فهرست کامل رشتهکوههای جهان

به گزارش خبرنگار مهر، درپی بارندگی های شب گذشته و ریزش کوه در گردنه پای آستان محور گراب- کوهدشت خودروی راهداری دچار سانحه و به مصدومیت سه نفر از راهداران منجر شد. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدرضا مبلغی در سخنانی با تاکید بر ضرورت ایجاد زیرساختها و مراکز بهداشتی و درمانی در شهرستانهای کوهدشت و رومشکان، اظهار داشت: بیمارستان امام خمینی (ره) کوهدشت نیازمند امکانات و تجهیزات پزشکی است. نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی، افزود: همچنین در این دیدار در خصوص تسریع در اختصاص دستگاههای «سی تی اسکن» و «ام آر آی» بیمارستان امام خمینی (ره) کوهدشت تاکید شد.

وی با اشاره به پیگیریهای صورت گرفته برای اختصاص امکانات و تجهیزات پزشکی به این بیمارستان، عنوان کرد: وزیر بهداشت دستور اختصاص این امکانات مانند «ام آر آی»، «سی تی اسکن» و… وی عنوان کرد: اصل حفاظت از محیطزیست برمبنای مشارکت مردم است که باید از این ظرفیت نهایت استفاده صورت گیرد. رئیس شبکه بهداشتو درمان شهرستان کوهدشت گفت: زن گردشگری که از ارتفاعات منطقه گردشگری شیرز سقوط کرده بود، پس از انجام اقدامات درمانی در بیمارستان این شهرستان به خرمآباد اعزام شد. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، حسن امینیزاده گفت: بهدنبال گزارشی مبنی بر زایمان قریبالوقوع مادری باردار در منطقه هومیان بلافاصله تیم فوریتهای پزشکی این شهرستان بههمراه یک دستگاه آمبولانس به این منطقه اعزام شد.

۰۱ مرداد ۱۳۹۸ – ۱۰:۵۹ استانها لرستان نظرات – اخبار استانها – حسن امینیزاده در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کوهدشت اظهار داشت: بهدنبال گزارشی مبنی بر زایمان قریبالوقوع مادری باردار در منطقه هومیان بلافاصله تیم فوریتهای پزشکی این شهرستان بههمراه یک دستگاه آمبولانس به این منطقه اعزام شد. جالب است بدانید منطقه آرارات تا زمان حکومت پهلوی اول جزئی از خاک ایران بود اما در زمان رضا خان این منطقه به ترکیه واگذار شد.

وی ادامه داد: این اقدامات در سطح دانشگاه علوم پزشکی استان بی سابقه است و تلاش می شود که این روند ادامه داشته باشد. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، فرهادی قائممقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه طرح های عمرانی دانشگاه را در سه قسمت تعریف کردهایم، اظهار کرد: یک سری طرح هایی تحت عنوان طرح تحول سلامت در دانشگاه داریم که بودجه آنها از سوی وزارتخانه تأمین میشود که بالای ۹۰ درصد آنها تمام شدند و تعدادی از آنها که شامل چندین کلینیک است در اسفندماه امسال در شهرستانهای ازنا، دورود، بروجرد، کوهدشت و خرمآباد افتتاح خواهند شد.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت:طی چهار ماه گذشته، میزان ۶ ماه کارانه معوق پرسنل، پزشکان و پرستاران این دانشگاه پرداخت شده است. به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان ؛ عبدالهی در جلسه ستاد توسعه شهرستان کوهدشت با اشاره به محرومیت شهرستان کوهدشت اظهار کرد:به منظور محرومیت زدایی ، اقداماتی از جمله توسعه مراکز خدماتی درمانی ،تامین آب کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی، تدابیری اندیشیده شده است. مسئول فوریتهای پزشکی کوهدشت با اشاره به تصادف خودروی زائران اربعین در شهرستان کوهدشت گفت: در این حادثه 3 نفر کشته و 8 زخمی نفر زخمی شدند.

۱۲ خرداد ۱۳۹۸ – ۱۷:۵۴ استانها لرستان نظرات – اخبار استانها – حسن امینیزاده در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کوهدشت اظهار داشت: پس از دریافت گزارش سقوط یک زن اهوازی از صخرههای منطقه گردشگری شیرز تیم اورژانس شبکه بهداشتودرمان این شهرستان به منطقه اعزام شد. بلندترین قله پیرنه، آنتو (۳۴۰۴ متر) نام دارد که در گوشه شمال خاوری منطقه آراگون اسپانیا واقع شده است. ساعت24-کوه طور یا آنگونه که در مصر مرسوم است کوه موسی (ع) براساس روایات محلی است که ده فرمان برموسی نازل شد.این منطقه از مناطق مورد توجه جهانگردان از گوشه و کنار جهان است .

آکواریوم در کنار برج CN است! کوهی با بیان اینکه متخصص بیهوشی بهصورت مقیم ۲۴ ساعته در بخش ویژهی کرونا حضور دارد، اضافه کرد: هشت دستگاه ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) که دچار مشکل شده و برخی غیرفعال بودند، سرویس، تعمیر و مجدد راهاندازی شد. به گزارش روز دوشنبه ایرنا حجت الاسلام محمدرضا مبلغی در جمع خبرنگاران افزود: در شهرستانهای کوهدشت و رومشکان زیرساخت لازم بهداشت و درمان وجود ندارد و استیجاری بودن برخی مکانها یک مشکل است. حسن امینیزاده اظهار داشت: لحظاتی پیش یک مورد کیک حاوی قرص مشکوک، چهار دانشآموز کوهدشتی که مشترکا از آن مصرف کرده بودند را به بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان کشاند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کوهدشت عنوان کرد: چهار دانشآموز که بهصورت مشترک کیک حاوی قرص را مصرف کردهبودند، راهی بیمارستان امامخمینی(ره) شدند که هماکنون حال عمومی آن رضایتبخش است و مشکل خاصی ندارند. وی ادامه داد: همچنین یک سری پروژه تحت عنوان کلینیکهای غربالگری که این پروژهها تقریباً تمام شدهاند که مرکز غربالگری خرمآباد آماده افتتاح است. علی فرهادی در گفتوگو با ایسنا با بیان اینکه پروژههای عمرانی دانشگاه را در سه قسمت تعریف کردهایم، اظهار کرد: یک سری پروژههایی تحت عنوان طرح تحول سلامت در دانشگاه داریم که بودجه آنها از سوی وزارتخانه تأمین میشود که بالای ۹۰ درصد آنها تمام شدند و تعدادی از آنها که شامل چندین کلینیک است در اسفندماه جاری در شهرستانهای ازنا، دورود، بروجرد، کوهدشت و خرمآباد افتتاح خواهند شد.

این مجمعالجزایر، توسط دانشمندان به عنوان فعالترین منطقهٔ آتشفشانی جهان، در نظر گرفته میشود. جزیرهٔ جاوه در اندونزی متراکم ترین منطقهٔ جهان از نظر جمعیت است. در سال ۱۹۸۳ تعداد کسانی که قله اورست را تا آن زمان فتح کردهبودند به ۸ نفر میرسید، اما در سال ۲۰۱۲، تنها در یک روز ۲۳۴ نفر به این قله صعود کردند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ چنگیز احمدی در گفتوگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: براثر تصادف یک دستگاه پرادو با یک دستگاه خودرو پراید در دو راهی امامزاده ابوالوفا(ع) به سمت زانوگه، سه نفر کشته و هشت نفر زخمی شدند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، بر اثر برخورد یکدستگاه خودرو کاپرا با کامیونت ایسوزو ۲ کشته و ۳ نفر مجروح شدند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجتالاسلام محمدرضا مبلغی در گفتوگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: آنچه در زمینه بودجه و اعتبارات شهرستانهای کوهدشت و رومشکان اخیراً مطرحشده، مربوط به پیوست شماره یک بودجه، یعنی پروژههای ملی است و در مورد کل اعتبارات کوهدشت و رومشکان نیست.

مبلغی با بیان اینکه اختصاص یک دستگاه رادیولوژی و اکسیژن ساز به بیمارستان امام خمینی (ره) کوهدشت الزامی است تصریح کرد:اقدام فوری در خصوص سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی (ره) کوهدشت ضروری است. این کوه ارتفاعی برابر ۵۱۳۷ متر دارد و در کتاب عهد عتیق آمده است که کشتی نوح پس از طوفان برخاک آرارات نشست. مؤلف “فرهنگ سخنوران” وی را از شعرای عهد سامانیان میداند. زیباییهای تفریحی و تاریخی در این شهر بسیارند و یکی از آنها کوه صفه اصفهان میباشد.

۰۵ اسفند ۱۳۹۸ – ۱۹:۵۴ استانها لرستان نظرات – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از کوهدشت، از زمان شیوع کرونا در ایران در هیچکدام از این داروخانههای شهر کوهدشت ماسک یافت نمیشود و برخی از آنان نیز با نصب اعلامیههایی مبنی بر«ماسک نیست، سؤال نفرمایید» از شهروندان خواستهاند که برای خرید ماسک به داروخانهها مراجعه نکنند. به گزارش خبرگزاری فارس از خرمآباد، مجتبی بیرانوند در نشست مجازی با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص وضع بیمارستان رازی عنوان کرد: تنها بیمارستان کوهدشت یعنی بیمارستان امام خمینی جوابگوی شهروندان کوهدشت نیست، به طوری که شهروندان ناچار هستند برای مداوا به خرمآباد و کرمانشاه مراجعه کنند، برهمین اساس مهرماه سال ۹۷ کلنگ احداث بیمارستان رازی بر زمین زده شد.

دیدگاهتان را بنویسید