گزارش صعود بر فراز قله آرارات

این روستا در دهستان گلیجان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۵۶۶ نفر بودهاست. این روستا در دهستان میاندامان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۱۳ نفر بوده است. این اثر منسوب به آیین مهرپرستی و مربوط به دوره اشکانی (پارتی) میباشد که به شماره ۳۷۶۰ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیدهاست. دمورگان این اثر را از آثار دوره ایلامی میداند اما بنا بیشتر خصوصیات معماری ساسانی را دارد.

این بنا در بخش کوهنانی شهرستان کوهدشت واقع شدهاست. این بنا در شهرستان کوهدشت ودر بخش رومشگان واقع شدهاست. این غار در 18 کیلومتری جنوب خاوری شهر کوهدشت، در کوه «دمچهر» قرار دارد. به شما پیشنهاد میکنیم در اولین زمان ممکن کولهی سفر خود را ببندید و دل به جادههای زیبای غرب ایران بزنید و به کوه بیستون کرمانشاه برسید. بعد از حمد و ثناى خداوند یکتا، مسلمانان را از نزدیک شدن سپاه قریش آگاه ساخت و فرمود: «اگر شما با جان و دل براى جنگ آماده باشید و با چنین روحیّه اى با دشمنان بجنگید، خداوند به طور یقین پیروزى را نصیبتان مى کند.» و در همان روز با هزار نفر از مهاجر و انصار رهسپار اردوگاه شدند.

در نزدیکی کوه، کافه ای بسیار زیبا و مدرن با دکوری به روز و دل انگیز وجود دارد که میزبان کوه نوردان و طبیعت گردان است. به عقیده او اگر هدهد ی به قصد رفتن به کوه قاف پر و بال خود را بکند و سایه کوه قاف بر او بیفتد آن هدهد پس از هزار سال به سیمرغ تبدیل میشود. اما با توجه به اعتدال آبوهوا در فصل بهار مخصوصا دو ماه اول آن یعنی فروردین و اردیبهشت و اسفند ماه که تازه سال به سمت بهار میرود، از اسفند ماه تا اردیبهشت بهترین زمان صعود به کوه تفتان و از پرطرفدارترین زمانهای انتخابی میان کوهنوردانی است که میخواهند این کوه را فتح کنند.

نمک خوردن و نمکدان شکستن به این وضوح را تا به حال شاهد نبوده ام . این موضع گیری صریح و قاطع آن مرجع آگاه‚ خیزش و حرکت عمومی مردم را به همراه داشت که در نهایت به لغو آن قرارداد انجامید و بدین سان برگ زرین دیگری بر تاریخ پرافتخار مرجعیت شیعه و پیوند امت و روحانیت‚ ورق خورد و اقتدار و تعهد علمای اسلا م را عیان ساخت.این مرجع وارسته و فقیه فرزانه سرانجام در ۲۷ محرم ۱۳۰۶ قمری دارفانی را وداع گفت و به دیار باقی شتافت.

پل یاد شده دارای ۴ چشمه طاق بوده که اکنون تنها دو چشمه طاق آن باقی است. در برخی حالات هم برای دریافت نوبت از مراکز درمانی لازم است تا به صورت حضوری به آن ها مراجعه شود؛ که در زمان شیوع کرونا بهتر است این کار به صورت غیرحضوری انجام شود. مسیرهای دسترسی از این شهرستان به اطراف را راه آسفالت فرعی کوهدشت – خرم آباد به سمت خاور به طول 94 کیلومتر و راه آسفالت اصلی به سمت جنوب باختری به طول 18 کیلومتر تا راه سراسری اصلی دزفول ـ کرمانشاه تشکیل میدهد.این شهرستان از جاذبه های تاریخی و مکان های دیدنی متعددی برخوردار است.قلعه کورگان، قلعهگمور، قلعه سیله، قلعه کوهزاد، قلعه چق (جغد)، قلعه منیژه، قلعه چنگری، گنبد شاه محمد، گنبد ابوالوفا، مقبره داوود رش، دره سرطرهان، دره و غار ویزنهار، دژ زلال انگیز، تپههای چغاسبز و کفتارلو، تپه پیاره، تپهدرکه، پل گاومیشان وپل کرودختر برخی ازمکانهای دیدنی و تاریخی این شهرستان به شمار میرود.

میزان بارندگی در افغانستان کم است و مهمترین رودهای آن عبارتند از: آمودریا، رود کابل، هریرود، رود هلمند و رود مرغاب و طویلتری رودهایش، آمودریا (2620کیلومتر)، هیرمند (1400کیلومتر)، هریرود(1230 کیلومتر) اکثر این رودخانهها ناشی از برفهای زیادی است که در زمستان در نقاط مرتفع میبارد و در بهار و تابستان به تدریج آب میشود. پنجشیر از میان گدارهای باریک با دیوارههای بلند میگذرد و در مسیر خود چندین شاخهٔ دیگر مانند غوربند و پریان دریا را دریافت میکند و سپس در حدود ۴۸ کیلومتری شرق کابل به رود کابل میپیوندد، پنجشیر از رودهایی دائمی افغانستاناست و طول آن به ۳۲۰ کیلومتر میرسد.

ممکن است تجربه دریافت نوبت از بیمارستانها و مراکز درمانی را داشته باشید که معمولا دشوار و وقتگیر است. همچنین در صورتی که پزشکان برنامه کاری خود را تکمیل کرده باشند، میتوانید در زمان دلخواه خود نوبت دریافت کنید. در این عبادتگاه اشیاء نذری که در داخل دیواره معبد کار گذاشته بودند کشف شد، همچنین آیینههای برنزی (مفرغی),مهرههای استوانهای و مجسمههای کوچکی از مرد و زن مشاهده وکشف شد. بعد از ده دقیقه به استخر رسیدیم و مشاهده کردیم یک استخر نه چندان بزرگ و روباز است و از آنجا که قصد ما رفتن به سونا و رفع خستگی حاصل از کوهنوردی بود، از رفتن به استخر منصرف شدیم و با توجه به نزدیکی ظهر، به طرف شهر دغوبایزید برگشتیم.

آنها پس از این مدت و بعد از بیدار شدن تصور کردند چند ساعتی بیشتر نخوابیدهاند. این پل سترگ از آثار منحصر به فرد دوره ساسانی بوده وبه شماره ۳۵۱۱ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. بررسی شده است. هرچند هم در سال های اخیر کارهای اندکشماری انجام شده، با آن هم می توان از آثار بس جالب پژوهندگان نسل نو برای مثال یو. شرکت تعاونی تولیدی زنبورداری کوهدشت خراسان با سابقه اي بيش از سه دهه تجربهي موفق در زمینه پرورش زنبورعسل و تولید محصولات جدیدو با کیفیت زنبور ( عسل طبیعی- ژله رویال – گرده گل – بره موم و موم ) در سال 1373 به شماره ثبت 9329 تاسیس گردید.

موسس و مدیر عامل شرکت خانم بی بی فاطمه حسینی می باشند که از اواخر سال 61 فعالیت خود را در قالب پرورش و تولید ملکه زنبور عسل شروع و در سال 68 توانستند به نمایشگاه های داخلی راه پیدا کنند و از سال 74 به صورت کارگاهی شروع به بسته بندی محصولات خود با برند کوهدشت کردند و سپس از سال 77 وارد حوزه صادرات گردیدند. در فعالیت آتشفشانی گدازه ها، بخار و مواد مذاب به سطح زمین می رسند و با تجمع این گدازه ها، زمین های آتشفشانی شکل می گیرد.

شرکت تعاونی تولیدی زنبورداری کوهدشت خراسان جزء اولین شرکت هایی می باشد که مجوز های مربوط به اداره نظارت بر مواد غذایی استان، اداره استاندارد، دامپزشکی و جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی را دریافت نمود و دارای پروانه بهداشتی تاسیس و بهره برداری می باشد. عبادتگاهی که در این مقطع زمانی وجود داشتهاست متعلق به گروههایی بوده که از سراسر استان در این معبد اجتماع کرده و آداب خاص دینی خود را انجام دادهاند.

حقیقت این است که بیش از نود درصد شهرهایی که در شاهنامه از آنها نام برده شده، در بخش شرقی فلات ایران و افغانستان امروزی واقع شده اند. استفاده شدهاست. این میل یکی از قدیمیترین و منحصرترین میلهای یادبود در لرستان بوده که برای نشان گور بکار برده شدهاست. با استفاده از خدمات نوبت دهی پزشکی پذیرش۲۴ قادر خواهید بود در کمترین زمان و بدون دغدغه ای جز بیماری، اولین نوبت خالی پزشک مورد نظر خود را ثبت نمایید و در زمان مقرر به مطب پزشک مراجعه نمایید. با استفاده از خدمت نوبت دهی بیمارستان میتوانید بدون مراجعه حضوری به مراکز درمانی، نوبت خود را رزرو کنید.

آیت الله حاج آخوند در مدت چهار الی پنج سال حضور در نجف اشرف با جدیت بسیار به تزکیه و تهذیب نفس و رسیدن به کمالات معنوی و نیز تحصیل، تدریس و تحقیق در علوم مختلف می پردازد، به شکلی که از نظر جسمانی به شدت ضعیف می شود، اما از نظر معنوی به درجات عالی از معنویت و تقوی نایل می گردد و از نظر علمی و فقهی به قوه استنباط و مقام رفیع اجتهاد دست می یابد.

دریافت پروانه واحد تحقیق و توسعه از وزارت صنعت، معدن و تجارت و آزمایشگاه تخصصی عسل در راستای انجام تحقیقات پایه و کاربردی در زمینه عسل های شاخص ایران و نظارت مستقیم بر روند تولید و بسته بندی محصولات با رعایت استانداردهای داخلی و بین المللی جهت حضور موفق در بازارهای داخلی و خارجی از دیگر موفقیت های این شرکت می باشد. بر اساس مطالعات انجام شده میتوان مجموع ذخایر نفت و گاز شمال کشور افغانستان را اعم از ذخایرکشف شده و کشف نشده که قابل استحصال میباشند به صورت زیر تعیین نمود. صلوات های پی درپی و هیاهوی جمعیت حاکی از احساس خوشحالی جمعیت است که می خواهند از این طریق از پهلوان با اخلاق و سربه زیر دیارشان قدردانی کنند که یک بار دیگر برایشان مدال افتخار هدیه آورده است.

بیشتر قسمتهای آن در زیر خاک مدفون است. درازای دهانه غار، 18 متر و ارتفاع سقف آن نزدیک به 20 متر است. مرکز شهرستان کوهدشت از نظر جغرافیایی در 47 درجه و 36 دقیقه درازای خاوری و 33 درجه و 32 دقیقه پهنای شمالی و ارتفاع 1195 متری از سطح دریا قرار دارد. ستی انساء از نظر سن از طالب بزرگتر و برادرش را بسیار دوست می داشت. بالاخره پس از چند ساعت انتظار طولانی طالب نعمت پور به جمعیت مشتاق می رسد تا روی دست اشتیاق مردم شهرش به خانه بازگردد.

طالب نعمت پور ادامه می دهد: با توجه به تفاوت زیاد مقام اول با دوم در میادین برون مرزی و حیثیتی بودن آن، کشتی فینال برای من بسیار حساس بود چرا که تنها با کسب مقام اول است که می توانی پرچم کشورت را بالاتر از همه به اهتزاز درآوری. بنابراین در این نوشتار، ساختار لیتولوژیکی و چینه شناسی البرز و جنگل های نیم رخ شمالی آن، بیشتر از ساختار تکتونیکی آن مد نظر بوده است زیرا شناخت لیتولوژی و چینه شناسی در طرح های جنگلداری ارزش کاربردی زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید