زیر ابرهای زهره

حلقهها یا کمربندهای کیوان در فاصله ۱۱۲۰۰ کیلومتری آن جای گرفتهاند. این قمر در مدار رجعی بسیار موربی در فاصله ی تقریبا 13 میلیون کیلومتری از زحل سیر میکند. این ستاره یک ستاره کوتوله زرد است ، که با چشم غیر مسلح در آسمان های خوب قابل مشاهده است ، از نظر پارامترها بسیار شبیه خورشید در صورت فلکی پگاسوس در فاصله 50.1 سال نوری است. مریخ تنها سیاره منظومه شمسی غیر از زمین است که بیشترین احتمال داشتن حیات را دارد. امروزه دانشمندان در مورد منظومه شمسی اطلاعات بیشتری کسب کردهاند و نظرات خود را بر أساس یافتههای خود بررسی کردهاند و یا تغییر دادهاند.

ستارهشناسان با تلسکوپهای برپاشده در زمین و ماهوارههائی که در مدار زمین میگردند به بررسی هرمز میپردازند. جرم این سیاره حداقل به اندازه پلوتون می باشد. شعاع این سیاره 24547 کیلومتر است. شعاع زمین 6371 کیلومتر است و بر خلاف بقیه اجرام آسمانی منظومه ما، بیش از 70 درصد سطح آن را آب پوشانده است. این بزرگترین سیاره در منظومه شمسی است. ممکن است کودکان از این ارتباط سودی نبرند، پس یک عبارت با آنها بیاورید. همه اعتقاد دارند نوا اختلال اوتیسم دارد و نمیتواند با دیگران ارتباط برقرار کند اما خواهرش میداند که نوا یک بچه استثنایی و باهوش است.

البته در کنار خورشید، همه اجرام آسمانی کوچک به نظر می رسند، بنابراین تصور تمام سیارات در مقیاس کامل آنها دشوار است. این نوع “هنر” برای کسانی ایده آل است که تفکر تخیلی چندان توسعه نیافته اند، اما با شکل انجمنی آن، همه چیز مرتب است. این قمر نه کروی و نه بیضی است، اما دارای خط استوا و قطبهای خرد شده است. زمين : کره ي زمين آبي و سفيد رنگ ، نه زياد گرم و نه زياد سرد است. قطر اورانوس 4.1 برابر قطر کره زمین می باشد و از درون تلسکوپ، سبز رنگ است.نپتونسیاره یخ زده نپتون قطرش 3.9 برابر کره زمین است.

یک سال در زحل برابر با 10759 روز است که تقریباً 30 سال زمینی است. سیاره، پس در این مورد لازم است اریس را به این دسته اضافه کنید – او تقریباً به اندازه پلوتون است. درواقع غروب فردا قمر زمین و ماه در نزدیکترین فاصله نسبت به یکدیگر قرار گرفته و بینندگان در اقصی نقاط کره زمین برای لحظاتی آنها را در کنار هم مشاهده میکنند. در مفهوم علمی امروزی، سیاره به معنای جسم آسمانی است که به دور خورشید می چرخد و جرم کافی برای گرانش خود دارد.

چهارمین سیاره از خورشید، مریخ است.نخستين بار در يك قرن قبل يك اخترشناس ايتاليايي به نام پارلي متوجه شيارهايي مستقيم و غيرطبيعي در سطح مريخ شد.او چنين تصور كرد كه آنها كانالهاي ساخته شده به دست مريخيها هستند. از طرفي از همان زمان اين تصور در ذهن مردم ساخته شد كه ممكن است ما در اين جهان بزرگ تنها نباشيم، اما از يك لحاظ ما مورد تهاجم دائمي مريخ هستيم در سال 1996 در مناطق قاره قطب جنوب دانشمندان متوجه وجود شهابسنگي شدند كه متعلق به مريخ بود.

و حتی زبانهای هندی، نامی که به جمعه اطلاق شده، همان لفظی است که برای سیاره زهره (ناهید) به کار میرود. در اطراف زحل حدود 63 قمر وجود دارد؛ اسامی برخی از اقمار بزرگ شناخته شده سياره زحل عبارتند از تيتان- ری آ- پاپتوس- فی بی- دیون- تيتس- انسلادوس- هيپريون- ميماس که برای نمونه خصوصیت چند قمر توضیح داده میشود. جرم زحل 95 برابر جرم زمین و دومین سیاره بزرگ منظومه شمسی است.از زمین، زحل مانند یک قرص زردرنگ دیده میشود. از جمله عناصر اصلی که به منظومه شمسی شکل و حیات می بخشند ، سیارات اصلی و فرعی هستند.

این سیاره دومین سیاره نزدیک به خورشید است و به خاطر چگالی بالای آن دمای بالاتری را نسبت به دیگر سیارههای منظومه شمسی تجربه میکند. جونو مشتری را از مدار قطبی مطالعه میکند تا چگونگی تشکیل این سیاره و سایر سیارات منظومه شمسی را بفهمد. 5. سیاره مشتری. سعی کنید منظره ای از سنت پترزبورگ را تصور کنید، به عنوان مثال، سوارکار برنزی. البته استفاده از خط تیره ، رایج تر از استفاده از کاما است و پرانتز ها نیز کمتر به کار برده می شود. رویه پشت به خورشید تیر نیز بسیار سرد است. نمایش تمام مقیاس های منظومه شمسی در سیارات مورد مطالعه بسیار دشوار است.

در عین حال، گانیمد بزرگترین ماهواره سیارات در کل منظومه شمسی است، شعاع آن 2634 کیلومتر است که 8٪ بزرگتر از اندازه عطارد، کوچکترین سیاره منظومه ماست. آنها با تعداد کم یا حتی عدم وجود ماهواره و حلقه (مانند زحل) متحد می شوند. بعد از این رنگ که از رنگ ستارگان سفلی با مرکزیت رنگ قرمز است، رنگ آبی مشاهده میشود. ژوبیندار یک اَبَرغول سرخ و رنگ آن سرخ روشن است و از درخشانترین ستارههای آسمان شب است. فاصله زمین تا خورشید به گونهای است که شرایط محیطی آن قابلیت زیستن را به موجودات زنده میدهد.

با توجه به مقدار تخمینی ۲۰۰میلیارد ستاره در کهکشان راه شیری٬ این معنی آن است که ۴۰ میلیارد ستاره در پهنه کهکشان راه شیری خورشیدمانند هستند. خانه ما در فضا منظومه شمسی است، یک منظومه ستاره ای متشکل از هشت سیاره و بخشی از کهکشان راه شیری. یکی از ستارگان کهکشان راه شیری و تنها ستاره منظومه شمسی میباشد. مدیر جدید آژانس فضایی ناسا، «بیل نلسون» (Bill Nelson)، طی اولین سخنرانی مهم خود در روز چهارشنبه، از دو ماموریت رباتیک جدید برای بازگشت ناسا به سیاره زهره و داغترین سیاره منظومه شمسی خبر داد. اما اگر سیارات غول پیکر در کنار آن قرار گیرند، زمین در حال حاضر ابعاد کوچکی به خود می گیرد.

این سیاره با جو خود شبیه سیاره مشتری است و از نظر اندازه کمی کوچکتر از این سیاره غول پیکر است. علیرغم اندازه کوچکتر از y، از آن سنگین تر است و از جرم زمین بیشتر است. لکه سیاه بزرگ ، انبوهی از گازهای مختلف که در وسعتی به اندازه سطح زمین ، با سرعتی حدود 1000 کیلومتر در ساعت (620 مایل در ساعت) ، معادل سرعت صوت ، روی سیاره نپتون در حرکت است. اگر فرصت این را پیدا کردید که روی زهره قدم بگذارید، فقط یک ثانیه فرصت دارید از آن لذت ببرید!

در کدام سیاره ها تعداد قمرها بیشتر است را از سایت پست روزانه دریافت کنید. در زندگي روزانه از ساعت رسمي استفاده مي شود . لکه قرمز عظیم مشتری که در این عکس ویرایششده، به خوبی قابل رویت است. اما به دلیل این که خصوصیات این سیاره شبیه زمین است به نظر می رسد که ساختار آن نیز مانند زمین شامل پوسته، گوشته و هسته ای مذاب از آهن و نیکل است. اتمسفر زهره نیز جهنمی بوده و عمدتاً از دی اکسید کربن با ابرهای اسید سولفوریک تشکیل شده و مقدار کمی آب در خود دارد. دانشمندان تخمین می زنند که خورشید در حال حاضر بیشتر ذخایر هیدروژن خود را مصرف کرده است.

یک توصیه کوچک: برای اینکه مکان های عطارد و مریخ را اشتباه نگیرید، با شروع با همان حرف، هجاهای اول را در ابتدای کلمات خود قرار دهید – به ترتیب ME و MA. در حال حاضر – به یادگاری، که بر اساس “ابتدای” سیارات است. آن ها با باکتری ها فرق دارند چون آن ها نمی توانند با اتکا به خودشان زندگی کنند. از این نشانه ها ، دانشمندان اظهار داشتند که او توسط جاذبه نپتون اسیر شده است.

ما در مورد آن دوبیتی صحبت می کنیم که به لطف آن به خاطر سپردن موارد زبان روسی برای کودک آسان تر می شود – “ایوان دختری به دنیا آورد – او گفت پوشک را بکشید” (به ترتیب – اسمی ، تخصیصی ، داتیو ، اتهامی ، خلاقیت و حرف اضافه). دمای سطح آن در ظهر به ۳۲۴- درجه فارنهایت میرسد که این دما برای جسمی که نور جذب کند بسیار سرد است. یک چرخش در محور آن تقریباً 24 ساعت طول می کشد و عبور کامل مداری 365 روز طول می کشد که در مقایسه با نزدیکترین سیارات همسایه بسیار طولانی تر است.

دیدگاهتان را بنویسید