زحل چطور رکوردشکن شد؟

این پارک علمی در بلوک D طبقه اول باغ کتاب تهران قرار دارد و از سال ۱۳۹۶ شروع به فعالیت کرده است. این موشک فضاپیمای “چانگای ۵” را به ماه برد که در سال ۲۰۲۰ نمونههایی از سطح این قمر را به زمین بازگرداند. این ماموریت در ماه اکتبر سال ۲۰۱۴ به فضا پرتاب شد و یک پرواز نزدیک به ماه را در همان ماه انجام داد. در عوض، آنها دریافتند که این زباله احتمالاً متعلق به مأموریت “چانگای ۵-T۱”(Chang’e ۵-T۱) است که توسط سازمان ملی فضایی چین(CNSA) به سمت ماه پرتاب شده است. سقوط قریب الوقوع این زباله فضایی اولین بار در اوایل ماه گذشته با استفاده از نرم افزار ردیابی اجرام نزدیک به زمین گزارش شد.

او نه تنها سالها صبر کرده تا فناوری تصویربرداری زیرآب پیشرفت کند، بلکه قصد دارد از جلوه سهبعدی بدون نیاز به عینک هم در این فیلم استفاده کند. تحقیقات جدید نهتنها نشان داده است این سیاره بیشتر از کربن ساخته شده، بلکه مشخص شده هر 18 ساعت یکبار ستاره مادرش را دور میزند. سیستم جدید Match Making نیز در این آپدیت جای گرفته و بازیکنان می توانند با کیفیت بهتری نسبت به گذشته از چت صوتی و تروفی های جدید استفاده کنند. نیکولا فاکس، فیزیکدان بخش هلیوفیزیک ناسا میگوید: «پارکر به عملکرد بهتر از انتظارات ما ادامه میدهد و ما هیجان زده هستیم که این مشاهدات جدید در طول مانور کمک گرانشی بعدی، چگونه میتواند به پیشرفت تحقیقات زهره به روشهای غیرمنتظره کمک کند.» این تحقیق در نشریه Geophysical Research Letters منتشر شده است.

هنگامی که این گزارش منتشر شد، این شیء به عنوان مرحله دوم موشک “فالکون ۹” ساخته شرکت “اسپیسایکس”(SpaceX) متعلق به “ایلان ماسک” شناسایی شد که تاریخ تخمینی پرتاب آن تقریباً به هفت سال پیش در ماه فوریه سال ۲۰۱۵ بازمیگردد؛ زمانی که این شرکت هنوز در حال تکامل پرتابهای خود بود. در اواخر دهه 1990 ، مجموعه ای از داستان های برجسته نویسندگان برجسته روسی ، با عنوان زمان کارآموزان، در روسیه منتشر شد (با تایید بوریس استروگاتسکی). بازدید از باغ علم نوجوان محدودیت زمانی ندارد و با تهیه بلیط میتوانید تا پایان روز میتوانید از مجموعه استفاده کنید. جیمز هورنر، آهنگساز فیلم بسیاری از سازهایی که در متن موسیقی فیلم استفاده شده را خودش ابداع کرده است.

این فیلم ده ساله شده؛ اما هنوز بسیاری از رکوردها را به نام خود ثبت کرده است و طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. در آواتار ۲ سالهای زیادی سپری شده و جیک و نیتیری حالا دیگر رؤسای قبیله خود هستند. فود کورت، کافهها و رستورانها، پارکینگ مرکز خرید باملند همچنین درای فروشگاههای متنوع و متعدد، سالن سینما و تئاتر است که برای سپری کردن یک روز متفاوت مناسب است.

نقش تنها شخصیت جوان فیلم که از نژاد انسان است نیز به جک چمپیون رسیده؛ این کاراکتر در کلونی سابق انسانها در پاندورا متولد شده، اما ترجیح میدهد زمانش را به کاوش در این سیاره سپری کند. کلنل مایلز کواریچ (استفن لنگ) قرار است در تمامی چهار فیلم شخصیت منفی اصلی مجموعه باشد. فهرست بازیگران فیلم شامل تعداد زیادی بازیگر خردسال و جوان نیز میشود چرا که تمرکز داستان روی فرزندان کاراکترهای اصلی قسمت اول است. برای آشنایی بیشتر با سایر شهربازیهای تهران و امکانات آنها حتما مقاله اصلی را در وبسایت کجارو مطالعه کنید.

در این شهربازی رباتهای به اسم سامی و آرسو که از سیاره روبونوس آمدهاند با کودکان ارتباط برقرار میکنند و از آنها در خواست کمک برای نجات سیارهشان دارند که مورد حمله موجوداتی ضدقهرمان و انرژیخوار به نام هیولوسیها قرار گرفته است. این مکانها با داشتن انواع دستگاهها و وسایل بازی هیجانانگیز مخصوص سنین مختلف، محیطی شاد و خاطرهانگیز برای کودکان و حتی بزرگسالان فراهم میکنند. در شهربازی روبوکیدز ۶ گروه بازی با قسمتها و بازیهای متفاوت برای سنین سه تا ۱۴ سال در نظر گرفته شده است. در کاربازیا با شبیهسازی شغلها و حرفههای مختلف کودکان و نوجوانان سنین سه تا ۱۳ سال شغلها و محیطهای کاری آشنا میشوند.

در شهربازی کاربازیا در غرفههای متعدد، فعالیتهای چون آواز و موسیقی، تعمیرگاه ماشین، فضانوردی، آتشنشانی پلیس،رانندگی، دندانپزشکی، نمایش و فضاهای بیمارستان، فرودگاه، اداره پست شبیهسازی شده است. در حالی که بازیگر در حال گفتن دیالوگ بود یا با صورتش بازی کرده و احساساتش را نمایش میداد، ما حرکات او را با این تکنولوژی ثبت میکردیم و با فهمیدن الگوریتم حرکات بازیگر، آنها را بر بدن و صورت ناوی اجرا میکردیم. مثلا هر روز صبح اولین کاری که زویی پس از ورود به صحنه انجام میداد، این بود که پیش تیم ما میآمد و ما ماسک و نقطههای سبز رنگ را در عرض ده دقیقه روی صورتش جایگذاری میکردیم؛ حالا او برای رفتن به روی صحنه و شروع کارش آماده بود.

در ابتدا قرار بود آواتار ۲ در دسامبر ۲۰۱۴ و قسمت سوم یک سال پس از آن اکران شود اما این اتفاق هرگز نیفتاد. زویی سالدانا، که در سال ۲۰۰۹ تنها ریبوت Star Trek را بهعنوان اثری شاخص در کارنامه داشت، حالا به سبب حضور در MCU و مجموعه نگهبانان کهکشان بسیار شناختهشده و قرار است برای ایفای دوباره نقش «پرنسس نیتیری» بازگردد. فیلمهای MCU یکی پس از دیگری آمارهای درخشان خلق میکردند و در نهایت، حسن ختام فاز سوم، یعنی Avengers: Endgame، بالأخره آواتار را از تخت پادشاهی پایین کشید.

باتوجهبه اینکه زهره هیچ میدان مغناطیسی شناختهشدهای ندارد، پس درمعرض بمباران اشعههای کیهانی پرانرژی قرار خواهید گرفت. اولین کاوشگر روباتیک میانسیارهای که به بازدید از زهره پرداخت، برنامهی ونرا از اتحاد جماهیر شوروی بود که در سال ۱۹۶۱ پرتاب شد. قیمتها بلیطهای بازی برای سال ۱۴۰۰ است. دنیای بازی چمران یا عبدو از جمله شهربازیهای سرپوشیده شمال تهران است که در مجموعه فرهنگی و ورزشی شهید چمران واقع است. دومین غافلگیری، حضور ستاره مجموعه Fast & Furious، یعنی وین دیزل در این فیلم است. امکان عکاسی از کودکان و نقاشی روی صورت از جمله خدمات این مجموعه است. فوتبالدستی کودکان، ترامپولین، سرسره، ایرهاکی دستگاه ماجراجویی، پل معلق، سرسره، اتاق موانع، ماشین و موتور شارژی از بازیهای این شهربازی است که تنها یک ساعت امکان استفاده از آنها ممکن است.

بیشترین چیزی که مرا درباره آواتار ۲ و ۳ میترساند آن بود که ممکن است بازار آنقدر تغییر کرده باشد که کشاندن مردم به یک اتاق تاریک، کنار چند غریبه برای دیدن چیزی، دیگر غیرممکن باشد. در اکتشافات اولیه مرتبط با این سیارات به ما نشان دادند که نباید انتظار داشته باشیم که تمام سیستمهای فضایی مشابه منظومه شمسی باشد و باید انتظار دیدن سیستمهای متفاوتی داشته باشیم. باید از سازهایی استفاده میکردم که با گوش تماشاگر آشنا نباشند.

دیدگاهتان را بنویسید