ویژگی ها، تعداد قمرها، عجایب و هر آنچه که باید بدانید – زومیت

ت. موج ثانوی: از همه سریع السیر تر است و تنها از ماده ی جامد می گذرد. ذرات مواد جامد و مایع در امتداد خط انتشار موج نوسان می کنند. ت. هسته ی بیرونی بیش از 1900 کیلومتر ضخامت دارد و به احتمال زیاد از نیکل و آهن تشکیل شده است و چون امواج ثانوی نمیتوانند از آن بگذرند، احتمالا باید به حالت مایع باشد. سیاره کوتوله پلوتون فقط 19 درصد قطر و يك پانصدم جرم زمين را دارد. بزرگترین سیارهٔ کوتولهٔ منظومهٔ شمسی است و اندازهٔ آن ۱۰۵ درصد اندازهٔ پلوتون است (بر سر جنجال و اختلاف). سیاره ایکس احتمالا نهمین سیاره منظومه شمسی است که قطر آن میتواند به اندازه نپتون و مدارش فراتر از مدار پلوتون باشد.

ناسا تاکنون چندین فضاپیما و کاوشگر کاربردی را در اطراف و روی سیارهٔ مریخ به کار گرفتهاست: کاوشگرهای مریخنورد فرصت (آپورچونیتی) و کنجکاوی و اینسایت که به ترتیب در سالهای ۲۰۰۴ و ۲۰۱۲ و ۲۰۱۸ در مریخ فرود آمدند و مدارگردهای اودیسه مریخ، MRO و ماون که در مدار خود گرد سیارهٔ سرخ گردش میکنند. از هر نقطه از روی زمین هر پنج روز یک بار با وضوع بالایی توسط ماهواره ها نقشه برداری شده و عکس هایی تهیه می شود. ماهواره های سنتینل در قالب طرح کوپرنیک و با همکاری آژانس فضایی اروپا و اتحادیۀ اروپا به فضا پرتاب شده و قرار است تا سال ۲۰۲۰ و با هزینه های بالغ بر هشت میلیارد یورو ادامه یابد.

اگر انسان ماه را که در حقیقت بی وقفه به دور سیاره ما میچرخد، از گردش باز میداشت، ماه فقط برای مدت کوتاهی ثابت میایستاد، آنگاه با سرعتی فزاینده به سمت زمین میشتافت و در نهایت با آن برخورد میکرد. آ. پوسته، لایه ای است که بیش از همه می شناسیم و چنان که در بالا گفته شد، ضخامتی در حدود 30 کیلومتر در زیر قاره ها دارد ولی ضخامت آن در اقیانوس ها به ندرت از 5 کیلومتر فراتر می شود.

مریخ شباهتهای زیادی با کره زمین دارد. در مقاله اخیر اشاره شده که تا کمتر از 30 سال دیگر جمعیت کره زمین به عدد 9.9 میلیارد میرسد و انتظار میرود که این رشد جمعیت حتی تا قرن بعد هم ادامه پیدا کند. این واقعا یک ویژگی جدید است که ما در برنامه کپرنیک گنجانده ایم تا مطمئن شویم که سرمایه گذاری ها در فضا توسط مالیات دهندگان اروپایی، قابل استفاده برای هر اروپایی و حتی مردم خارج از اروپا نیز هست. تو که دستات حتی وقتی سرد باشه مثل سطح سیارک گریس ۴۳6b مثل خود یخ داغه و قلب منو گرم میکنه، حرفت را به من بگو تو که روحت مثل ماه پر از جای برخورد هجوم سیارکها و آدمای بی معرفته اما از ماه بودنت هیچی کم نشده، قلبتو به من بده با منی که با لبای تو برای همه سخن گفتم حتی از اینجا توی ایستگاه فضایی.

دانشمندان در مقاله منتشر شده اظهار کردهاند که اگر اطلاعات نگران کننده و بدبینانه مربوط به وضعیت سیاره هماکنون در اختیار تصمیم گیرندگان جهانی قرار بگیرد، این رهبران سریعتر در راستای جلوگیری از به حقیقت پیوستن آینده تاریک در انتظار ما، قدم برمیدارند. این شهربازی در طبقه منفی یک برج میلاد قرار دارد و از سال ۱۳۹۷ شروع به کار کرده است. به هر جسمی بر روی زمین یک نیروی گریز از مرکز وارد می آید که در استوا بیشترین مقدار را دارد و در قطب صفر است.در نتیجه وزن اجسام در قطب بیشتر است تا در استوا.(این اختلاف جرم بسیار کوچک است و بیشتر از لحاظ علمی مورد توجه است).

این پناهجویان به واسطه مشکلات آب و هوایی و اتفاقات پیشبینی شده در مقاله اخیر در رابطه با مرگ سیاره زمین از محل زندگی اولیه خود راهی مناطق خوش آب و هوا تر میشوند و به همین خاطر، جان انسانهای بیشتری به خطر خواهد افتاد. در هفتههای گذشته ژورنال “Nature Climate Change” با انتشار مقالهای نشان داد که بشریت هماکنون از محدودیتها و اهدافی که در توافقنامه آب و هوایی 2015 پاریس وضع شده بود، عبور کرده است. هر دو ماهواره در ارتفاع ۷۸۶ کیلومتری زمین و در دو طرف این سیاره قرار داده شده اند و تصاویری که به زمین می فرستند و به پژوهشگران امکان می دهد چشمانداز روشنتری از شرایط و تغییرات جوی زمین داشته باشند.

البته بخش کواپ چیز خاصی به بازی اضافه نمی کند و فرق خاصی با بخش تک نفره ندارد ولی خب حتما که نباید فرق داشته باشد، بلکه خود دو نفره بازی کردن و لذت بردن از دنیای زیبای بازی در کنار دوستان، بزرگترین نکته مثبت است. به بیان دیگر، اولین قدم در این مسیر قبول عمق بحران زیست محیطی حال حاضر است و بعد از این پذیرش میتوان تصمیمات لازم برای اقدامات مثبت بعدی را اخذ کرد. ماهوارۀ «سنتینل دو A» در سال ۲۰۱۵ و پس از آنکه ارتباط با ماهوارۀ انویست «Envisat» در سال ۲۰۱۲ از بین رفت، به مدار زمین فرستاده شده بود.

زمانی که به پارهای از شب میرسیم، درون بدن انسان چیزهایی تغییر میکند که باعث خواب آلودگی فرد میشود و فرد به خواب میرود. آژانس فضایی اروپا در ماه مارس 2017 ماهوارۀ «سنتینل-2» (Sentinel-2) را به مدار زمین پرتاب کرد. کاسینی-هویگنس کاوشگر فضایی مدار زحل در 1 ژوئیه 2004. در وارد ژوئن سال 2004، آن را انجام یک پرواز نزدیک قمر، ارسال تصاویر با وضوح بالا و داده ها. توالی روز و شب.هر نقطه از زمین متناوبا رو به خورشید(روز)میکند یا پشت به آن (شب)می دارد. تا به حال دقت کردهاید انسان در شب خواب آرومی دارد اما خواب روز باعث کابوس دیدن فرد میشود!

سدنا ۹۰۳۷۷ دورترین جسم کشفشده در منظومهٔ شمسی است که اوج آن ۱٬۰۰۰ واحد نجومی است و تناوب مداری آن ۱۰٬۵۰۰ سال به طول میانجامد. علاوه بر اسامی سیاره های برخی از اجرام آسمامی نیز وجود دارند که از دانستن معانی انگلیسی آن ها خالی از لطف نیست به عنوان مثال ماه که تنها قمر زمین به حساب می آید در انگلیسی به آن Moon گفته می شود ولی خود قمر Natural Satelite است که به تمامی قمرهای هستی نیز همین اصطلاح به کار می رود.

وان آلن (James A. Van Allen) نامیده شده است، در ضمن یکی از برنامه های تحقیقاتی ماهواره ی اکسپلورر 1 (Explorer 1) در 1958 کشف شد و سپس با اطلاعاتی که پایونیر 3 در 1959 به دست آورد مورد تائید قرار گرفت. در عین حال بیشتر شدن جمعیت انسانها خطر بروز پاندمیهای مختلف را افزایش میدهد، چرا که وقتی انسانها با تکمیل شدن ظرفیت شهرها و روستاهای کنونی، برای زندگی به مناطق وحشی و بکر سطح سیاره پناه میبرند، افراد بیشتری در معرض بیماریهای قابل انتقال از حیوان به انسان قرار میگیرند. همچنین اگر به تصاویر مرسدس بنز ویژن AVTR دقت کنید، متوجه خواهید شد که این خودرو فرمان ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید