نام سیارات منظومه شمسی به ترتیب. اطلاعات مختصر در مورد سیارات غول پیکر

تراکم جو به صورت فصلی متفاوت است. به دلیل وجود متان در جو سیاره که رنگ قرمز را جذب میکند، این سیاره به رنگ آبی دیده میشود. از آنجا که دمای سطح تیتان سرد و منفی 290 درجه فارنهایت یا منفی 179 درجه سانتیگراد است، متان در این سیاره به حالت مایع در میآید. هر دوی آنها تصاویر شفاف و واضحی از سطح ونوس تهیه کردند. تصاویر و دادههای فضاپیمای گالیله نشان میدهند اروپا دارای ترکیب سنگ سیلیکات، هستهی آهنی و گوشتهای سنگی درست مانند زمین است.

محاسبات اختر فیزیک دانها نشان می دهد شرایط در مشتری و کیوان به گونهای است که امکان تولید اقیانوسهایی دائمی الماس مذاب در آنها وجود دارد. بررسیهای واپسین نشان دادهاند که در اطراف زحل، بر روی هم چهار حلقه وجود دارد.درونیترین آنها بسیار کم نور و تقریباً با بالای ابرها در تماس است. سال گذشته فورتنی در مقالهای نشان داد که ستارگان کوتوله سرخ به اندازه کافی سرد هستند که بتوان نشانههای محکم وجود کربن را در جو آنها مشاهده کرد. آن هم چنین پوست و ماهیچه صورت شما را محکم می کند.

خون مواد مغذی را به خون شما حمل می کند. ماساژ صورت با استفاده از محتوای گرده ی الماس آن گردش خون در صورت شما را تحریک می کند. در این متن رنگ با واژههای متعدد، به گونههای حقیقی و مجازی و بر مبنای یک نظام اندیشگی تعبیر شده و در ساختار هفت پیکر و القای مفاهیم رمزی نقشی مهم ایفا می کند. الماس یک عامل عالی لایه برداری است. سیاره شناس دانشگاه ویسکانسین- مدیسون با اشاره به اینکه به این ترتیب سالانه هزاران تن الماس تولید میشود، تخمین زد لایه ای به ضخامت سی هزار کیلومتر که حاوی حدود ده میلیون تن الماس است در این دو سیاره شکل می گیرد.

یک موضوع مهم که محققان در مطالعه خود به آن اشاره کردند، این است که این سیارات هرچند فریبنده هستند اما قطعا پذیرای حیات به شکلی که ما می شناسیم، نخواهند بود. اما راستش را بخواهید، ما چیز زیادی در مورد فضای داخلی غول های یخی نمی دانیم. به باور دانشمندان، احتمال دارد در بیش از هزاران سال این الماسها وارد لایههای یخی سیارهها شده و لایهی ضخیمی در پیرامون هسته ایجاد کنند.

کاسینی فضاپیمایی بود چنان جانسخت و موفق که دلیل اصلی تصمیم متولیان آن به پایان دادن مأموریتش، اتمام قریبالوقوع سوخت موتورهای تصحیح مدار فضاپیما بود (آن هم در شرایطی که سه پیل سوخت گرماهستهای میتوانستند همچنان مایحتاج الکتریسیته فضاپیما را تا سالهای دیگر تأمین کنند). اورانوس و نپتون حاوی مقادیر زیادی پلی استایرن نیستند اما کار با این ماده در آزمایشگاه بسیار آسانتر از متان بود و احتمالاً رفتار مشابهی دارد. بنابراین، طبیعی است که بپرسیم برای آب، آمونیاک و متان در آن نوع دما و فشار چه اتفاقی می افتد. نور طبیعی باشد: سقف و دیوار اتاق زیرزمینی را با هزاران نفر از کرم شب تاب کوچک پوشیده شده است.

تا جایی که بشر می داند، الماس سخت ترین ماده است که بر روی زمین یافت می شود و قابل شکستن نیز نیست آن بسیار کمیاب اما در عین حال به صورت طبیعی در معدن به وجود می آید که توسط کربن شکل می گیرد و آسان ترین الماس هایی که پیدا می شوند به رنگ های زرد و قهوه ای هستند. اول، الماس؛ زیبایی و شکوه غیر قابل قیاسی را از خود به نمایش می گذارد و بسیاری از مردم انداختن الماس را به علت کمیاب بودنش دوست دارند. دوم، گفته می شود که انداختن الماس می تواند به مردم افکار سخاوتمندانه دهد و می تواند افکار ترسناک شیطانی را دور کند.

سوم، الماس می تواند درخشندگی چهره مردم را بهبود دهد و در نتیجه به افراد اعتماد به نفس می دهد. چیزی که به بهبود رابطه بین صنعت و سینما و تقویت وجوه صنعتی و تکنیکی سینما میانجامد. همچنین شما باید توجه داشته باشید وزن ایده آل یک الماس باید بین حدود نیم تا یک و نیم قیراط باشد با توجه به تناسب آن. درون منظومه شمسی، چهار سیاره زمینسان درونی وجود دارند: عطارد (تیر)، زهره (ونوس یا ناهید)، زمین و مریخ (بهرام) که بین خورشید و کمربند سیارکها واقع شدهاند.

سیاره زهره یا ناهید با فاصله ۱۰۷ میلیون کیلومتر از خورشید دومین سیاره منظومه شمسی بوده و با داشتن دمای ۴۷۰ درجه سانتیگراد در سطح، داغترین سیاره است. شماره 10 – جو وحشتناک زهرهسیاره شناسان با مشکلات زیادی برای شناسایی شرایط موجود در سطح سیاره زهره مواجه هستند، چرا که جو این سیاره همیشه با لایه ای بسیار ضخیم از ابر اسید سولفوریک پوشیده شده است. نوارهای سطح آن در عین زیبایی ، ابرهای سرد و بادی از آمونیاک و آب هستند که در جو هیدروژن و هلیوم شناورند. عکسهای این فضاپیما به لطف منظومه متنوع اقمار، ساختار شگفتانگیز حلقهها، و جو متلاطم زحل، بیش از هر چشمانداز دیگری در منظومه ما از تنوع اجرام و سلسلهمراتب مقیاسها در همسایگی کیهانیمان آشناییزدایی کردند.

این جو از زمین قدرتمندتر از زمین است و یک سیاره بسیار گرم محسوب می شود (دمای آن بیش از 500 درجه سانتیگراد است). گرافیت همانطور که در جو سقوط میکند بر اثر فشار و حرارت بیشتر تبدیل به الماس جامد میشود. به گزارش خبرنگار گروه “رسانههای دیگر” خبرگزاری تسنیم به نقل از مهر، دانشمندان می گویند رعد و برقها و توفان های شدید در جو این دو سیاره باعث تولید ذرات کربن به شکل دوده می شود و زمانی که این ذرات در جو پایین میآیند، بر اثر فشار تبدیل به گرافیت می شوند. به گزارش فاکس نیوز، به عنوان یک جرم آسمانی که ممکن است سیاره باشد یا نباشد، پلوتون این روزها توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است.

پلوتون را به عنوان نقطه مرجع برای اطلاعات بیشتر در نظر گرفتهایم. برای مثال ستارههایی با ترکیب کربنی غنیتر نسبت به خورشید وجود دارند که بیشترین بخش آنها را کربن و اکسیژن تشکیل میدهند. ستارگانی که با میزان اکسیژن بیشتری نسبت به کربن متولد میشوند، سیاراتی صخرهای دارند که از نظر وجود کربن فقیرتر هستند. از سوی دیگر ستارگانی که با اتمهای کربن بیشتری در مقایسه با اتمهای اکسیژن متولد میشوند، باید منجر به تولد سیارات کربنی شوند. سپس لایههای بیرونی خورشید از میان خواهد رفت و فقط یک هستهٔ کربنی از آن باقی خواهد ماند که یک کوتولهٔ سفید است.

مواد بر جای مانده از تولد یک ستاره، صفحه گردانی از خاکروبههای کیهانی را شکل میدهند که میتواند به هم پیوسته و سیارات را شکل دهد. آخرین گذر (Transit) این سیاره از مقابل خورشید در سال ۲۰۱۲ بود، گذر بعدی در سال ۲۱۱۷ خواهد بود. آمار بیوقفه اخراج کارگران سرتیتر خبرهای روزانه بود و دو کمپانی از سه کمپانی عظیم خودروسازی در آمریکای شمالی اعلام ورشکستگی کردند. علاوه بر روزهای هفته چند کلمهی پرکاربرد دیگر که با ایام هفته در انگلیسی مرتبط اند، وجود دارند که دانستن آنها خالی از لطف نیست.

علاوه بر آن الماس بهترین توصیه برای افرادی است که وارد حرفه ی سرگرمی و صنعت هنر شوند. علاوه بر آن، در قیاس با لایه بردارهای دیگر، الماس اثر لایه برداری طولانی تری بر روی پوست شما دارد. یک آزمایش با پلی استایرن (با نام مستعار استایروفوم) توانست الماس هایی در ابعاد نانو بسازد. بهترین راه برای تایید این ایده، ارسال یک فضاپیما به اورانوس یا نپتون است که به این زودی ها ممکن نخواهد بود، بنابراین ما باید دومین راه را انتخاب کنیم؛ آزمایش های آزمایشگاهی. محققان نظریه خود را با قرار دادن «کاربید سیلیکون» در شرایط فشار بسیار شدید آزمایش کردند.

در برخی مواقع، این پدیده عجیب و غریب کوانتومی به یک مخلوط با فشار فوق العاده تبدیل می شود که به طور کلی با نزدیکتر شدن به سطح، رقیق می شود. فشار درونی چنین دنیایی باعث میشود تا برخی از عناصر آن به لایههای ضخیمی از الماس مبدل گردند. برخی از ستارهشناسان باور دارند که این طبقهبندی برای محدود کردن تعداد سیارات طراحی شده است. باید گفت استودیو Typhoon به عنوان اولین بازی اش، یک تجربه کاملا موفق و جذاب را برای بازیبازان خلق کرده است و وقتی سازنده ای در اول کارش عنوانی با کیفیت Journey to the Savage Planet می سازد که خیلی از سایت های خوب دنیا به آن امتیازات ۸ و بالای ۸ می دهند، یعنی به این سازنده امید زیادی در آینده می رود و آنها می توانند با درس گرفتن از برخی ضعف های بازی خود و استفاده از تجربه ای که در ساخت آن داشته و بازخوردهایی که گرفته اند، بازی های بعدیشان را بسیار جذاب تر و باکیفیت تر خلق کنند.

دیدگاهتان را بنویسید