داستان کوتاه انگلیسی سیاره زمین

برای ترویج تمام پیشرفت های علمی، تدارک دیدن منابع و اطلاعات نجومی برای مردم و دعوت آنها برای بهره مندی از زیباییهای آسمان شب ، این روز گرامی داشته می شود و شعارهای اصلی با مضامین بردن نجوم به میان مردم، آسمان را نگاه کنید و به بالا نگاه کنید برای آن انتخاب شده اند که اکنون شعار بردن نجوم به میان مردم راهنمای اصلی برگزار کنندگان این مراسم است که از سوی برخی از گروهها به مدت 1 هفته برگزار می شود. بعدها به اندازه کافی فرصت خواهید داشت که اطلاعات تخصصی خودتان را به رخ آنها بکشید بنابراین سعی نکنید با برگزاری سخنرانیهای تخصصی (مثلا شبیه سازی کرمچاله ها در شتاب دهنده های ذرات !!!!! یا کیهان شناسی نسبيتی !!!!) مردم را دچار سرگیجه کنید.

ثبت گزارش های پیشرفت و به ویژه گزارش مالی را فراموش نکنید. روز جهانی نجوم از آنچا که میخواهد تا حد امکان مردم را بیش از هر زمانی با آسمان آشنا کند و به آنها فرصت دهد تا تجربیات جذابی از اولین مواجهه خود با دنیای ستاره ها را داشته باشند، یک روز مشخص را به این نام معرفی و ثبت نکرده است. از سوی دیگر آنها می توانند خود را در چنین برنامه هایی که معمولا با پوشش رسانه های محلی هم همراه است معرفی و تبلیع کنند. بازیبازان بازی استراتژیک ریلتایم غیرمتمرکز Dark Forest، روشهای خلاقانه و جدیدی را جهت دریافت رمزارز در محیط بازی، معرفی کردهاند.

تازه در بازی ۲-۳ باس فایت هم وجود دارد که انصافا هم جذابی بالایی دارند و حتی گاهی وقت ها شما را برخلاف خود روند بازی، به چالش هم می کشند. فکر می کنم دیگر وقت و انرژی این را نداشته باشم که مرتباً دنبال مقاله انگلیسی و ترجمه آن برای دیگرفا باشم و از طرف دیگر سیاره بازی را آپدیت کنم . البته با این که این گجت ها در ساختار اکتشاف و گشت و گذار در بازی بسیار عالی و جذاب هستند، ولی در مبارزات پتانسیل آنها تقریبا به در رفته است زیرا تا بخواهید مبارزات را شروع کنید و واردش شوید و چالشی برایتان ایجاد شود که به فکر استفاده از گجت بیافتید، مبارزه خیلی وقت است که تمام شده و با یکی دو تیر ساده تفنگتان دخل دشمنان ضیقی بازی آمده است!

تنوع دشمنان در بازی چندان زیاد نیست، ولی این به معنی آن نیست که تنوع جانوران و موجودات در بازی کم است. دشمنان بزرگتر و قوی تر هم که نیاز به استفاده هایی از گجت ها دارند تعدادشان خیلی زیاد نیست و به طور کلی بهتر است این طور بگویم که آن استفاده ی عالی که از گجت های متنوع در بخش ماجرایی و گشت و گذار بازی، می کنید اصلا قابل مقایسه با به کار گرفتن این گجت ها در بخش مبارزات بازی نیستند. یکی از نکات مثبت گیم پلی بازی در این روزها که بازی های کوآپ داستانی کم تعداد هستند، وجود قابلیت بازی دو نفره در بازی است که مخصوصا با توجه به سبک بازی و نیاز به گشت و گذار و اکتشاف، تجربه دو نره و کواپ بازی جذاب تر هم می شود و می توانید ساعات خوبی را داشته باشید.

برخلاف تعداد سلاح های شما در بازی که فقط یک عدد است، یکی از نکات بسیار جذاب بازی وجود انواع و اقسام گجت ها، هم برای مبارزه و هم برای دسترسی به مناطق مختلف است که باعث شده است بازی بسیار جذاب شود و این گچت ها که به مرور زمان در بازی به دست می آورید و در دست چپتان قرار می گیرند، تنوع و جذابیت بالایی دارند. Journey to the Savage Planet در دنیای بازی های امروز، عنوانی قابل احترام و ارزشمند است که سازندگان آن در قالب یک بازی تقریبا کوچک و جمع و جور، یک محتوای بسیار جذاب و لذتبخش و ارزشمند را خلق کرده اند که واقعا قابل تحسین است.

اگر به عناوین بر پایه گشت و گذار و اکتشاف و یافتن آیتم ها و ارتقای آن ها و مبارزه با هیولاهای گوناگون با تم Sci-fi فضایی و بازی هایی مثل Ratchet and Clank و No Man’s Sky علاقمند هستید، بدون هیچ شک و تردیدی Journey to the Savage Planet عنوانی است که مخصوص شماست و کاملا ارزش تجربه کردن را داراست و بدون شک هم از تجربه آن کلی لذت می برید. مثلا شما می توانید دامنه اسکن کردن اسکنر خود را افزایش دهید تا حجم بیشتری از محیط را پوشش دهد و یا می توانید جت پک خود را برای اضافه شدن قابلیت پرش دوم یا حتی پرش سوم ارتقا دهید و در نتیجه، این کار به شما اجازه می دهد تا به اکتشاف بخش هایی که قبلا به آنها دسترسی نداشتید بپردازید.

بله دیگر این هم از اضافه کردن استرس و تم دارک سولزی به بازی! پس از آن بودکه آوازه این برنامه از مرزهای آمریکا بیرون رفت و دیگر کشورها نیز علاقمند به برگزاری آن شدند و بدین ترتیب لیگ نجومی این بار اقدام به هماهنگی برگزاری این مراسم در ابعادی بین المللی کرد اکنون نهادهای نجومی ملی و بین المللی و آموزش علم و نجوم به حمایت از این برنامه می پردازند.

عمليات اكتشافی 23 ژوئيه تا اول اوت بيانگر بازگشتی به ميدان برونراهی شهر گمشده است كه ابتدا در سال 2000 در حين يك گشت دريايی توسط بنياد ملی علم ايالات متحده كشف شد. بازی قابلیت سفر سریع وجود دارد که از بخش هایی مثل یونفایرهای سولز انجام می شود و از طریق این بخش ها می توانید به سفینه خود و یا دیگر بونفایرهایی و چک پوینت هایی که یک بار فعال کرده اید سفر نمایید و به این ترتیب گشت و گذار در بازی و برگشتن به قسمت های قبلی بازی برای دسترسی به مناطق و…

اما حتی اگر گشت و گذار و اکتشاف زیاد هم انجام دهید و تمام بخش ها را بگردید، باز هم بازی تجربه ای کافی به نسبت سبکی که بازی دارد، در انتظارتان نیست و مثلا بازی در حد نصف یک عنوان رچت و کلنک هم زمان ندارد. برای مثال دو تصویر اول و دوم کتاب شازده کوچولو:مار بوای که خودش را به دور حیوانی پیچانده و بعد هم آن را بلعیده و مشغول هضم کردنش می باشد، که واقعا از حد یک کتاب کودکانه بسیا فراتر می رود.

مجموعه سیاره بازی تلاش دارد در جهت حمایت از تولیدات داخلی، مجموعه ای از بهترین بردگیم ها و بازی های فکری ایرانی را در اختیار علاقه مندان قرار دهد. وقتی چنین عنوانی توسط سازنده ای ناشناخته که محبوب منتقدین هم نیست و نامش مشهور نیست، ساخته می شود و امتیازات ۸ و متای ۷۶ می گیرد یعنی شاهد یک بازی بسیار باکیفیت و قابل احترام هستیم که نشان دهنده قرار داشتن سازنده اش در مسیر صحیح است. ضمن اینکه تجربه نشان داده است چنین برنامه هایی در طی هر سال برگزاری تغییرات جزیی را تجربه می کنند و اگر خیالتان از امکان برگزاری مراسمی در حد سال قبل راحت باشد می توانید با خیال راحت به فکر ایده های نو تر باشید.

به همین دلیل برگزاری چنین مراسمی نیازمند حمایت بنگاههای اقتصادی و استفاده از حمایت های مالی و معنوی بسیاری است و در عین حال نیازمند مشارکت گروههای فعال نجومی است. در عین حال سعی کنید مخاطبانتان را حفظ کنید. با توجه به اینکه انتخاب روز تعطیلی پایان هفته به دلیل امکان مشارکت بیشتر مردم در این مراسم و در عین حال تعطیلی مراکز رسمی و امکان استفاده از امكانات آنها انتخاب شده است در ایران این مراسم در جمعه یا پایان هفته تقویم رسمی که یک روز پیش از روز جهانی نجوم است برگزار می شود و بدین ترتیب روز جمعه 20 اردیبهشت 1387 روز جهانی نجوم در ایران گرامی داشته خواهد شد.

مذكور نخستین نیروگاه زمین گرمایی به ظرفیت ۲۰ كیلووات راه اندازی شد كه در سال ۱۹۴۰ ظرفیت آن به ۱۲۷ مگاوات افزایش یافت. همانطور که گفته شد این روند ده بار تکرار می شود. حال میدانیم که برخی فصل ها در این سیاره از فصل های دیگر سردترند. عکس دیگر از گالری تصاویر منظومه شمسی که زمین را از دید ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) نشان میدهد. به گفته محققان «موسسه پژوهشی کالیفرنیا» (Caltech) احتمال زیادی وجود دارد که یک سیاره دیگر در نقاط دور منظومه شمسی وجود داشته باشد. جهانی شگفت انگیز که همیشه انسان را مجذوب خود می کرده است و در طول تاریخ بارها با رشد و جهش هایی که تجربه کرده است، زندگی ما انسانها را به سطحی دیگر از نظر معنی شناختی منتقل کرده است.

طرح های از فضای مورد نظر و جدول زمانی از برنامه های خود تهیه کنید از قبل محل غرفه های خود را مشخص و مطمئن شوید می توانید وسایل مورد نیاز آن را تامین کنید. انجام موفقیت آمیز این طرح ایران را پس از 800 سال صاحب رصدخانه ای پیشرفته می کند. 5- در آخرین ساعات برنامه که اوج استقبال از برنامه شما است معمولا انرژی افرادی که از مدتها پیش روی طرح کار می کرده اند تحلیل رفته است. در معادن زمینی میتوانند وارد محلی شوند که برای انسان ها امن نیستند میتوانند در مکان های محدود و سمی کار کنند که هیچ انسانی نمیتواند و یک کشور فقط همین کار را انجام میدهد و امید دارد تخصص خود را در زمینه سیستم های رباتیک افزایش دهد و از راه دور در مکان های خطرناک مانند مریخ حفاری معدن انجام دهند.

یکی از این برنامه ها از سوی دانش آموزان مدرسه فرزانگان تهران وماهنامه نجوم با حمایت انجمن نجوم ایران در خانه هنرمندان تهران برگزار شد، به دلیل ایده های نوآورانه ای که از سوی دانش آموزان فرزانگان برای ترویج نجوم به کار گرفته شده بود جایزه بهترین ایده های نو در برگزاری روز نجوم را از سوی لیگ جهانی نجوم به دست آورد. گویی درخشان که حلقهای پیرامون آن را فراگرفته است. آلفا قنطورس ای چهارمین ستارهٔ درخشان در آسمان شب است و حدود ۲۵ درصد بزرگتر از خورشید است.

در آن سال رصدخانه آموزشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان (رصدخانه زعفرانیه) یک شب رصدی را به پاسداشت روز جهانی نجوم در شامگاه 16 اردیبهشت 1380 برگزار کرد . این سیاره نابود کند و تنها سیاره دارای حیات هوشمند منظومه شمسی را تهدید کند. سیارههای درونی منظومه شمسی به خورشید نزدیکتر و سیارههای بیرونی منظومه شمسی از خورشید دورترند. سیاره «زحل» (Saturn) ششمین سیاره از خورشید و دومین سیاره بزرگ منظومه شمسی است. قطر استوایی این سیاره تقریباً ۱۴۳٬۰۰۰ کیلومتر (۸۹٬۰۰۰ مایل) است و به اندازهای بزرگ است که همهٔ سیارات دیگر منظومهٔ میتوانند در آن جا بگیرند. هر یک روز در سیارت دیگر برابر با چند روز ماست؟

دیدگاهتان را بنویسید