منظومه ی شمسی

نخستین نقشههای عطارد در پایان قرن نوزدهم رسم شد، اما واقعیت جزئیات آن مورد تأیید قرار نگرفت. در قرن یازدهم، ابن سینا متوجه پدیده گذر ناهید شدهبود و چنین نوشت که ناهید حداقل گاهی زیر خورشید قرار میگیرد. در گلیبین ، دمای جو 1.2 درجه سانتی گراد / کیلومتر افزایش می یابد ، بنابراین ساختار مشتری نیست: در زیر توپ HMAR ، یک توپ آب HMAR با هیدروسولفات آمونیوم وجود دارد. دوره چرخشی مشتری نصف دوره چرخشی زمین است. ۲. رادار و نقشهبرداری جاذبه از سیاره زهره، هزاران آتشفشان و دشتهای گسترده آتشفشانی را نشان میدهد که نشاندهنده این موضوع است که آنها در ۵۰۰ میلیون سال گذشته نیز در سطح سیاره ظاهر شدهاند.

این فرنچایز با تکیه بر خلق دنیایی به غایت جذاب و شخصیت هایی عجیب و غریب و تعداد بیشماری سلاح مختلف و المان های عالی نقش آفرینی موفق شد تا در دل بازیبازان و البته منتقدان جا باز کند و تبدیل به یکی از بازی های محبوب بازیبازان در نسل هفتم و نسل هشتم به صورت ریمستر (نسخه دوم و The Pre Sequel در یک مجموعه برای نسل هشت منتشر شدند) شود.

بدون شک جدا از سایر موارد مثبتی که بازی Borderlands در بخش های مختلف خود دارد، اما نقطه قوت و اتکای اصلی آن بر دوش گیم پلی بازی است و در حقیقت اکثر تحسین های منتقدان و بازیبازان و جذب کردن تعداد زیادی طرفدار برای این فرنچایز، به دلیل گیم پلی فوق العاده جذاب، پر محتوا و اعتیاد آور آن است که بازیبازا را دائما به بازی کردن تشویق می کند و مخصوصا با یک سیستم لوتینگ فوق العاده عالی، لذت گشت و گذار در دنیای بازی و کشف آیتم ها و انجام ماموریت های جدید تشویق می کند.

در حقیقت باید گفت Borderlands عنوانی است که سازندگان آن هنگام ساخت بازی هیچ عنوان دیگری را مد نظر و الگوی خود قرار نداده اند. از این فرنچایز زیبا تا به امروز ۳ نسخه منتشر شده است که شامل ۲ نسخه اصلی Borderlands و شماره دار یک و دو و یک بازی اسپین آف Borderlands The Pre Sequel بوده اند و اکنون نسخه سوم اصلی آن نیز برای نسل هشتم در حال ساخت است. ژوپیتر در جستجوی حقیقت است و آن را به سیاره ای مناسب برای اداره کردن قانون، مذهب، فلسفه و آموزش تبدیل میکند. در زبان انگلیسی به این سیاره «Venus» گفته میشود که براساس نام خدای زیبایی و خدای عشق در یونان باستان انتخاب شده است.

اورانوس در مورد تغییر ناگهانی است، مانند فرصتی غیرمنتظره که از آسمان نیلگون ظاهر میشود. اورانوس که نامش از رب النوعی گرفته شده است که از خائوس (آشوب ) برخاست وتجسم آسمان شد از قدر ظاهری 7 ر5 است ، ازاین رو به دشواری بسیار در شرایط بسیار مساعد می توان آن را با چشم غیر مسلح دید .کم سویی آن معلول فاصله ی زیادش،هم از خورشید است که برآن نور می افکند وهم از زمین که ازآن دیده می شود .

15-مریخ یا بهرام به چه رنگی در آسمان دید می شود؟ و در پایان یک سال فعالیت جالب توجه ماه، به دلایل پیدایش مکرر ابر ماه ها که آسمان شب ما را روشن می کنند میپردازد. 1 -مریخ در میان سیاراتی که در فاصله دوری از خورشید قرار دارند ، از همه به زمین نزدیکتر است : مریخ در مدار خود ، گاه نسبتاً به زمین نزدیک می شود و در فاصله حدوداً 56 میلیون کیلومتری از آن قرار می گیرد و یکی از درخشانترین اشیاء آسمان شب ما می شود .

شاید این دو خصیصه باعث شود تا آواتار را در ژانر علمی-تخیلی قرار داد و آن را بازگشت کامرون به فیلمهای قبلی اش همانند ترمیناتور 1 در 1984، بیگانه ها در 1986 و ورطه در 1989 دانست، اما نامها و قصه فیلم حکایتی بیشتر از این قالب دارند. با وجود این که این ژانر بسیار جذاب و زیباست ولی سازندگان تا به حال زیاد به سراغ آن نرفته اند و بازی های پرتعدادی در آن نداریم. برخی سعی کرده اند تا این درخت را به آیین کابالا از فرقه های عرفانی یهودی و تاثیر صهیونیسم در فیلم آواتار نسبت دهند اما سوای درست یا نادرستی چنین قضاوتی، حمله انسانهای مهاجم به آن نقش اساسی ایوا در فیلم را آشکار می کند.

ایوا در فیلم آواتار تنها نام یک درخت نیست بلکه به معنای درخت حیات نیز هست و نام حوا در ادیان ابراهیمی با حیات و زندگی ارتباط دارد چنان که در آیه 20 از باب 3 سفر آفرینش تورات چنین می خوانیم؛ «آدم زن خود را حوا نامید، چون او می بایست مادر همه زندگان باشد». در اینجا لازم است تا به صورتی کوتاه به نامهایی چون آواتار، پاندورا و ایوا توجه شود. مشابهت نزدیک تلفظ واژه Eywa با واژه Eva تا اندازه ای ارتباط با آن را بیان می کند و با توجه به دلالت معنایی می توان گفت که برگرفته از آن است.

گفت : بله . گذشته از وجه اشتراک سود سرشار این دو فیلم، شاید به سختی بتوان وجه مشترک بین این دو یافت چرا که آواتار بر خلاف تایتانیک نه به سالهای گذشته بازمی گردد و نه آنچنان تم عاشقانه ای دارد و نه حتی پایان تراژیکی. همیشه یا در همان نشان خورشید یا در محدودهی دو نشان قبل یا بعد از آن یافت میشود. این فرایند باعث میشود مشتری هر سال ۲ سانتیمتر کوچکتر شود.

جستوجوی او به یک خانه قدیمی ختم میشود. البته بسیاری بر این عقیده هستند که این ماهی، در واقع یک فسیل بر جای مانده است موجودات باستانی مریخ است. این شرح مختصری از مرگ ستاره های آسمانی بود. البته در نزدیکی افق، بنابر جذب بخشی از نور اجرام توسط گاز هایی نظیر بخار آب و غبار های موجود در جو، نور سیارات نیز دچار نوسان می شود؛ بنابراین برای سیاراتی که جو ندارند، ستارگان از نظر رنگ و روشنایی مانند سیارات ثابت خواهند بود. البته کامرون پاداش نقد خود از تاریخ نژاد بشری و تهاجم و خونریزی نظامیان آمریکایی گرفت و در حالی که فیلم او برای دریافت 9 جایزه اسکار نامزد شده بود، در کمال تعجب تنها توانست 3 جایزه بهترین فیلمبرداری، بهترین کارگردانی هنری و بهترین جلوههای ویژه را از آن خود کند.

در سال 1959 ،زماني كه فضا پيماي روسي به نام لونا 3 از پشت ماه عبور كرد و عكس هايي از آنجا گرفت ، ستاره شناسان توانستند براي اولين بار نيمه پنهان ماه را ببينند. جواب داد : آیا دوستم حسین را می شناسی ؟ »پاسخ داد :«آیا دوستم حسین را می شناسی؟ با وجود این که زهره به خورشید بسیار نزدیک است زهره حرارت زیادی را خیلی بیشتر از زمین جذب می کنند ، دانشمندان بر این تصور بودند که ابرهای زهره احتمالاً نور خورشید را منعکس میکنند و مانع زیاد گرم شدن سطح آن می شوند . این رابطه چند وجهی است.

سریعترین آنها ماه و کندترین آنها مارس است. سیارات شخصی عبارتند از: خورشید، ماه، مرکوری، ونوس و مارس. در اخترشناسی، نزدیک ترین سیاره به خورشید، با جرمی برابر با۰.۰۵۶ جرم زمین. در برخی محافل اینترنتی نیز این تصمیم اتحادیه بین المللی ستاره شناسان با تمسخر مواجه شده است. همچنین ویژگیهای تکتونیکی از جمله درهها و فرورفتگیهای دیگری در نواحی از پلوتون دیده میشوند که برخی از آنها تا ۶۰۰ کیلومتر امتداد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید