کوه های آتشفشانی ایران

این چادر که با دو پوشش مجزا برای فصل های گرم و سرد ساخته شده است به صورت آنتنی باز وبسته می شود وزن این چادر حدودا دو کیلوگرم و بسیار کم حجم است و دارای پشه بند برای جلوگیری از ورود حشرات در فصل های گرم می باشد .لایه زیرین چادر ضد آب است و مناسب برای نصب حتی در محل های مرطوب است . دانستنی های محیط زیستی عبدالباقی احمد زی 1387) این منابع از جمله ثروت های ملی بوده، موجودیت و ابقای تمامی ایکوسیستم های دیگر مانند آّب، خاک و تنوع حیات، سلامتی محیط زیست، معیشت جوامع محلی و رشد عواید ملی وابسته به حفظ و تنظیم این منابع میباشد که طی سال های متمادی به دلیل جنگ های داخلی، استفاده بی رویه و بیش از حد صدمه دیده و ضرورت مبرم برای تنظیم و حفاظت آن میباشد؛ زیرا تنظیم جنگلات،آّبریزه ها،علفچرها، نباتات طبی وحشی، و ساحات با ارزش ایکالوژیکی با استفاده از شیوه های مناسب جهت حفاظت پوشش نباتی، آب و خاک، جلوگیری ازتوسعه صحرا، حفظ بیلانس و خدمات ایکالوژیکی، انکشاف اقتصاد سبز وکاهش خطرات تغیراقلیم که منتج به انکشاف سکتور زراعت و مالداری، ایجاد زمینه کاریابی، افزایش عاید مردم دهاتی و کوچی، کاهش فقر و تأمین مصونیت غذایی می گردد.

کتیبه ای که حداقل ۴۰۰۰ سال قدمت دارد. البته اندازه گيري و بررسي دقيق چنين آسيب هايي به ذخاير زيستي بسيار دشوار است، حداقل داراي همان اهميتي هستند كه اگر مهم تر از آسيب هاي محيطي در درازمدت نباشند، برابرند. از این رو، جذب توریزم به مناطق ساحلي و كوهستاني سال هاي زيادي مي گذرد. اگر پامیر همان شرق واخان باشد، امروزه معلوم است که در آنجا کشت آبی به ندرت وجود دارد، چه رسد به اینکه ما شاهد کشت للمی در این دیار باشیم، الی اینکه وضع جوی دو صد سال پیش از میلاد تا به امروز خیلی تفاوت نموده باشد که 23 یا 24 قرن را این فاصله در برمیگیرد.

نقره ها و طلا باب مورد بحث همه متعلق بیک عصر نبوده بلکه یک دورهِ سه تا چار هزار ساله را در بر میگیرد( قرون 6-3 قبل از میلاد ) و نونه های از تمدن سکاها ، ماد ها و هخامنشیان را با خود دارد.در حکاکی های یک انگشتر ، نفوذ تمدن یونانی نیز بخوبی مشهود است.باستان شناسان در مورد ریشه ها و کاربرد این گنجینه نظریات مختلف دارند. هامون جازموریان (مقاله 2 ) – cretaceous هامون جازموريان، يك فرونشست زمين ساختي جوان در 150 كيلومتري باختر ايرانشهر است كه و بلندي آن از سطح درياي آزاد 350 متر ميباشد.

باری ملاحظه میشود که باز هم تا کنون به چیزی که در انتظار آن هستیم، دست نیافته ایم، ولی این بدان معنی نیست که ما یکسره نا امید از آن باشیم که قومی را بنام پامیری نداریم. در این راستا لازم است تا منابع طبیعی (جنگلات، علفچرها، ساحات حفاظت شده ،حیات وحش و سایرساحات ایکولوژیکی) که از جمله منابع با ارزش کشور می باشد، از لحاظ اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و محیط زیستی دارای اهمیت بوده و معیشت بیشتر از 79 فیصد مردم دهات متکی به آن میباشد. یعنی در کلیت آن با مجموعه ای از صورتبندیهای اقتصادی و اجتماعی “نامتمایز” رو به رو می شویم.

از پس او «آذرِ» فروزنده و «فَـرّ کیانی» میتازند. هیچ نوع راه ارتباطی و جاده مطلوبی وجود ندارد که بتوان از آن تردد نمود و شما میتوانید بدون داشتن جی.پی.اس یک سفر بسیار اکشن و ماجراجویانه مانند ما را ،که 12 روزدراین بیابانها گم شدیم تجربه کنیدداشتن اینگونه وسایل پیشرفته ارتباطی مانند موبایل، جی .پی.اس یا حتی شارژرموبایلی که با باطری کار میکند و قادر است تا موبایل شما را در شرایطی که هیچ گونه پریز برق در دسترس نیست، تا 8 ساعت روشن نگاه دارد، همگی میتوانند مسیررا از جهت درستتر و یا کوتاه تربه مسافر نشان دادهومخصوصا در هنگام مواجه شدن با خطرات به او کمک نمایند.

فريدون در البرز به سر مي برد و کاوه پس از يورش عليه ضحاک و فراهم کردن سپاه در آنجا به سراغ او مي رود و به اتفاق او ضحاک را از بين مي برند. با توجه به ارتباطی که با سایر جهانگردان در جهان داشتیم متوجه این مشکل شده بودیم که وسیله ای که هم نقش خوراک پزی و هم وسیله گرمایی برای ما باشد باید جزء اساسی وسایل سفر باشد به این منظور گاز سفری ای تهیه نمودیم با حجم کم و وزنی حدود یک کیلو که دارای قابلیت استفاده از پنج نوع سوخت – گاز – بنزین – نفت – گازوییل و پارافین – را دارا باشد .این وسیله دارای کپسولی با وزن 800 میلی لیتر می باشد که سوخت مورد نظر در آن ریخته می شود و به وسیله پمپاژ کردن به گاز تبدیل شده و به مخزن اصلی به وسیله لوله ای منتقل می شود تا در جهت گرمایی و پخت و پز مورد استفاده قرار بگیرد که تصویر آن در زیر می آید .

در اینجا لازم می افتد تا مدیریت ایکو توریزم را تقویت کرد و هر روز بر عوامل پایداری و جلوگیری از تخریب جاذبه های توریستی پلان و مدیریت کاری جدید را خلق کرد تا از یک سو باعث تقویت پایداری منابع طبیعی گردد و از جانبی صنعت و عاید توریستی ازدیاد یابد و جز پلان های انکشافی دولت به شمار می رود. بیش از مقدار ۴۰ درصد حضور کانى لازوریت در لاجورد،رنگ آبى آن را تیره و کمتر از ۲۵ درصد رنگ آبى آن را کمرنگ مى نماید. لاجورد سبز که گاهى با فیروزه اشتباه مى شود. بیشتر نمونه هاى لاجورد بدخشان داراى نقاط درخشانى از کانى پیریت است که علاوه بر افزایش زیبایى و شکوه سنگ، به عنوان نشانه اى مبنى بر اصل بودن لاجورد، ارزش خود را نشان مى دهد.

ای کوهدشت خوب و مهربان من، خیلی ها شاید هنوز نمی دونن تو ۵۵۰ شهید از بهترین بچه ها تو تقدیم انقلاب کردی ٬ خیلی جانباز و آزاده داری که همه شون کلکسیون درد ند ٬ خیلی ها نمی دونن تو یه گردان داشتی به اسم محبین که چندین عملیات بزرگ رو انجام داده ٬ خیلی ها نمی دونن تو بیش از صد ها بار بمباران شدی ٬ تو تشیع جنازه های بزرگ رو بیاد داری ٬ آوارگی مردم رو زمان بمباران بیاد داری ٬ خیلی ها نمی دونن بچه های شیمیایی تو یکی یکی دارن ترکت می کنن و غریبانه می رن تا ابدیت .

باقی است. و شیخ شهاب الدین جد اعلایشان در جنگ صلیبی در بغداد شهید شده است، می باشد. شاملدو عدد دیگ خوراک پزی با دسته تا شویک عدد ماهیتابه با دسته تا شودو عدد کفگیر و ملاقه با دسته های تاشوو دو عدد پیالهمی باشد که بر روی هم یک ست هفت پارچه را تشکیل می دهد . به این علت با گذراندن دوره 3 ماهه کمکهای اولیه و کارآموزی در بیمارستان تا حدی میتوانیم خود را در شرایط اضطراری تا رسیدن به مراکز درمانی ساپورت نمائیم. در هر سفر به لحاظ مشکلاتی مانند عدم وجود بهداشت در بیشتر مناطق بالاخص بیابانها و مناطق دارای آب و هوای خشک که گاهی وجود خشکسالی نیز مزید بر علت خواهد شد،به همراه داشتن انواع دارو و نیز دانستن کمکهای اولیه جزو ملزومات سفر می باشد.

با به همراه داشتن ابزارها و دانستن اطلاعات اولیه مکانیکی مي تواند تا حد بسیار زیادی مشکل را کاهش داده وشرایط را هموارتر سازد. بسته دیگر در این زمینه بسته حاوی پادتن ضد گزش مار به همراه بند مخصوص در جهت عدم انتقال سم مار به سایر قسمتهای بدن ونیز تیغ استریل برای شکاف در ناحیه گزش و خروج سم می باشد. روندرو به رشد تقاضا و پذیرش طبیعت گردان وگردشگران درایکوسیستم های شکننده وآسیب پذیرکوهستانی افغانستان به خصوص مناطق مرکزی و شرقی آن طی سال های اخیر و عدم داشتن پروگرام مدون برای توریزم اینگونه مناطق لزوم توجه خاص به ایکو توریزم را تشدید می نماید.

غار و اشياء گرانبهاي آن مربوط به اوايل شاهنشاهي هخامنشي و اواخر مادهاست كه در سال 1367 بصورت تصادفي توسط اهالي كشف و غارت شد . موضوع آن مسأله پشتونستان بود و 5 روز به درازا کشيد. نتایج حاصل از تحقیق نشان میدهد: درحال حاضرشرایط رو به بحران نیست، اما تهدیدها، فرصت ها و قوت های منطقه راتحت الشعاع خود قرارداده که برای بیرون رفت از این تنگنا، امکانات باالقوه را به باالفعل رسانده و با پلان مشترک وزارت های های زراعت، انرژی و آب و اطلاعات و فرهنگ ومدیریت، ایجاد انگیزه کرده تا بتوان به بهترین نحو از تخریب وضعف توریزم و استفادۀ پایدار از منابع طبیعی در جهت رفاهیت، بلند برده سطح اقتصادی و معرفی تمدن کشور مان به جهانیان اقدام نمود.

قطر دهانی قله دماوند از یخ پوشیده شده است و به 400 متر می رسد. ضايعاتي كه اين گونه توريست ها بر منابع طبيعي وارد كردند بسيار متنوع و بيش از اندازه می باشد؛ فرسايش و آلودگي ناشي از ساخت و سازهاي مسيرهاي پياده رو، پل هاي ساخته شده بر فراز كوه هاي بلند، کمپ های توريستي، خانه هاي موقت و هوتل ها، نمونه هاي بارز اين ضايعات هستند. راه دسترسی به گنبد (از سمت شرقی) به فاصله ۳ کیلومتری بعد از روستای گنخک بعد از پل روستای کردلان جاده ی خاکی را به سمت گنبد پیش گرفته تا به کوهپایههای گنبد برسیم.

دیدگاهتان را بنویسید