دانستنیهایی در مورد خورشید و سیارات منظومه شمسی – مدیاسافت

با فرض پراکنده شدن نور بهوسیلهی ذرات کروی مایع با ضریب شکست 1.44، این مشاهدات قابل توضیح بود. معنای اعم این واژه تجسد هر کیفیت یا ویژگی است و از این رو، آواتار در فضای مجازی صورت متجسد فرد کاربر در این فضا است که واکنشهای او را در حالات مختلف نمایش می دهد. البته عمق دید در بازی تعریف چندانی نداشت هر چند که این مورد نمی توانست ضربه ای بر پیکره گرافیکی بازی وارد نماید و از کیفیت آن بکاهد. البته نه اغراقی به اندازه چهره شخصیت های دیس آنرد، ولی تمام شخصیت های موجود در بازی به نوعی عجیب و غریب بوده و از لحاظ ظاهری معمولا اغراق شده طراحی شده بودند.در حقیقت انگار عجیب و غریب بودن رکن نرمال بودن در سیاره پاندورا است!

درواقع تنها ستاره در منظومه شمسی که گرانش بیشتری نسبت به مشتری دارد، خورشید است. نام سیاره پاندورا است و به اسطوره اولین زن در اسطوره های یونان اشاره دارد، البته پاندورا نام یکی از اقمار سیاره زحل در منظومه شمسی نیز هست و به نظر می رسد که همین امر توجیه گر نامگذاری محل مورد نظر در فیلم آواتار باشد. البته درون این حلقه نیز موادی وجود دارد (که با D نشان میدهند)، و غباری از ذرات ممکن است تا بالای ابرهای زحل کشیده شده باشد. دوست داریم یک حسن یزدانی درون داشته باشیم که با مشکلات سرشاخ شود و ظرف چند ثانیه، هر چه ناملایمتی هست را بتسلیماند.

مفهوم سیاره: مارس در مورد انگیزه، ابتکار عمل، پرخاشگری، اعتماد به نفس، محرک درونی، قدرت و استقامت بدنی شما است، آنچه میخواهید به دست آورید، جایی که انرژیتان را صرف میکنید و میزان ریسکپذیریتان. حتی اگر قرارگیری آن در چارت شما مستقیماً بر حرفه شما تأثیر نگذارد، باز هم نشان میدهد که شما میخواهید به چه چیزی شناخته شوید و به چه چیزی میخواهید برسید. مفهوم سیاره: پلوتو نمایانگر جایی است که شما احساس بیقدرتی میکنید، جایی که میخواهید خود را شارژ کنید و احساس قدرت بیشتر کنید، و جایی که تغییر بزرگ را تجربه میکنید . نهایتا باید گفت بازی Borderlands در زمینه داستان سرایی و روایت یک داستان جذاب بسیار عالی عمل کرده است و دنیایی عالی را خلق کرده که یکی از کاریزماتیک ترین دنیاهای بازی در این صنعت محسوب می شود و پتانسیل بالایی برای داستان گویی دارد (همانطور که گفتم آن قدر پتانسیل داشت که تل تیل به سراغ آن برود و یکی از برترین بازی هایش را در دنیای این بازی بسازد) و یک داستان خوب را نیز در این دنیای جذاب قرار داده تا از هر لحاظ دارای یک بخش داستانی موفق و قدرتمند باشد.

ClapTrap ها از اعضای اساسی و همیشگی دنیای این سری هستند و بسیاری از بار طنز جذاب بازی را به دوش می کشند… شخصیت های بازی بردرلندز تنها مختص همین سری هستند و کاملا عجیب و غریب هستند، مانند خود دنیای بازی. این نشان از پتانسل بسیار بسیار بالای پاندورا، سیاره دوست داشتنی و دنیای زیبای سری Borderlands دارد که می توان در آن چنین داستانی را شکل داد و اینقدر موفق ظاهر شد. این فیلم به دوربین های پیشرفته HD نیاز داشت که امکان تصویربرداری به صورت دو بعدی و سه بعدی را داشته باشد و افراد هنگام تماشای یک فیلم طولانی سه ساعته دچار سردرد نشوند.

بعد ار کشف شهر Fyrestone توسط بازیباز، شما شروع می کنید به دریافت و شنیدن دستورالعمل هایی از یک زن مرموز با نام “Guardian Angel” که در ادامه بازی نقش مهمی در داستان دارد و اتفاقات گوناگونی در ادامه مسیر برای شما رقم خواهد خورد که باعث می شود داستان بازی برایتان جذاب باقی بماند. تمام کتابهای فیدیبو یک نسخه رایگان برای مطالعه در اختیار علاقهمندان دارد که میتوانید چه روی سایت و یا اپ این نسخهها را خوانده و بعد خرید کتاب را انجام دهید. فاز 7: روز بعد از مراسم گزارشی از کار خود را آماده کنید و همراه عکس ها در سایت یا وبلاگ خود منتشر کنید و آنهارا برای مراجع مورد نظر بفرستید.

مشتری بعد از عطارد، زهره، زمین و مریخ در جایگاه پنجمین سیاره منظومه مان قرار دارد. امواج رادیویی که از مشتری به رادیو تلسکوپهای زمینی می رسند دو نوع می باشند فورانهای انرژی و تششعات پی در پی. در زمینه نورپردازی هم سازندگان بازی در گیرباکس کار خود را به درستی انجام داده بودند و شاهد نورپردازی زیبایی در بازی بودیم که گشت و گذار در سیاره پاندورا را لذت بخش تر از قبل می کرد و همینطور سایه زنی ها در بازی به خوبی انجام گرفته بود.

این تصویر سه دنیای متفاوت موجود در قلمروی سیاره زحل یعنی دیون (چپ) ، تتیس (وسط) و پاندورا(راست) را در نزدیکی حلقه های زیبای این سیاره نشان میدهد. این حلقه در مرز بین دیگر حلقه های زحل و اقمار آن گردش می کند. ما برای هم، چقدر قشنگ است این عشق من و تو … اسم زهره،/zohre/ اشاره به سیاره زهره نماد معشوق و عشق بازی یا رامشگری و خنیاگری است.

در انتهای داستان، عاقبت شازدهکوچولو نزد مار بازمیگردد تا به قولش وفا کند و او را به سیارۀ خودش بازگرداند… سال گذشته اخترشناسانی به نام Ermanno F. Borra و Eric Trottier در مقالهای تحت عنوان «سیگنالهایی که احتمالاً از سوی فرازمینی ها آمده» جزئیات کشف ۲۳۴ سیگنالی که دریافت شده بود را شرح دادند. به گزارش ناسا و با تحقیقات بعمل آمده دانشمندان سیاره ای از جنس طلا را در فضا توسط تلسکوپ هابل رصد کرده اند . اما گل سرخ مغرور است و قدر محبت پاک و بی آلایش شازده کوچولو را نمی داند .

سطح پلوتون با توجه به وجود ترکیباتی به نام تولین دارای رگههای تیره و مایل به سرخ است. سامانه حلقوی تماشایی زحل دارای ۹ حلقه ی کامل و چندین کمان ناپیوسته است، همه این ها از قطعات یخی به همراه مقادیر کمتری خرده سنگ و غبار تشکیل شده اند. اورانوس در مورد تغییر ناگهانی است، مانند فرصتی غیرمنتظره که از آسمان نیلگون ظاهر میشود. اما محدودیتهای این شرایط کمک میکند تا سیاره را از غیر آن به درستی تشخیص دهیم؛ وقتی اخترشناسان اجرام سیاره مانند بیشتری را در منظومه شمسی کشف کردند این مشکل به وجود آمد.

بنابراین، نام انواع طبیعی نیز مانند نامهای خاص است و در مورد آنها نیز نباید شیوهای که از طریق آن، مسمای یک واژه تعیین میشود را مترادفی برای آن واژه بشمار آورد. مطابق معمول گرافیک بازی را از دو جنبه فنی و هنری بررسی می کنیم تا بیشتر با زوایای مختلف گرافیکی آن آشنا شوید. این فرنچایز محبوب Borderlands نام دارد که تاکنون با ۳ نسخه مختلف خود موفق گردیده تا یکی از برترین تجربه های بازیبازان علاقمند به سبک نقش آفرینی و شوتر را رقم بزند و نام خود را برای همیشه در دنیای بازی های رایانه ای جاودانه نماید و آن قدر پرطرفدار شود که اکنون نسخه Borderlands 3 تبدیل به یکی از مورد انتظارترین عناوینی شود که در نسل هشتم بازیبازان و علاقمندان نقش آفرینی و شوتر منتظر آن هستند.

علاوه بر داستان و روایت جذاب آن، شخصیت های موجود در بازی نیز بسیار عالی و به معنای واقعی، خاص طراحی شده اند و شبیه آن ها را در هیچ بازی دیگری تاکنون ندیده ایم. Borderlands نهایتا موفق گردید تا با تعداد زیادی از نقدهای منابع معتبر گیمینگ در دنیا، امتیاز متای عالی ۸۴ را به خود اختصاص دهد که برای شروع یک فرنچایز جذاب شوتر نقش آفرینی با تکیه بر قابلیت های کو آپ، بسیار عالی و موفقیت آمیز به نظر می رسید و گیرباکس موفق شد تا یک نام بزرگ را با این بازی خلق نماید و بعدها با نسخه دو باز هم کیفیت آن را بسیار بالاتر ببرد تا Borderlands باز هم معتبر تر شود.

البته بایستی اشاره کنم که کیفیت بافت ها و تکسچرها در حد برترین عناوین گرافیکی زمان خود نبود و ایراداتی نیز در آن مشاهده می شد ولی به دلیلی سبک گرافیکی سل شید بازی این موارد نه تنها به هیچ وجه ضعفی محسوب نمی شدند بلکه اتفاقا گرافیک بازی و حالت مقداری مصنوعی بافتها و آیتم های بازی بسیار هم با فضای آن همخوانی داشت. به همین جهت است که سیگورنی ویور، بازیگر نقش گریس آگوستین، آواتار را فیلمی علمی-تخیلی ندانسته و در مورد آن می گوید؛ «من آن را یک رومانس ماجراجویانه و حماسی به سبک قدیمی میدانم». فضاپیمای کاسینی در یک تصویر فوق العاده موفق شده سه قمر سیاره زحل را در آرایشی استثنایی به دام بیندازد.

ناوی ها درخت مقدس خود را به نام ایوا Eywa می خوانند که تلفظ این واژه بسیار نزدیک به تلفظ واژه Eva در زبان انگلیسی است. این دانشمندان میخواهند نگرشها نسبت به پلوتون (بهعنوان سیارهای کامل) را تغییر دهند. بر همین اساس ناسا تاکنون چند مرتبه مریخ نوردهایی را با هدف کاوش و جستجو به فضا پرتاب کرده و توانسته در این راستا به اطلاعات مهمی دست یابد. ستاره | سرویس مادر و کودک – در میان اسامی دلنشین دخترانه، زهره از جمله نامهای زیبایی است که از چند دهه قبل تاکنون اسمی محبوب، برای نامگذاری فرزند دختر محسوب میشود.

در حالی که سیارات و حتی کهکشانهای بیشماری در جهان وجود دارند، اما ما شناخت محدودی از آنها داریم و تاکنون در تمام این سالها توانستهایم تا سیارات منظومه شمسی را بسیار محدود بشناسیم. عطارد (به انگلیسی: Mercury) یا تیر کوچکترین و نزدیکترین سیاره به خورشید در منظومهٔ شمسی است. آنها به مدت ۲۰ روز مسیر نور این ستاره را دنبال کردند موفق شدند عبور سه سیاره احتمالی از برابر قرص آن را گزارش کنند. برخی تصور می کنند که قدرت جاذبه و گرانش تنها در کره ی زمین وجود دارد اما اینطور نیست و برخی از سیارات دیگر منظومه شمسی گرانشی بیشتر از کره زمین دارند که در ادامه این بخش از سرگرمی نمناک سیاره ای که بیشترین جاذبه و گرانش را دارد معرفی خواهیم کرد.

در پایان آوریل 2013 ، در حال حاضر در مورد 692 سیستم سیاره ای در اطراف ستاره ها شناخته شده است ، که در آنها حضور سیارات دیگر منظومه شمسی تأیید می شود و در 132 چنین سیستم بیش از یک سیاره وجود دارد. وی با این که تمامی همکارانش تا به حال در جستجوی این دروازه توسط بیگانگان وحشی کشته شده اند و خودش نیز تقریبا دیوانه شده است اما باز هم به هر طریقی می خواهد وجود دروازه باستانی پاندوار را ثابت نماید. از این فرنچایز زیبا تا به امروز ۳ نسخه منتشر شده است که شامل ۲ نسخه اصلی Borderlands و شماره دار یک و دو و یک بازی اسپین آف Borderlands The Pre Sequel بوده اند و اکنون نسخه سوم اصلی آن نیز برای نسل هشتم در حال ساخت است.

دیدگاهتان را بنویسید