داستان سیمرغ و کوه قاف – ویکینور، دانشنامۀ تخصصی

رسم کردن حیوانات به صورت نیمرخ روشی است که در دوره های گوناگون نگارگری ایران حفظ شده و حتی این روش ترسیم حیوانات تا به حال نیز متداول مانده است که سابقه نگارگری در ایران را دست کم به دوره نئولتیک حجر جدید یعنی در حدود 4500 سال پیش از میلاد می رساند. وی یک از کارهای صورت گرفته در همین رابطه را احداث فاز اول منطقه تفریحی ، چنگری خواند و افزود : در فاز اول آن 300 میلیون تومان هزینه جهت راه دسترسی ، روشنایی ، نمازخانه و سرویسهای بهداشتی در نظر گرفته شده است.

8ـ عملیات احداث پارک تفریحی چنگری. ادامه اجرای پروژه پارک تفریحی چنگری. ● پارکهای تفریحی ▪ پارک کوهستان در کوه پایه طاق بستان با وسعت ۱۰ هکتار به صورت کمربندی سبز شمال شهر کرمانشاه را پوشانده است و از فراز آن میتوان شهر کرمانشاه را نظاره کرد. وی اقتصاد تک قطبی کوهدشت را از دیگر مشکلات توسعه شهری دانست و گفت : اقتصاد کوهدشت بر پایه کشاورزی و دامپروری بسته شده است و همین امر سبب شده که درآمد مردم در نوسان باشد و به موازات آن شهرداری در سالهایی که خشکسالی باشد نمیتواند از مردم انتظار پرداخت عوارض به موقع را داشته باشد .

شهردار کوهدشت در ادامه گفت : جا دارد در اینجا از همه مردم و شهروندان فهیم کوهدشتی که در سال 89 همراه ما بوده اند تشکر کنم و از آنها بخواهم که در سال 90 نیز به مانند سال گذشته یاریگر شهرداری باشند و با ارائه نظرات ، پیشنهادات و انتقادات سازنده خود ما را در امر خدمت رسانی تنها نگذارند. يك روز گفت من عقد نمو ده ام تا دينم كامل گردد . از جهت فضاي داخلي داراي چهار تا لار نسبتاً بزرگ و دهليزهاي بسيار كوچكي است كه عبور از آنها بسيار دشوار است . فیلسوف بزرگ ابو حَفص عُمَر بن فَرُّخان طَبَری در آمل چشم به جهان گشود (درگذشتهٔ ۲۰۰ ه./۸۱۵م) ستارهشناس و معمار ایرانی و مترجم از زبان پارسی میانه بود.وی از مردم طبرستان بود و در سال ۸۰۰ میلادی کتابی از دوروتئوس صیدایی را که پیشتر به پارسی میانه ترجمه شده بود از پارسی میانه (پهلوی) به عربی ترجمه کرد.

إعلام الأعلام در سال جاری (۲۰۰۲ م/۱۴۲۲ ق) در ۵۴۸ صفحه به کوشش محققِ معاصر زیدیه، عبدالله بن حمود عزّی، و به وسیلؤ موءسسه فرهنگی امام زید بن علی(ع)، برای اولین بار منتشر شده است.همچنین باید از کتاب تتمه المصابیح، دیگر اثر منتشر شده علی بن بلال نام برد که در آن کار استاد خود ابوعباس حسنی را در کتاب المصابیح تکمیل کرده است. ابوبکر خطیب و پسر او محمد بن هبهٔالله و ابوبکر احمد بن علی طریثیثی و مکٌی کرجی سلار و دیگران از وی روایت کردند.

از اجله مجتهدین و مروجین دین بوده از خدمت شیخ بزرگوار شطخ محمد حسن صاحب جواهر درجه علیای فقاهت داشت . از جمله دوستان این شهید ، شهیدان احمد دارابی،علی حاتمی،محمود رضایی،علی محمد کوشکی،حجت اله سرتیپ نیا،فیروز سرتیپ نیا،حمید سوری،سعادت قبادی و تعداد زیادی دیگر از خیل شهیدان. هر رمانی سفری به جایی دیگر است. اما در بعضی منابع دیگر هم نام پنجشیر مخفف پنج هیربِذ آمدهاست و هِربِذ یا هربد بهمعنای نگهبان آتشکدهٔ زرتشتی میباشد. اطلاع رساني كافي در خصوص اين مكان صورت نگرفته و بنده اولين بار بود كه ديدم در ضمن اين عسرو هم بري اروميه و هم براي مياندوآب در سايتتون ثبت كردين كه بهتره اصلاح بشه ممنون.

اندازه صورت ها در نگاره های سنگی میرملاس بین 10 تا 30 سانتیمتر و اغلب با نقش های حیوانات به صورت نیمرخ است. لحظاتی بعد صدای فریاد و شادی آقایان احمدي، منفردی، نصیری و فتحی که زودتر از ما به قله رسیده بودند و پرچم سرخ و سفيد و سبز ايران در دستان اين عزيزان انرژي فوق العادهاي به ديگر اعضاء بخشيد تا با قدرت بيشتر ادامه مسير دادند و راس ساعت 10 به وقت ایران (30/8 به وقت ترکیه) برفراز بام تركيه، پرچم كشورمان را به اهتزاز درآورديم، همدیگر را درآغوش گرفتیم و پیروزی تیم را تبریک گفتیم.

وی در رابطه با پارکینگ اضافه کرد : در نظر داریم که محوطه فعلی ساختمان شهرداری را تخریب و به پارک دلیجانی اضافه کنیم و در مرکز شهر باغ پرندگان را حذف و از فضای آن بعد از تصویب به عنوان مجتمع تجاری ، اداری شهرداری استفاده کنیم که دو طبقه زیر زمین آن به عنوان پارکینگ برای عموم مردم در نظر گرفته شده است. وی هدف از اجرای این پروژه بزرگ را احداث مجتمع های فرهنگی و ورزشی و ایجاد فضایی سرشار از نشاط برای مردم کوهدشت دانست. 6ـ احداث یک مجموعه بازی زیبا برای پارک مرحوم دلیجانی .

6ـ برگزاری چندین جلسه پرسش و پاسخ از شهردار و معاونین در مساجد شهر. شهردار کوهدشت در ادامه به تزریق اعتبار یک میلیارد و 300 میلیون تومانی به شهرداری اشاره کرد و افزود : با تلاشهای مستمر استاندار محبوب و پرتلاش لرستان جناب آقای دهمرده و همچنین نماینده شهرستان کوهدشت در مجلس شورای اسلامی و فرماندار محترم کوهدشت اعتباری در حدود یک میلیارد و 300 میلیون تومان به شهرداری تزریق شد که توانستیم آن را در قالب 4 پروژه اجرا کنیم. کوهدشت شهری است در غرب استان لرستان . به گزارش ارجانیوز، اسحاق جهانگیری ظهر دوشنبه در جریان سفر به استان لرستان در مسیر بازگشت از شهرستان ازنا به خرم آباد، پروژه چهار خط خرم آباد – کوهدشت که یکی از پروژه های مهم راهسازی استان محسوب می شود را مورد بازدید قرار داد.

ایشان علل وانگیزه اش را از انتخاب دین اسلام برای نماز گزاران توضیح داد. پس از این مدت، بردگان «ادولیوس» ، که وارث کوه مزبور بود، برای احداث ساختمان مجلل روستایی در آن محل، آن سنگهای ضخیم را برداشتند. بنابراین در این مجموعه، سنگهای آلترابازیک (سزپانتیت)، بازیک (دیاباز)، بازالتهای بالشی و سری های رسوبی رادیولاریتی را می توان مشاهده کرد.زمان شکل گیری آمیزه افیولیتی بیستون را به کرتاسه پایانی (مائس تریشتین)نسبت داده اند. برای آشنایی هر چه بیشتر شما با کوهدشت گفتگویی با شهردار کوهدشت انجام داده ایم که در ادامه شما را به خواندن این گزارش دعوت میکنیم. پس از آن برای تکمیل تحصیلات خود به آمریکا عزیمت نمود و در دانشگاه سیراکوز به تحصیل در رشتهٔ فیزیک الکترونیک پرداخت و در مدت کوتاهی بنا بر استعداد و پشتکار خود دورهٔ دانشگاه را به اتمام رسانید و به ایران بازگشت.

حجت الاسلام والمسلمین گراوند در خطبه های نماز خود ونماز گزاران را به ترس از خدا و رعایت تقوای الهی دعوت کرد . نماز باشکوه جمعه امروز به امامت حجت الاسلام والمسلمین گراوند امام جمعه موقت شهرستان کوهدشت درمصلی نماز جمعه برگزار گردید . پس از اقامه نماز صبح و استراحتی کوتاه طبق برنامه اعلامی شب قبل سرپرست، ساعت ۸ صبح پس از بیداری و صرف صبحانه تمام بار گونی و کوله را جمع نموده و ساعت راهی کمپ ۲ که محل استراحت بعدی و برقراری چادرهایمان بود شدیم. پس در آن مسجد نماز بکن که از آن موضع رسول خدا(صلى الله علیه وآله) بیرون رفت به سوى اُحد در وقتى که با کفّار مکّه جنگ کرد، پس در آن جا نماز کرد و به جنگ رفت.

حالا بعد از گذشت دوازده سال شاهد کوچه های سیمانی،درختان خشک شده، خانه های زشت و بد ترکیب آجری،،،این است دستپخت عده ای از انسان نماهای بد ترکیب از شهر قم که با ساخت و سازهای زشت و مزخرف این روستای زیبا را تخریب کردند،، قابل توجه سازمان میراث فرهنگی،، راستی من اصالتا اهل وشنوه هستم. از مهمترین بخشهای آن بعد از بخش مرکزی میتوان به رومشگان ، کوهنانی ، درب گنبد و طرهان اشاره کرد. شهردار کوهدشت در ادامه یکی از عمده ترین مشکلات شهر کوهدشت را توسعه بی رویه شهر بدون کار کارشناسی عنوان کرد و افزود : در سالهای گذشته اکثر ساخت و سازها بدون مجوز بوده است و تطبیق فعلی آنها با نقشه های شهری مشکل است .

دیدگاهتان را بنویسید