومه شمسی و بزرگترین ماهواره در بین ماهواره های سیاره ای نسبت به اندازه سیاره ای است که به دور آن می چرخد (اولیه آن). مشتری در منظومه شمسی کوتاهترین روز را دارد. اما در 5 ژانویهٔ 2005 و در بازبینی مجدد، مایکل براون، چد تروهیو و دیوید رابینوویتز اریس را کشف کردند.

پژوهشگران خاک به دست آمده از بخشی نزدیک قطب شمال بهرام را با کمی خاک باغچه زمینی هم سنجی کردند و به این نتیجه رسیدند که خاک بهرام برای رشد گیاهانی چون مارچوبه مناسب است. چون زهره درخشانترین سیاره در میان پنج سیارهای بود که ستاره شناسان دوران باستان کشف کرده بودند، احتمالاً به همین علت به نام زیباترین خدایان پانتئون نامگذاری شده است. جالب اینجاست که براون یکی از کسانی بود که باعث شد پلوتو از لیست رسمی سیارات منظومهی شمسی حذف شود.

این کتابها در بر گیرنده نگرشی منظم به ستاره شناسی خورشید مرکزی بوده و از اهمیت بسیاری برخوردارند. نزدیکترین فاصلهی این سیاره به خورشید، ۲۰۰ واحد نجومی (AU) است. این سیاره احتمالا در نزدیکترین حالت، ۲۰۰ برابر فاصلهی خورشید تا زمین با ما فاصله دارد. فاصله ماکیک چقدر است؟ بنابراین داون اولین مأموریتی بود که یک سیاره کوتوله را از فاصله نزدیک مطالعه کرد. آیا می توانید روی یک سیارک زندگی کنید؟ از سال ۱۹۷۲ هیچ خدمهای بر روی ماه فرود نیامده است، اما خوشبختانه میتوان از فناوریهایی مانند تلسکوپ نظارت بر ماه و مدارگرد شناسایی ماه ناسا استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید