مجموعه بیستون کرمانشاه ، راهنمای بازدید- جاهای دیدنی کرمانشاه – سفر در ایران

در ضمن از سرای پای چالکی می توان به دشت دریا سر رفت که راهی بکر و کم رفت آمد بوده و دیدن و طی کردن آن خوب و کیف کردنی است. و هر بار که به حج می رفت عده زیادی را با هزینه خویش با تشریفات بسیار می برد.بطوریکه مورد توجه مأمون قرار گرفته بود. در ساعت ۹:۵۰ دقیقه صبح کمی بعد از دو کوهنورد زنجانی به عنوان اولین نفرات صعود کننده در آن روز به قله دماوند بام ایران رسیدیم و جای تمام دوستان و همنوردان را خالی کردیم.همدیگر را بغل کردیم و اشک شوق ریختیم. این کوه دارای دو قله آتشفشانی است و بر اساس شواهد بقایای کشتی نوح در این منطقه پیدا شده است.

این کتیبه شامل دو بخش فارسی و بابلی بود. توریزم و صنعت جهانگردی بخش عمده اقتصاد و در آمد تعداد زیادی از کشور های جهان را تشکیل میدهد. 6.گردشگری مذهبی: موجودیت مکان های مقدس و مذهبی چون زیارت ناصر خسرو در حضرت سید ولسوالی یمگان , خرقه مبارک و سائیر مکان های مذهبی سبب میشود تا صد ها باز دیدکننده را از کشور های مختلف و افغانستان به خود جلب نماید. زيرا سبب تشويق سرمايه گذاری ها گرديده که بنوبه خود در بوجود آوردن فرصت های شغلی برای افراد بيکار مهم میباشد.

البته در مواردی تمایز افراد در لباسی که میپوشیدند، باعث استفاده از عنوان برای ناحیههای مخصوص میشده است. ج: قدرت طلبی و افزون خواهی حکمتیار، باعث و بانی “خانه جنگی” و ظهور طالان گردید. کوههایی که سالیانه باعث مرگ بسیاری از کوهنوردان شده اند. فتح قله اورست به عنوان بام جهان همواره کاری پر مخاطره بوده و با وجود پیشرفتهای صورت گرفته و امکان مسیریابی دقیقتر، هنوز هم شماری از کوهنوردان در راه رسیدن به اورست ناکام میمانند. بدخشان با طبعیت, آب و هوا و موقعیت جغرافیاوی که دارد ظرفیت های فراوانی برای رشد گونه های مختلف صنعت توریزم دران وجود دارد.

در سال 2008 میلادی امریکا 110 ملیارد دالر,اسپانیه 61 ملیارد دالر,فرانسه 55 ملیارد دالر, ایتالیا 45 ملیارد دالر, چین 40 ملیارد دالر , جرمنی چهل ملیارد دالر , انگلستان 36 ملیارد دالر , استرلیا 24 و ترکیه 22 ملیارد دالر از ناحیه توریزم درآمد داشته اند. ب: جهیل: چقمقتین: این جهیل تخمینا در 400 کیلومتری شهر فیض آباد مرکز این ولایت و در نزدیکی مرز مشترک با کشور چین در باریکه پامیر قرار دارد. جهیل شیوه 3146 متر از سطح بحر ارتفاع داشته و در ده کیلومتری در آمو و مرز مشترک با کشور تاجیکستان قرار دارد.این جهیل دارای عمق بیشتر از یک کیلومتر بوده و دارای آب صاف و زلال میباشد.

این جهیل بیشتر از 4000 متر از سطح بحر موقعیت داشته و قالیت کشتیرانی را دارد.موجودیت آهوی مارکوپولو,پلنگ برفی, طبیعت بکر و طبیعی,آب و هوای مطبوع و کثرت حیات وحش و پرنده گان مختلف سبب جلب صد ها گردشگری داخلی و خارجی خواهد شد. در ضمن ساختن هتل ها, سرک های اساسی و تهیه قایق های تفریحی در حوض شیوه شغنان, حوض توپخانه زیباک, جهیل چقمقتین و زرقول پامیر بدخشان سبب خواهد شد هزاران توریست داخلی و خارجی را به منظور تفریح جلب شوند. 7.ساختن حوض های آب بازی و پارک های تفریحی در جزیره های جهیل و اطراف آن.

12: گردشگری زیست محیطی: پارک ملی وخان, و سائیر مناطق حفاظت شده میتوانند زمینه حضور گردشگران علاقه مند را در بدخشان میسر سازد. 14. سیاحت به مقصد سرگرمی: ساختن محلات تفریحی, پارک های تفریحی , باغ های تفریحی در کنار در یا های بدخشان و ایجاد سرکس ها زمینه جلب صد ها بازدید کننده داخلی و خارجی را مهیا خواهد ساخت. سپس به هتل عزیمت ،و پس چیدن کوله بار و وسایل، شبی را در این هتل به صبح رسانده، تا آماده یک صعود زیبا و بیاد ماندنی گردیم.

سپس در رشته فلسفه دانشگاه تهران ادامه تحصیل داد و دکتری خود را در رشته فلسفه دریافت کرد و در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه تهران است . ـ در بيلانس تاديات کشورها بخاطر ورود اسعار خارجی ، تبادله آن به اسعار داخلی ، ذخيره بيشتر اسعار خارجی ، عرضه فروش محصولات ، خدمات به توريست ها نقش بزرگی را ايفا می نمايد. انکشاف توريزم می تواند در بسياری از ساحات حيات انسانی نقش موثر داشته باشد.

و نیز چون اکثر توريست ها از کشور های پيشرفته و غنی اند ، وقتی به کشور کمتر انکشاف يافته با سطح درآمد پائين می آيند ، پول مصرف ميکنند ، خود می تواند در کم نمودن فاصله بين کشور های غنی و فقير موثر باشد. خواندن این کتاب به پدران و مادران، معلمان و مشاوران کودک پیشنهاد میشود، زیرا با شیوهای لذتبخش و درعینحال سرگرمکننده، ارزشهایی را، چون شنیدن و احترام گزاردن به دیگران هنگام صحبتکردن، به کودکان میآموزد. اما این کار را نباید زیاد هم آسان گرفت. در آخرین روزهای سال 89 و در شلوغترین روزهای کاری شهرداری ، سید علی حسینی شهردار توانمند کوهدشت میزبان ما شد و گزارشی از عملکرد خود و همکاران پرتلاشش را ارائه نمود.

2.گردشگری زمستانی: محیط و آب و هوای زمستانی اکثر مناطق بدخشان به ویژه مناطق چون زیباک, اشکاشم, شیوه, راغ و پامیر ها محیط مناسب برای گردشگران داخلی و خارجی زمستانی خواهد بود.این مناطق در صورت تلاش جکومت و همکاری سکتور خصوصی در بناء زیر ساخت ها به مکان مناسبی برای ورزش های زمستانی و سائیر فستیوال های زمستانی خواهد شد. 1.گردش گری تفریحی: بدخشان با طبیعت و آب و هوای مناسبِ که دارد در صورت ساختن زیر ساخت ها توسط دولت و سهم گیری اساسی سکتور خصوصی به مکان مناسب برای تفریح برای گردش گران داخلی و خارجی و خانواده ها مبدل خواهد شد.آب و هوای متنوع, دریا ها و چشمه سار ها, کوه های بلند, طبیعت سر سبز و موجودیت هوای سرد ومطبوع در فصل تابستان در مناطق چون شیوه, شهدا,بهارک,جرم , کران و منجان ,راغستان, دشت ایش, زیباک, اشکاشم,وخان و شغنان سبب میشود تا هزاران تن برای سپری کردن تعطیلات تابستانی و اوقات تفریحی بدین مناطق سفر نمایند.

کشور های جهان با داشتن جاذبه های چون آفتاب, آب و هوای تازه و محل های تاریخی میتوانند در جذب جهانگردان و رشد این صنعت سهم قابل ملاحظه داشته باشند. اهمیت گردشگری: گردشگری در کل سبب افزایش درآمد و ایجاد مشاغل در کشور میزبان میشود.زمانیکه جهانگردی وارد کشوری میشود باید هزینه ها چون, تکیت هوا پیما,کرایه تکسی, حمل و نقل, هزینه محل بود و باش,تفریح, سوغات, تور و گشت را بپردازد.

8.گردشگری همایشی: با دائیر کردن فستیوال ها و همایش ها به مناسبت ها مختلف به ویژه فستیوال های بهاری در ولسوالی های مختلف, فیستیوال های تابستانی پامیر ها و فستیوال های فرهنگی و هنری سبب میشود تا صد ها توریست داخلی و خارحی از بدخشان دیدن نماید. 1.جهل های بدخشان: بدخشان ولایت کوهستانی دارای منابع آبی فراوان , هوای مطبوع و متنوع میباشد.این ولایت دارای چهار جهیل و یا آب ایستاده مشهور میباشد که در ولسوالی های شغنان, وخان و زیباک این ولایت موقعیت دارند. افغانستان دارای طبیعت مساعد برای رشد گردشگری و جلب جهانگردان میباشد.ولایت های بامیان, هرات,بدخشان,ننگرهار ,پنجشیر, کابل, پروان, بغلان, بلخ, غزنی, قندهار و غیره از جمله ولایت های میباشند که برای سیاحان خارجی و داخلی نظر با ماهیت و کشش توریستی که دارند با ارزش ومهم میباشند.

4.اکو توریزم یا گردش گری بر منبای طبیعت جاندار: بدخشان با داشتن صد ها نوع حیوانات وحشی و طبیعت مناسب برای زنده گی وحوش بستر مناسب برای گردشگران علاقمند به حیوانات و جاندار های وحشی نادر خواهد شد. 13. گردشگران دائیمی: طبیعت و آب هوای بسا از مناطق بدخشان به ویژه شیوه و پامیر سبب میشود تا در صورت انجام تلاش های لازم توسط دولت و سکتور خصوصی صد ها ثروتمند کشور های حوزه خلیج و مناطق گرمسیر را دیگر جهان با ساختن ویلا ها و سائیر تاسیسات تابستانی و سهم گیری در رشد اقتصادی بدخشان سهیم سازند.

دیدگاهتان را بنویسید