کوه الهه نمک 1 از جذابترین مکان هایی که باید ببینید!!!!

در سمت چپ این حجاری، میتوانید شاهد تصویری تمام قد از داریوش به ارتفاع 1.78 متر باشید که بر اساس نظر کارشناسان، با ابعاد واقعی ایجاد شده است. اکنون از سنگ نبشته بیستون چهار متن در دست داریم: متن پارسی باستان، متن عیلامی، متن بابلی و متن ترجمه آرامی متن پارسی باستان که ظاهرا به صورت بخشنامه برای آگاهی ساتراپی های گوناگون به جاهای دور و نزدیک فرستاده شده که نسخه ای از آن در اِلِفانتین مصر به دست باستان شناسان افتاده و در بابل هم قطعه ای از نگاره بیستون به دست آمده است.جمله ای زیبا از داریوش که در بیستون ستون4 بند۱۵ اورده شده می گوید:”تو که پس از این، این نبشته و نگاره را می بینی، مبادا به آنها آسیب بزنی تا می توانی آنها را همان گونه که می بینی، نگهداری کن”.

ارتفاع سطح دژ تا بستر رود، نزدیک به 15 متر است. مونته پیکو در جزایر آزور (پرتغال) با ارتفاع 7,711،2,351 پا (20,000،6,098 متر) از سطح دریا و XNUMX،XNUMX پا (XNUMX،XNUMX متر) از سطح دریا تا سطح دریا ، بلندترین کوه زیر آب در جهان است. K2 ، با ارتفاع 8,611،28,251 متر (8,848،29,029 فوت) از سطح دریا ، دومین کوه مرتفع زمین پس از قله اورست (با XNUMX،XNUMX متر (XNUMX،XNUMX فوت)) است. قله اورست ، بلندترین کوه آسیا و جهان ، در قله هیمالیا بزرگ آسیای جنوبی واقع شده است که در مرز بین نپال و منطقه خودمختار تبت چین واقع شده است.

پاسخ: جلگه بزرگ چین است که از آبرفت رود «یانگ تسه کیانگ » پدید آمده است. همه ما با داستان کشتی عظیم حضرت نوح و طوفانی که در پی اش آمد، بزرگ شده ایم. با این حال امکان تردد ویلچر در اطراف کوههای اژدها و بازدید از بلورهای عجیب آن وجود دارد. امام رضا علیه السلام می فرمایند: اولین کوههایی که اقرار به ولایت حضرت علی علیه السلام کردند، کوههای فیروزه، عقیق و یاقوت بوده است. تشکیل شده است. همانطور که بین دو ابرقاره اوراسیا در شمال و گندوانا در جنوب سلسله کوههای آلپ – هیمالیا تشکیل شده اند، بین دو خرد قاره لوت در ایران و هیرمند در افغانستان نیز کوههایی تشکیل شده اند که به مجموعه کوههای شرق ایران معروفند.

16-مجمع الجزایر های شرق و جنوب شرقی آسیا را نام ببرید. سرزمینهای مجاور دریاها از دریای سرخ تا جزیره تایوان در شرق چین، آب و هوای گرم دارند. غالب رودهای پامير بهطرف مغرب يعنی آمودريا كه به دریاچه آرال می ريزد جاريست و بقيه بهطرف شرق يعنی رود تاريم متوجه است. رودهای گنگ و سند از کجا سرچشمه می گیرند؟ 10-جلگه های سِند و گنگ در کجا واقع شده ورودهای بوجود آورنده آنها از کجا سرچشمه می گیرند؟

فلات های بلند آسیا از کجا به کجا کشیده شده اند؟ K2 دومین کوه بلند جهان در کدام کشور است؟ 9-جلگه سیبری از آبرفت کدام رودها به وجود آمده اند؟ پاسخ: در بین قاره های جهان، تنها دو قاره آسیا و اروپا به هم چسبیده اند به همین دلیل، بعضی از جغرافی دانان این دو قاره را یک قاره دانسته و آن را اوراسیا نامیده اند. گستره قاره پهناور آسیا کجاست؟ قاره آسیا از چه طریق از آفریقا جدا می شود؟

2-آسیا چگونه از آمریکا ، آفریقا و اروپا جدا می شود؟ قاره آسیا از چه طریق از آمریکای شمالی جدا می شود؟ در بین قاره های جهان دو قاره ای که به هم چسبیده اند چیست؟ نمای قله از این منظر هم بیانگر راهی بسی سخت و طولانی است. K2 چقدر کشنده است؟ شهرستان کوهدشت، با داشتن پیشینه تاریخی چند هزار ساله، از جمله سکونتگاههای نخستین انسانها در منطقه زاگرس بوده است. چند نفر در K2 فوت کرده اند؟

هارون الرشید جهت سرکوبی، فضل بن یحیی برمکی را با لشگری متشکل از پنج هزار نفر مامور دستگیری یحیی نمود. برخی از کارشناسان وجود کشتی نوح و طوفان عظیم نوح را رد کردهاند، ولی با پیدا شدن بقایای کشتی فرضیه وجود کشتی نوح شدت گرفتن و حالا دیگر کسی نمیتوان این طوفان عظیم و وجود کشتی را انکار کند. س: می گویند شما در طی آتش بس، به جز پنجشیر، پنج پنجشیر دیگر نیز ساخته اید، می شود آن ها را نام ببرید؟

در این نوع آب و هوا، زمستانها بسیار سرد و تابستان ها بسیار گرم و خشک است. پاسخ: -در سرزمینهای مجاور قطب شمال در سیبری، هوا در تمام روزهای سال سرد و دارای یخبندان های طولانی است. پاسخ: الف( آسیای مرطوب )سبز(: در شرق، جنوب و جنوب شرقی آسیا وزش بادهای باران آور موسمی (مونسون(در اواخر بهار و فصل تابستان سبب بارش باران فراوان می شودکه زندگی روستایی و کشاورزی به آن بستگی دارد البته بارش کم یا نامنظم آن سبب خسارت کشاورزان وبارش شدید آن موجب طغیان رودخانه ها و بروز سیل می شوند. البته خود چاه درویش در ارتفاع 1800 متری قرار دارد.

در دامنهي کوه بیستون کرمانشاه، اثری تاریخ قرار دارد کـه در دل خود هزاران معما و روایت را پنهان کرده اسـت. در کنار آموختن و غور در مسائل عميق اصولي و فقهي از خودسازي و تهذيب نفس غافل نگشت، گرچه ايشان در مسائل معنوي و اخلاقي استاد به خصوصي نداشت ولي با خط مشي صحيحي که مستقيماً از زندگي و سيره و روش اهل بيت عليهم السلام اتخاذ کرده بود و با عمل و تبعيت محض از احکام شرع مقدس به درجه اي از تقوا و پارسايي رسيد که مورد رشک بزرگان اخلاق و عرفان حوزه نجف گرديده بود.

آریایی ها از دیر باز مظاهر طبیعت را ستایش می کردند و پرستش و احترام به آب ، آتش ، باد و خاک در میان آریایی ها متداول بوده و به نور و تاریکی و تاثیرات آن در حیات اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی انسان پی برده و نیکی و بدی را در ارتباط با دو نیروی بالا می دانستند . دلایل اصلی اینکه چرا K2 صعود سخت تری نسبت به اورست دارد ، عدم وجود شرپاها ، پشتیبانی ، طناب ها و مسیرهای ثابت در K2 ، آب و هوا و بهمن های غیرقابل پیش بینی بیشتر ، فنی و شیب تند صعود و تدارکات صعود و پیاده روی است.

دیدگاهتان را بنویسید