معرفی و دانلود برترین مستند ها در زمینه نجوم , فضا و کهکشان

اما بیایید به سیاره کیوان و ویژگیهایش کمی علمیتر نگاه کنیم. درخشندگی مریخ به حدی است که در بهترین شرایط با نگاه بهطرف شرق در حین غروب آفتاب قابل دیدن است. اگر از بالای قطب شمال نگاه کنیم خواهیم دید که اکثر سیارات و ((اقمار منظومه شمسی|قمرهای منظومه شمسی)) به دور محور خود چرخیده و در جهت عکس عقربههای ساعت به دور خورشید در حال گردشند. در ژوئیه 2006 ، تصاویری از دریاچه های هیدروکربنی در نزدیکی قطب شمال تایتان بازگردانده شد، که وجود آنها در ژانویه 2007 تأیید شد. بعضی از انها برای تنفس به سطح اب میایند در حالی که گونه های دیگر در اعماق تاریک دریا مخفی هستند.

به نظر بعضی از ستاره شناسان بی نظمی هایی که در مدار نپتون مشاهده شده ممکن است توسط سیاره دهم که جرم زیادی داشته و خارج ازمدار پلوتون قرار دارد ایجاد شده باشند . بعضی مانند کیوان دارای حلقه هستند و بعضی مانند اورانوس قمرهایی دارند. اما نپتون بر خلاف اورانوس حرارتی بیشتر از آنچه میگیرد، تابش میکند؛ که شاید این حرارت از دما و فشار شدیدی که از هسته سنگی درون این سیاره آزاد میشود، به وجود میآید؛ بنابراین میتوان نتیجه گرفت حرارتی که نپتون از درون خود دریافت میکند باعث به وجود آمدن بادها و طوفانهای قوی در این سیاره میشود.

نپتون چهارمین غول گازی است. نزدیکترین سیاره به خورشید یعنی عطارد به تدریج در روز روشنتر خواهد شد و مدت بیشتری قبل از غروب خورشید در آسمان باقی خواهد ماند.مریخ و مشتری با شروع شب پدیدار خواهند شد.مریخ به عنوان درخشان ترین ستاره در نیمه شرقی آسمان و مشتری به عنوان درخشانترین سیاره در نیمه غربی ظاهر خواهد شد.هلال ماه شکارچی، مکانیابی سیارات غول پیکر گازی مشتری و زحل را آسان تر خواهد کرد.این ماه به دلیل این زمان از سال و ارتباط آن با قبایل بومی آمریکا که با استفاده از ماه کامل در اکتبر / نوامبر برای جمع آوری غذا اقدام میکنند، ماه شکارچی نامگذاری شده است.

سیاره های عطارد ، زهره ، زمین ، مریخ ، نیز جزء آن هاست . سیارات زهره و عطارد در آسمان صبح و درست قبل از طلوع خورشید بهتر دیده میشوند و زهره بعد از خورشید و ماه سومین جرم آسمانی درخشان خواهد بود. اورانوس سومین سیاره بزرگ و هفتمین سیاره به ترتیب فاصله از خورشید است. در سال ۱۷۹۰ میلادی اخترشناس فرانسوی ژان باتیست دولامبر نقشهای از مدار اورانوس به دست آورد. اين مدار را مدار خرده سياره اي يا کمربند سيارکها مي نامند (عکس بالا). در ابتدا محاسبات او از مدار اورانوس درست به نظر میرسید ولی پس از مدتی بین محاسبات او و مدار واقعی اورانوس نیز تفاوتهایی دیده میشد.

ولی کاش برای سیاره ها و صورت های فلکی که خودمون کشف میکنیم، از اسطوره های وطنی استفاده کنیم. پیش از این انتظار میرفت که نپتون از نظر جوی آرامتر از اورانوس باشد ولی مأموریت ویجر ۲ نشان داد که بادهای نپتون بسیار بسیار شدید هستند. وویجر ۲ کشف کرد دمای اورانوس و نپتون مانند هم است با این تفاوت که نپتون از خورشید نسبت به اورانوس دورتر است. فاصله عطارد از زمین، موقعی که از همیشه به زمین نزدیک تر است 48 میلیون مایل یا (77300 میلیون کیلومتر) است. پاسخ: برای این که یا به ما نزدیک ترند یا جوان ترهستند.

بلندترین نقطه بر روی خشکیهای زمین کوه اورست نام دارد که نزدیک به ۹ کیلومتر از سطح دریا بالاتر است. حفرههای کوچک ویا بزرگ بسیاری در سطح سیارهٔ عطارد دیده میشود که حکایت از برخورد شهابسنگهای کوچک و بزرگ دارد البته قطر برخی از دهانهها به دهها کیلومتر میرسد. ابری کرویشکل و بزرگ به نام ابر اورت منظومهٔ شمسی را دربرگرفته که دامنهٔ آن از ۲٬۰۰۰ تا ۵٬۰۰۰ واحد نجومی دورتر از خورشید آغاز میشود و به گستردگی ۵۰٬۰۰۰ تا ۱۰۰٬۰۰۰ واحد نجومی دورتر از خورشید ادامه مییابد. برخی از آنها کم عمق و برخی دیگر به انقدر عمیق هستند که کوهستان های مرتفع در آن غرق می شوند.

توصیه می کنیم در صورتی که می خواهید با بلایای طبیعی در زبان انگلیسی از طریق بازی مفرح و سرگرم کننده ای آشنا شوید حتما Disasters را نصب کرده و مورد استفاده قرار دهید. 3. به تمام اشیای دیگر به جز ماهوارههای طبیعی که به دور خورشید میچرخند اجسام کوچک منظومه شمسی میگوییم. در طی صحبتی که اخیرا با جیم بل داشتم او به من گفت که هر جرمی با یک ساختار حیرت آور میتواند یک سیاره باشد. در واقع نکته ای که باید در باب این موضوع و این عبارت گفت ، این است که “در لحظه زندگی کن” به هیچ وجه به این معنا نیست که شما هر آنچه که داری و هر آنچه که می توانی انجام بدهی را بدون نگاه به آینده و بدون اینکه ببینی دقیقا چه هدفی داری انجام بده.

38- اگرخاک و آب وهوا ی زمین آلوده شوند چه سرنوشتی در انتطارهمه جانداران است؟ کیوان نام دیگر سیاره زحل، ششمین سیاره از خورشید و دومین سیاره ی بزرگ در منظومه شمسی (سامانهٔ خورشیدی) ، بعد از مشتری است. عَطارُد یا تیر کوچکترین و نزدیکترین سیاره به خورشید در منظومهٔ خورشیدی است. زمان این بمبارانها شاید بلافاصله پس از پیدایش و تکوین منظومهٔ شمسی بودهاست. ۲۴ ساعت بعد لشکرهای دشمن با تمام تجهیزات حرکت خود به سمت زمین را آغاز کردند و بلافاصله پس از حرکت دشمن ،کار تعقیب آنها آغاز شد . به خاطر نزدیکی این سیاره به خورشید اگر در طرف رو به خورشید آن (بخشی که روز است) قرار بگیرید به راحتی در دمای ۴۶۵درجه سانتیگراد پخته خواهید شد و به علت حرکتی وضعی آرامش اگر در طرف شب آن قرار بگیرید آن قدر سرد خواهد شد که در دمای ۱۴۸- درجه سانتیگراد به راحتی مرگ را بر اثر یخ بستن تجربه میکنید.

ونوس گرمترین سیاره است و میانگین دمای آن 460 درجه سانتی گراد است. سیاره عطارد با فاصلهٔ ۵۷ میلیون و ۹۲۴ هزار کیلومتری از خورشید، نزدیکترین سیاره منظومه شمسی به خورشید است و کمترین مسافتی که با زمین پیدا میکند، به ۸۰ میلیون کیلومتر میرسد. ابری کرویشکل و بزرگ به نام ابر اورت منظومهٔ خورشیدی را دربرگرفته که دامنهٔ آن از ۲٬۰۰۰ تا ۵٬۰۰۰ واحد نجومی دورتر از خورشید آغاز میشود و به گستردگی ۵۰٬۰۰۰ تا ۱۰۰٬۰۰۰ واحد نجومی دورتر از خورشید ادامه مییابد.

آن ها از ویروس ها بزرگ ترند و می توانند در هر ناحیه ای از زمین زنده بمانند. اورانوس در اساطیر یونان باستان نام خدای آسمان بوده است و تنها سیاره ای است که نام خود را از افسانه های یونانی گرفته است. به عبارت دیگر این بدان معنی است که ساز و کار بازار هنوز هم در اقتصاد جدید کار می کند. سیاره زهره یا سیاره ناهید که به انگلیسی ونوس (Venus) نیز نامیده میشود، پس از خورشید و ماه درخشانترین جسم قابلمشاهده از زمین است. اما دادههای جدیدی که با سفر به فضا به دست آمد، قمرها را به داخل سیاره بازگرداند.

دیدگاهتان را بنویسید