سفر به دنیای افسانه ای فیلم آواتار در پارک پاندورا – مجله کامپیوتر

اندیشکده ایرانزمین خواهان تصویب قانون «کشور ایرانی» در دو مجلس ایران ( مهستان و خانه نمایندگان) است که به موجب آن « هویت کشور ایران» و « تعریف قوم ایرانی» آشکارا بیان شده باشد. اندیشکده ایرانزمین خواهان تصویب قانون «کشور ایرانی» در دو مجلس ایران ( مهستان و خانه نمایندگان) است که به موجب آن « هویت کشور ایران» و «صاحب و مالک تاریخی کشور ایران» و« تعریف قوم ایرانی» آشکارا بیان شده باشد. پيوستن همه انسانهاي با استعداد با هر هاپلوگروپ ژنتيكي به فرهنگ و تمدن إيراني به عنوان شهروند با حقوق برابر و نه قوم مجاز است. لازم به ذکر است که در آران دو قوم ایرانی تالش و هندوایرانی و اروپایی ارمنی نیز فراوانند و آنجا تنها آذری زبان نیستند.

در حال حاضر، مریخ به طور پیوسته به سمت غرب در حال حرکت است و شما معمولاً می توانید آن را با رنگ مشخصی که چشمک نمی زند تشخیص دهید – ستاره ها چشمک می زنند، در حالی که سیارات چنین نیستند. کنجکاوی در روز ۳۳۹۶ از ماموریت خود در مریخ در «دشت گرین هیو» (Greenheugh Pediment) به این سنگ جالب رسید. به نظر می رسد سیارات نوع زمین در منظومه خود کوچکتر از سیارات نوع مشتری هستند.

فضاپیمای گالیله در تاریخ ۱۸ اکتبر ۱۹۸۹ با موشک شاتل فضایی آتلانتیس به فضا پرتاب شد و در تاریخ ۱۹۹۵ به مشتری رسید. آیا هرگز اخباری از فضا به زمین رسیده است؟ دانشمندان در سراسر دنیا، با در میان گذاشتن اطلاعات با یکدیگر، به اکتشافات بسیاری درباره زمین رسیده اند. نپتون به همراه سیاره اورانوس یکی از غولهای یخی در منظومه شمسی است و به این دلیل چنین نامی دارند که دو لایه بیرونی آنها از ترکیباتی تشکیل شده است که شامل هیدروژن و هلیوم هستند. شاید به همین دلیل است که او چنین نامی را به خود اختصاص داده است ، زیرا در افسانه های یونان ، عطارد پیام آور خدایان است.

بنابراین تمدن هفت هزارساله ایرانی نزدیک به ۱۴ سده است که از مسیر خود منحرف شده و دلیل تضادها و ناکارآمدی های پیش آمده این جمع اضداد است که باید با یک حرکت انقلابی با نام «انقلاب ایرانی» اصلاح شود تا ضامنی باشد برای اجرای «رنسانس ایرانی» و بازگشت به مسیر درست ابر تمدن هندوایرانی و اروپایی از بیراهه و توحش عربی-اسلامی. اندیشکده ایرانزمین معتقد به «انقلاب ایرانی» برای تغییر جهت تمدنی و تاریخی کنونی ایران از جهت تحمیلی پس از قادسیه و نهاوند، یعنی از توحش عربی به ابر تمدن هندوایرانی و اروپایی است و این انقلاب ایرانی را ضامن اجرای رنسانس ایرانی می داند.

بر پایه علم جامعه شناسی و بر پایه اصول اندیشکده ایرانزمین «قوم ایرانی» باید دست کم سه شاخص از چهار شاخص تعریف قومی اش ایرانی باشد. در متنهای پهلوی اشکانی و ساسانی بویژه در تنها کتاب جغرافیایی به جا مانده به زبان پهلوی با نام «شهرستانهای ایرانشهر» ، نام «ایرانشهر» و چهار کوست « بخش» آن شامل خراسان، خوروران، نیمروز و آدورباداگان (آذربایجان) آمده است. در کتیبه داریوش بزرگ هخامنشی و در کتیبه کانیشکا شاه بزرگ کوشانی از زبان «آریه» و «پهنه آریاییان» نام برده شده است.

بيشتر فرمانروايان و پادشاهان سومر و بابل باستان داراي هاپلو گروپ هاي پدري هند و اروپايي R بوده اند ، كه اين واقعيت نشان از مهاجرت تيره هاي إيراني و هندواروپايي باستان مانند كاسپي ها و هيتي ها به اين تمدنهاي باستاني است كه از ان در تاريخ با نام مهاجرت و حكومت كاسپي ها در بابل نام برده شده است. بيشتر فرعونها ي مصر باستان داراي هاپلو گروپ پدري R1b هستند ، كه اين واقعيت نشان از مهاجرت تيره هاي إيراني و هندواروپايي باستان مانند كاسپي ها و هيتي ها به مصر باستان است كه از ان در تاريخ مصر با نام مهاجرت هيكسوس ها نام برده شده است.

اين مهاجرت عامل انتقال فرهنگ و فلسفه ميترايي -زرواني به مصر باستان بوده است تا جایی که حتا پاژنام پادشاهان مصر باستان «فرعون» است که تلفظ دیگری است از «فَرَ اونا» اوستایی به مفهوم «دارندگان فر» است. ضريب هوشي مردمان ايراني معاصر بايد با تغيير سيستم اموزش و پرورش كودكان و تغيير رژيم غذايي و همچنين از راه أميزش طبيعي و مصنوعي با نژادهاي اروپايي و مهاجرت انها به ايران افزايش يابد. به تندرستي رواني و بهداشت رواني مردمان ايراني بايد توجه ويژه مبذول داشته شود و أمار دارندگان چنين بيماريهايي بايد به زير ده درصد جامعه كاهش داده شود.

دو كشور ارمنستان و آران (باکو) در ميان كشورهاي تمدن إيراني و اتحاديه كشورهاي إيراني داراي موقعيت ويژه أي هستند. هاپلوگروپ هاي ژنتيكي مادري يا mtDNA مردمان پديد اورنده فرهنگ و تمدن إيراني در حوزه باستانشناسي BMAC، و حوزه تمدني هيتي هاي باستان، هاپلو گروپهاي H و U وT و I و HV بوده اند. نژاد و پيشينه نژادي انسانها تنها با مشخصات ظاهري مانند ، رنگ پوست و رنگ چشم و رنگ مو مشخص نمي شود، بلكه بر أساس علم ژنتيك و هاپلو گروه هاي ژنتيكي سه گانه شامل؛ هاپلو گروپ پدري يا yDNA ، هاپلوگروپ مادري يا mtDNA و از همه مهمتر استخر ژنتيكي يا Autosomal DNA مشخص مي شود.

اندیشکده ایرانزمین بر أساس مطالعات زبانشناسی ایرانی و همچنین بر أساس حوزه های باستان شناسی ابر فرهنگ و ابر تمدن هندوایرانی و اروپایی باور دارد که «ایرانویچ» یا «آریانم وئجه» سرزمین نخستین آریاییان در محدوده ای واقع میان دریاچه خوارزم و استپ های پونتیک کاسپین بوده است. نام «ایران زمین» در ایران پس از اسلام برای نخستین بار روی سکه های نادرشاه بزرگ افشار حک شد. نشان شیر و خورشید در دوران این پادشاه بزرگ نشان رسمی حکومتی شد و روی مهر او نقش بست و پرچم شیر و خورشید در این زمان پرچم رسمی ایران شد هر چند که ریشه های این نشان و پرچم به ژرفای تاریخ ایران است و دوره هایی بصورت پراکنده به کارگرفته است، اما تا زمان نادرشاه، نشان و پرچم رسمی و دائمی نبوده اند.

در بند های سیزدهم و چهاردهم و پانزدهم از مهر یشت اوستا که از کهن ترین بخشهای آن است آشکارا نشانه های تمدن ایرانی و ابرتمدن هندوایرانی و اروپایی به چشم می خورد. در بیشتر بخشهای کهن ازاوستای به جای مانده که به ترتیب قدمت عبارتند از فروردین یشت، مهریشت، زامیاد یشت، آبان یشت، تشتر یشت، ارت یشت، بهرام یشت، رام یشت و هوم یشت نام ایران و ترکیبهای دارای این نام آشکارا آمده است.

اندیشکده ایرانزمین باورمند به اصل « ایران کشور مردمان و اقوام ایرانی» است. اصطلاح «کد زیستی» در اندیشکده ایرانزمین به مفهوم اصلاح پارامترهایی در رفتار انسانی است که منشاء زیستی دارند و و پس از تاثیر گذاری بر روی یک انسان در تمام طول زندگی او یا اصلا قابل تغییر نیستند و یا قابل تغییر جدی نیستند و منشاء رفتارهای غیر ارادی افراد هستند. او چنین میاندیشد که چیزهایی به عنوان وضعیتهای امور هستند؛ بعضی از وضعیتهای امور تحقق یافته یا بالفعل هستند ولی برخی دیگر بالفعل نیستند و تحقق نیافتهاند. بر پایه کاوشها و کشفیات باستانشناسی در حوزه تمدنی ایران بزرگ و ایرانویچ از خراسان بزرگ در شرق تا کردستان بزرگ در غرب ، قدمت این تمدن دست کم به بیش از هفت هزار سال در خراسان ( مانند حوزه های باستانشناسی Andronova و BMAC )همچنین و تا بیش از دوازده هزار سال در کردستان ( مانند حوزه باستان شناسی گنج دره هرسین کرمانشاه یا گوبکلی تپه (Gobekli Tepe) در کردستان ترکیه ) می رسد.

حوزه باستان شناسی Andronova، BMAC یا حوزه باستانشناسی خراسان بزرگ و ایرانویچ و بلخ، حوزه باستان شناسی آنو، حوزه باستانشناسی YAZ ، حوزه باستان شناسی Yamna، حوزه باستان شناسی Dnieper-Donets ، حوزه باستان شناسی Vinča ،حوزه باستانشناسی تپه سیلک کاشان، حوزه باستانشناسی شهر سوخته سیستان، حوزه باستانشناسی جیرفت کرمان، حوزه باستانشناسی تپه حسنلو ، حوزه باستانشناسی زیویه در کردستان، حوزه باستان شناسی گنج دره هرسین کرمانشاه، حوزه باستان شناسی تپه گوبکلی در کردستان ترکیه، حوزه باستان شناسی دژ اربیل در کردستان عراق، حوزه باستانشناسی تمدن هیتی در کردستان ترکیه، حوزه باستان شناسی تمدن اورارتو در کردستان ترکیه، حوزه باستان شناسی شهر اشکانی پالمیرا در سوریه، حوزه باستان شناسی تیسفون در عراق، حوزه باستان شناسی تمدن سند و هاراپا در هند و پاکستان، حوزه باستانشناسی کوکوتن -تریپولی در اوکراین ، حوزه باستان شناسی رود دانوب در اروپا ، حوزه باستان شناسی مصر باستان پس از ورود هیکسوس ها، حوزه باستانشناسی سومر باستان، حوزه باستان شناسی بابل پس از ورود کاسپی ها و سکا ها، حوزه باستان شناسی لرستان در عصر مفرغ، حوزه باستان شناسی خوارزم، حوزه های باستان شناسی سکاها و سرمت ها در سراسر اروپا و «کورگان» های آنها ، حوزه های باستان شناسی پارس در دوران های گوناگون، حوزه باستان شناسی شهر ری، حوزه های باستان شناسی گیلان و مازندران، حوزه باستان شناسی آذربایجان ، حوزه های باستانشناسی ارمنستان و گرجستان و استیا و آلانیا و سراسر قفقاز و افغانستان و شمال هندوستان.

دیدگاهتان را بنویسید