گرمترین و سردترین سیارات منظومه شمسی را بشناسید! – دینو

به این ترتیب، مثلاً عارضهای جریانمانند را برچسب fluctus (واژهی لاتین به معنای جریان) میدهیم، بیاعتنا به اینکه منشأ آن آتشفشانی بوده یا رودخانهای. دیر یا زود باید این را بفهمیم و بپذیریم که زمین هم حق زندگی کردن بدون آلودگی را دارد. جای تاسف است که یک فیلم با منعکس کردن شدت مشکلات محیط زیست و ترساندن ما از نابود شدن خودمان، اهمیت حفظ محیط زیست را به ما القا کند. زنگ هشدار سیاره ما در حلال خاموش شدن است. ضمنا سیاره تیر آنقدر به خورشید نزدیک است که هر نوع اتمسفری تحت تاثیر بادهای خورشیدی بلافاصله ازبین میرود و این بدان معنی است که در سیاره تیر هیچ هوایی وجود ندارد.

پاپین تر از این لایه مغشوش یعنی از ارتفاع حدود 75 کیلومتری لایه دوم یعنی لایه ابرآلود تروپوسفر قرار دارد.سه لایه مجزا که از لحاظ اندازه ذرات وغلظت متفاوت هستند در لایه ترپوسفر در فاصله 50 تا 70 کیلومتری وجود دارد.قطرات اسیدسولفوریک اجزاءاصلی ابرهای سیاره هستند.این قطرات از واکنش مولکولهای آب ودی اکسید گوگرد در نواحی بالایی جو وتحت تاثیر تابش ماوراءبنفش نور خورشید بوجود آمده اند.در نواحی پایین ای ابرها احتمال بارش نیز مطرح شده است.(همان چیزی که به بارانهای اسیدی سطح ناهید معروف شده است.)دمای بطور ثابت از بالای ابرها با درجه 300 درجه کلوین شروع شده وبه دمای 750 درجه در سطح سیاره افزایش پیدا می کند.این دمای بالاترین دمای سطحی در میان اجرام منظومه شمسی می باشد وحتی از دمای ذوب سرب نیز بیشتر است.دلیل این دمای زیاد همان چیزی است که ما آنرا بانام پدیده گلخانه ای می شناسیم.سیاره ناهید از زمین به خورشید نزدیکتر است بنابراین مقدار انرژی دریافتی آن نیز بیشتر است.تابشی که به سطح می رسد باوجود لایه ابری از جنس دی اکسید کربن توانایی برگشت به فضا نداشته ودر میان لایه ابری وسطح سیاره جذب شده است.البته تاحدودی وجود بخار آب ودی اکسید گوگرد نیز در بروز چنین پدیده ای هم موثر می باشد.گفتنی است دمای سیاره از این مقدار کنونی بیشتر نخواهد شد چراکه جو سیاره وسطح آن در حالت موازنه شیمیایی هستند.

سیارات در مدار هایی دوار و یا به شکل دایره گونه ای به دور خود در حال گردش هستند البته با در نظر گرفتن این نکته که حرکت این سیارات به دور خود همزمان با توجه به اینکه زمین در مرکز عالم هست مطرح شده است پس باید حرکت این اجرام علوه بر دور خود به دور مرکز عالم نیز در نظر داشت بنوعی نباید از تصور نظریه ی زمین مرکزی دور شد. همچنین امیدواریم چنین جملاتی بتوانند، صدای خواسته ما که همان مراقبت و حفاظت از زمین زیبایمان است را به گوش بقیه برساند و همه به سمت دستیابی به این خواسته برگردند.

وقت آن است که بیدار شویم و اقدام کنیم! از آنجا که این سیاره صبحهای زود، قبل از طلوع خورشید در آسمان میدرخشد آن را ستاره صبح نام نهادهاند.و چون هنگام غروب، اندک زمانی پس از غروب خورشید نیز در آسمان دیده میشود، آن را ستاره غروب نیز مینامند. این بازی در زمان عرضه هم واقعا عالی بود اما پس از دو سال پشتیبانی منظم و بهروزرسانیهای تأثیرگذار، به پدیدهای کاملا متفاوت و جذاب تبدیل شده.

نداشتن اتمسفر هم یکی از دلایل نبودن درجه حرارت منظم در این سیاره است. آنچه بشر باید بداند این است که بدون مادر زمین زندگی کند اما کره زمین بدون بشر هم قادر به ادامه حیات است. هدر دادن و نابود کردن منابع طبیعی مان و استفاده نابجا از زمین، منجر به تضعیف شکوفایی فرزندان و نسل های بعدی مان می شود که باید منتظر وقوعش باشیم. راه حل یک مساله باید راه حلی برای برطرف کردن همه مشکلات باشد.

مجلات سیاره تنها انتشاراتی مخصوص افرادی است که قصد مسافرت کردن را دارند. برای زبان های دیگر نیز مجموعه مجلات Lonely Planet بر روی وبسایت کاردوآنلاین قرار داده شدهاند که به سادگی می توانید با جستجو کردن در سایت آنها را پیدا کنید. After the Let’s Go travel guide series that was founded in 1960, the Lonely Planet books were the second series of travel books aimed at backpackers and other low-cost travelers. As of 2011, the company had sold 120 million books since inception and by early 2014, it had sold around 11 million units of its travel apps.

To waste, to destroy our natural resources, to skin and exhaust the land instead of using it so as to increase its usefulness, will result in undermining in the days of our children the very prosperity which we ought by right to hand down to them amplified and developed. Forests are the lungs of our land, purifying the air and giving fresh strength to our people. Saving our planet, lifting people out of poverty, advancing economic growth… Our planet’s alarm is going off, and it is time to wake up and take action!

Whether humans are responsible for the bulk of climate change is going to be left to the scientists, but it’s all of our responsibility to leave this planet in better shape for the future generations than we found it. Solutions to one problem must be solutions for all. If all mankind were to disappear, the world would regenerate back to the rich state of equilibrium that existed ten thousand years ago. Finally, I want to emphasize the importance of proofreading.

What we are doing to the forests of the world is but a mirror reflection of what we are doing to ourselves and to one another. What is the use of a house if you haven’t got a tolerable planet to put it on? It is horrifying that we have to fight our own government to save the environment. We don’t have to sacrifice a strong economy for a healthy environment. Sooner or later, we will have to recognise that the Earth has rights, too, to live without pollution.

Earth provides enough to satisfy every man’s needs, but not every man’s greed. Lonely Planet is the largest travel guide book publisher in the world. The company is owned by American billionaire Brad Kelley’s NC2 Media, which bought it in 2013 from BBC Worldwide for US$77 million (the equivalent of £۴۵.۵ million in May 2014) after it was valued at US$250 million in 2008. Originally called “Lonely Planet Publications”, the company changed its name to “Lonely Planet” in July 2009 to reflect its broad travel industry coverage and an emphasis on digital products.

A nation that destroys its soils destroys itself. سری مجلات Lonely Planet در این قسمت از وبسایت کاردوآنلاین به صورت رایگان به شما تقدیم می گردند. آرشیو کامل مجله زبان انگلیسی سیاره تنها Lonely Planet را در این قسمت از مرکز دانلود منابع زبان های خارجی کاردوآنلاین به شما عزیزان تقدیم می کنیم. به علت همین ارتباطی که این سیاره با ساکنان زمین دارد، در فرهنگهای مختلف به بخشی از اساطیر آن ملل تبدیل شده است.

My Neighbor Alice یک بازی مالتیپلیر است که هر کسی میتواند در آن به خرید و تملک جزیرههای مجازی، جمعآوری و ساخت آیتمهای هیجانانگیز و آشنایی با دوستان جدید بپردازد. آنها از وسعت و دامنه دید خوبی برخوردارند، در نتیجه به راحتی قادرند هر دو جنبه یک بحث را درک کرده و ببینند و بدون آنکه این دست و آن دست کنند، میفهمند حق با چه کسی است. همچنین این دریاچه یکی از قدیمیترین دریاچههای دنیا است که بیش از 25 میلیون سال عمر دارد. یکی از احتمالات تغییر آب و هوا در مریخ تغییر زاویه محور طولی این سیاره می باشد.

تقریبا ۱۸۱۰ میلادی جوزپه پیاتزی یکی از منجمان توانست این جرم گمشده به عنوان اولین عضو از خانواده را یعنی سیاره سرس( اولین سیار کوتوله نزدیک به ما) را کشف کند. اما برخی از دانشمندان اعتراض دارند که این تعریف به ظاهر ساده میزان گرد بودن اجسام را در نظر نمیگیرد و تعیین دقیق اشکال برخی از اشیای دور اغلب دشوار است. متاسفانه از آنجایی که خیلی ها فقط می خواهند زنده بمانند، اهمیت محیط زیست ما در رده های پایین تر قرار گرفته و اکثر افراد فقط به نیازهای غذایی و سرپناهی خود توجه دارند.

با اینکه همه سیارههای گازی منظومه شمسی، دور خود حلقههایی دارند اما حلقههای هیچکدامشان مانند حلقههای زحل متراکم نیست. اگر همه بشریت از بین برود، جهان دوباره به همان شکل متعادلی که ده ها هزار سال پیش وجود داشت احیا می شود؛ اما اگر حشرات به یکباره نابود شوند و از بین بروند دنیا و محیط زیست پر از هرج و مرج می شود.- ای. زمین به اندازه کافی نیازهای انسان ها را فراهم می کند؛ اما حرص و طمع آنها را نمی تواند تامین نماید. علاوه براین، زهره درست در جهت عکس حرکت وضعی زمین می چرخد.

سال در سیاره زهره به اندازه – مدت زمان گردش به دور خورشید – حدود 225 روز زمینی است. فقط حلقههای زحل هستند که با استفاده از تلسکوپهای زمینی قابل مشاهده هستند. در اینجا فقط چند نکته در مورد بهترین روش حفظ مکان آنها با در نظر گرفتن فاصله از ستاره مرکزی وجود دارد. برای اینکه اکوسیستم ما به تعادل برسد هنوز کارهای زیادی از جمله مبارزه با نشت نفت، آلودگی هوا، مواد شیمیایی یا پلاستیکی وارد شده به آبها و مواردی از این قبیل وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید