سوالات مطالعات اجتماعی نهم همراه با پاسخ

و دما بالا می رود. هوای گرم سبک است و به سمت بالا صعود می کند. بدین معنی که این ماه در جای دیگری تشکیل و توسط گرانش نپتون به سمت سیاره کشیده شده است. لیپرشی، عدسی ها را داخل یک لوله سوار و بدین گونه اولین تلسکوپ ساخته شد. در طی دویست سال پس از کشف اولین ماه، هفت ماه بزرگ دیگر رصد شدند. مفهوم سیاره: ماه بر دلبستگیهای عاطفی شما حاکم است.

دانشمندان تا کنون هیچ گواهی از حیات بر روی مشتری نیافتهاند. به عبارت دیگر اورانوس، تقریبا هیچ گرمایی را به فضا ارائه نمی دهد که یک علت این امر می تواند اثرات برخوردی باشد که بلافاصله بعد از شکل گیری سیاره اتفاق افتاده است. ماه گرفتگی بعدی چه زمانی اتفاق می­افتد؟ به سه ماه کوچک بین ماههای میماس و انسلادوس، آلکئونید گفته میشود که این نام برگرفته از اساطیر یونان است.

امروز بر همه مسلم شده است و شواهد بیشماری کشف شده است که نشان می دهد مصری ها انواع ابزار آلاتی چون گونیا،شاغول و تراز و خط کش را در اختیار داشته اند و از آنها استفاده می کردند. این ابزارها را می­توان در دو گروه ابزارهای نجومی­رصدی و غیررصدی، دسته­بندی کرد. پس از گذشت مدت زمان ۴۰ سال فردی به نام کریستین هویگنس اعلام کرد که این دو جسم در واقع حلقه ها سیاره هستند که از جنس یخ و سنگ ساخته شده اند و دانشمدان هنوز از نحوه شکل گیری آن اطمینان ندارند.

زمانی که شازده کوچولو سرانجام زمین را ترک می کند، او با گیاهان و حیوانات و همچنین با مردم صحبت کرده است و درسهایی که در این راه آموخته است در نهایت این داستان ها بر هیچکس جز خلبانی که با او ملاقات کرده است تاثیر نگذاشته است. این پارک دارای سومین چشمه بزرگ جهان است که Grand Prismatic Spring (منشور بزرگ بهاری) نام دارد. دلیل این هم این است که در سراسر محوطه و سایت پوماپونکا شواهد و مدارک لازم و کافی برای بررسی کردن و نتیجه گیری وجود دارد. حقیقت این است که سنگهای بکار رفته در پوما پونکو اصلا از گرانیت یا دئوریت نمی باشند.

اگر این موجودات خیالی واقعا توانایی این را داشته اند که سنگها را بی وزن کرده و جابجا کنند دیگر چرا نیاز به ساختن مکانی از سنگ داشته اند که سفینه های خود را با طناب به آن ببندند ؟ این حرفهای فن دانیکن و امثالهم مسخره ترین حرفی هست که می تواند زد که چون این سرخپوستان الفبا نداشته اند نمی توانسته اند نقشه بکشند. البته این شگرد و روش همیشگی اریک فن دانیکن است و در ادامه به چنین بزرگنمایی هایی که او انجام می دهد بیشتر اشاره خواهیم کرد.

ولی لازم بوده آنها را دائم تیز کنند.در واقع باستان شناسان چنگگ های فلزی که توسط آنها استفاده می شده است را در این محوطه یافته اند. باستانشناسان با بررسی محلهایی از سنگها که قرار بوده در معرض دید نباشند متوجه شدند که آثار استفاده از پتک ها و چکشهای سنگی در آنها کاملا مشهود است.مثلا محلهایی که سنگها در کنار هم قرار گرفته و به هم می چسبیدند را اگر بررسی کنیم متوجه آثار ناشی از ضربات پتک های سنگی می شویم. این سنگها سنگهایی هستند که در این محوطه باستانی وجود دارند و به صورت نیمه کاره رها شده اند.

در این فیلم ادعا می شود که بلوک های سنگی H شکل همگی دارای ابعاد دقیقا یکسانی هستند. این لکه با سرعت 360 کیلومتر در ساعت می چرخد. سرعت و ریتم ماجراها در این کتاب تازه، از «تنتن در کنگو» هم بیشتر است. نزدیک استوا، سرعت باد از 400ms-1 تجاوز میکند، و جهت باد تا عرض 40درجه از استوا یکسان باقی میماند. کره زمین که کمی بزرگتر از سیاره ناهید است بین چهار سیاره نزدیک به خورشید که همگی از سنگ و فلز ساخته شدهاند، بزرگترین است.

اگرچه چند وقتی است تلسکوپ فضایی کپلر داده هایی را مخابره می کند که دربرگیرنده خبرهایی از یافته شدن سیاراتی همانند زمین (به لحاظ ساختار) است، اما این سیارات تنها نامزدهایی برای تحقیق بیشتر درباره شرایط حیات در ورای جو زمین هستند. آرسنیک همانند یک ضد زنگ عمل کرده و مانع از خورده شدن و شکنندگی فلز می شود و از نیکل نیز برای آلیازهای مسی استفاده می شده است تا به استحکام تیشه های ساخته شده افزوده شود. ذرات غبار قرص به شکل پایداری در کنار هم انباشته میشوند تا اجسامی بزرگتر تشکیل دهند. ما وقتیکه به بررسی آثار مصر باستان بپردازیم بیشتر در رابطه با آن بحث خواهیم کرد.

در ادامه در رابطه با ادعاهای دروغین خود فن دانیکن نیز بیشتر صحبت خواهیم کرد. ممکن است که سازندگان سرخپوست پوما پانکا الفبایی برای نوشتن نداشته اند ولی آنها از همان روش معمولی پیکر نگاری و تصویر گری در کارهای هنری تمدن خود استفاده می کردند و آن را ” Yava Mama ” می نامیدند. بله درست است این سرخپوستان الفبای رایجی که ما امروز استفاده می کنیم را نداشته اند ولی مانند صدها تمدن باستانی دیگر از الفبا و علائم تصوری و نمادین استفاده می کرده اند.

حتی پدران و پدر بزرگان ما نیز این را نساخته اند. و آنها جواب دادند: این مال ما نیست. از نظر او همه این سنگها را به این مکان کشیده اند و آورده اند. کارگردان “آواتار” به یک دلیل توجه را به این مکان جلب کرد. در روز مریخی، آسمان قرمز مایل به صورتی است این نقطه مقابل آسمان زمین است. در این فیلم اینگونه ادعا می شود که این بنا 17000 سال عمر دارد! از نظر تعداد ماهواره ها خیلی از همسایه خود عقب نیست – 62 در مقابل 67. بزرگترین ماهواره زحل تیتان است، درست مانند Io که جو دارد.

آن وقت خواهی فهمید که گل تو در دنیا یگانه است. از پادشاه اینکاها این سئوال را پرسیدند که پوماپونکا چیست؟ اینکه چگونه این سنگهای سنگین و بزرگ را می شد بلند کرده و در سر جاهای خود قرار داد؟ وی همچنین در تکامل مثلثات کروی کوشید. ما همچنین مشتاقانه منتظر سفارشی کردن Na’Vi خود هستیم. بزرگترین سیاه چالهای که تاکنون انسان موفق به تخمین دقیق ابعاد آن شده در فاصله ۲۵۰ میلیون سال نوری از زمین ما و در دل کهکشان NGC1277 که در صورت فلکی برساووش قرار دارد، واقع شده و یک غول کیهانی تمام عیار است.

افسانه ها و اسطوره های محلی اینگونه می گویند که” tianaka ” بود که این بنا را ساخته است. آیا باید با روشی جادویی این سنگها را بی وزن کرد تا بتوان آنها را در سر جای خود قرار داد؟ اگر این فضانوردان می خواستند که این سنگها را با بی وزنی شناور کنند دیگر نیازی به وجود این گیره های کنده شده در سنگ نبود. باستان شناسان با بررسی این سنگهای رها شده نیمه کاره متوجه شده اند که روند ساخت آنها چگونه بوده است. این ادعا دقیقا مثل این ادعا است که بگوییم مصریان باستان به هیچ وجه نمی توانسته اند از چوب استفاده کنند، چون در مصر درخت نمی روید.

همچنین این تعریف هیچ نظر و ایدهای را روی وضعیت سیاراتی که در مدار کوتولههای قهوهای هستند سبب نمیشود. حتی اگر فرض کنیم که آنها از مس خالص برای قالب ریزی ابزارآلات خود استفاده می کرده اند باز نیز وسایلشان به اندازه لازم از استحکام برخوردار بوده است. باز نقاشى را عوض کردم. و با این حرف دفتر و دستکش را باز کرد و مدادش را تراشید. این سیاره برخلاف زمین و اغلب سیارات دیگر چرخش قهقرایی دارد. به نظر میرسد این سیاره دارای یونیسفر قوی باشد.بیشتر بادهای این سیاره برخلاف دیگر سیارههای مشتریگون منظومه شمسی از شرق به غرب میوزند نه از شمال به جنوب.

حقیقت این است که برای ساخت بلوک های سنگی با زاویه قائمه شما نیازی به داشتن تکنولوژی موجودات فرازمینی و بیگانه ها ندارید. این هم احتمالا به این دلیل است که همه آنها از روی نقشه یکسانی ساخته شده اند. برای این کار داشتن یک گونیای ساده کفایت می کند. در واقع امروز مشخص شده است که آنها موفق شده بوده اند الیاژی از مس،آرسنیک و نیکل را تهیه کنند.که با استفاده از آن می توان ابزار آلاتی به مراتب محکم تر نیز ساخت. نرید با قطر ۳۴۰ کیلومتر به لحاظ خروج از مرکز بسیار زیاد ۷۵/۰ درخور توجه است و به قدری کمفروغ است که بابزرگترین تلسکوپها به سختی میتوان آن را دید.

و قبل از اینکه بدانیم؛ آن توجه ذاتی، پذیرش ها و کنجکاوی ها به عادات بدون تفکر تبدیل می شوند. در این فیلم ابتدا به مدتی طولانی ، با همین روش بزرگنمایی ،به جنبه های ساختمانی این بنا اشاره شده و سپس ادعا می شود که پس نمی توان چنین بنای عظیمی را با نیروی دست انسانهای عادی و بدون استفاده از ابزار آلات قدرتمند ساخت. حقیقت این است که نیاکان مردم ساکن بولیوی می توانسته اند از گونیا استفاده کنند و یا مصری ها از ریاضیات و ستاره شناسی اطلاع داشته اند ، نیازی نیست که همه این دست آوردهای این مردم به موجودات فضایی منسوب کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید