با 44 بازی برتر PC آشنا شوید

این سیاره برخلاف زمین و اغلب سیارات دیگر چرخش قهقرایی دارد. بعضی از این فاکتورها در خارج از جو زمین عمل می­ کنند و پاره ­ای از آنها سیستم­ های زمینی هستند که پاره­ای از آنها در کنترل انسان قرار داشته و عملکردهای بشری روند آن ها را تغییر می ­دهد. این بلورهای یخ، بسته به جهت و اندازه شان و اندازه ی ابرهای سیروس در آسمان، مانند یک منشور نور خورشید را خم کرده و حلقه ای به دور آن به وجود می آورند. در حالی که منابع رسمی در کشورهای غربی و آمریکا بسیاری از اطلاعات موجود درباره نیبیرو را انکار می کنند و سعی می کنند به آن وجهه عادی بدهند ، با این حال بسیاری از این کشورها خود را برای وقایع سال 2012 آماده کرده اند و در بسیاری از کشورها پناهگاه هایی برای این منظور ساخته شده است.

در سال 2007 تا 2009 نیز در کشورهای شیلی و مکزیک و سایر کشورهای آمریکای جنوبی و نیز در آیداهو در آمریکا این پدیده گزارش شده است. چرا که گودزیلا هیولایی خطرناک و کشنده برای بشر بود و انسانها در تلاش بودند تا با ارتش و سلاحهایی که دارند او را از بین ببرند. بسیاری از صفحات اینترنتی برای اثبات این نظریه به کتیبه های سومریان و تقویم پیشرفته مایاها که در سال 2012 پایان می باید استناد می کنند و معتقدند که در این سال حیات بشر بر روی زمین پایان می یابد و یا بسیاری از جمعیت کره زمین یا دو سوم آن و یا نود درصد جمعیت انسانها از بین خواهند رفت.

بسیاری از سایتهایی که به وجود نیبیرو و نزدیک شدن و تاثیر مخرب آن بر روی کره زمین و پایان حیات بشر اعتقاد دارند ، مهمترین دلیل خود را وقوع حوادثی بزرگ در طی حیات انسان بر روی کره زمین و مخفی شدن تمدنهای پیشرفته گذشته و باقی ماندن آثار حیرت انگیز آنها مثل تمدن سومریان ، مصر باستان و مایاها و کشف اجزایی از قاره آتلانتیس در قعر اقیانوس اطلس و نشانه هایی از تمدن مو ( لموریا ) در ژاپن و یا جزایر هاوایی ذکر می کنند و معتقدند که در دوره های متوالی حیات بر روی زمین ، تمدنهایی ایجاد و پیشرفت نموده که یکباره با حوادثی نظیر زلزله و سیل و غرق و شدن و یا آتشفشانهای عظیم و برخورد شهابسنگ های عظیم از بین رفته اند و آثار بجا مانده از سومریان و مایاها و نقاشی های مصر باستان حاکی از آن است که هر دوره های مختلف حیات بشر با نزدیک شدن ستاره ای بالدار که تصاویر رمزی آن در همه تمدنهای پیشین وجود دارد ، حوادثی عظیم روی داده و تقریبا موجب از بین رفتن نسل بشر شده و مجددا پس از آن بازماندگان آنها با انتشار بر روی زمین و یافتن مکانهای جدید برای زندگی ، دوره بعدی حیات را آغاز نموده اند .

نخستین فضاپیمایی که بر روی این سیاره فرود آمد، «ونرا ۷» نام داشت که در ۱۵ دسامبر سال ۱۹۷۰ توسط دولت شوروی به سطح این سیاره فرستاده شد. قطر اریس طبق برآورد تلسکوپ فضایی هابل ۲٬۴۰۰ کیلومتر (۱۰۰± کیلومتر) و ۱۰۵ درصد پلوتون تخمین زده میشد اما پس از کشفیات تازه کاوشگر فضایی نیوهورایزنز و گذر آن از نزدیک پلوتو در سال ۲۰۱۵ مشخص شد که پلوتو بزرگتر از اریس است.

اریس در دیسک فشرده پیرامون خورشید میچرخد و °۴۳٫۸۳ درجه نسبت به دائرةالبروج کج و مایِل است. در سال 1976 سفینه ی وایکینگ 1 به سلامتی روی این سیاره فرود آمد. هفتهنامهٔ نیو ساینتیست نظرسنجی در اوت ۲۰۰۵ برپا ساخت و در آن ۱۰ نام برتر برای نهادن بر روی سیارهٔ جدید را معرفی کرد و دیدگاه مردم را خواستار شد. از سویی دیگر در سالهای گذشته پدیده دیده شدن دو خورشید در آسمان در نقاط مختلف جهان ثبت شده که می تواند نشان از صحیح بودن فرضیه نزدیک شدن نیبیرو به زمین باشد. رادرفورد آزمایش فویل طلا به عنوان نشان می دهد که بار مثبت اتم طلا سنگین و بیشتر از جرم آن در یک هسته در مرکز اتم مدل رادرفورد متمرکز تفسیر شده است.

Avatar: Frontiers of Pandora در رویداد Ubisoft Forward یوبیسافت در E3 2021 بهطور شگفتآوری فاش شد و در سال 2022 خواهد آمد. از آنجایی که زحل نسبت به زمین از خورشید دورتر است، یک گردش آن به دور خورشید به اندازه ۳۰ سال زمینی طول میکشد. چهار سیاره دورتر از خورشید یعنی مشتری، زحل، اورانوس و نپتون گازی هستند. احتمالا همگی شما با هشت سیاره منظومه خورشیدی آشنا هستید: عطارد، زهره، زمین، مریخ، مشتری، اورانوس و نپتون. با این که سیاره زحل تنها سیاره منظومه شمسی نیست که حلقههایی پیرامون آن را فراگرفتهاند، اما حلقههای این سیاره نسبت به دیگر سیارات جلوهای خاص و بینظیر دارند.

اجرام آسمانی پیرامون مدار خود جاروب شدهباشند (پیرامون مدار خود اجرام آسمانی بزرگی که گرانش غالب منطقه را در اختیار داشتهباشند، وجود نداشته باشد). اما با نزدیک شدن نیبیرو به زمین به زودی این جرم آسمانی در آسمان ما قابل رویت خواهد بود . در ژانویه ۲۰۰۵، این اکتشاف مورد تأیید قرار گرفت و بهعنوان دهمین سیارهٔ منظومهٔ خورشیدی انتخابشد و نخستین شیء در کمربند کویپر بود که بزرگتر از پلوتو بود.

در 21 اکتبر 2003 عکــس هایی از این سیاره توسط تلسکوپ 48 اینچ پالومار گرفته شد اما فاصله این سیاره آنچنان زیاد بود که حرکت آن در پسزمینه ستارگان تا سال 2005 که دادههای مربوط به این شیء دوباره مورد بررسی قرار گرفت مشاهده نشد. برای برخی از منتقدان، کارگردانی ژائو همراه با بازیگران متعدد و معروف کافی است تا «Eternals» را از دیگر فیلمهای MCU متمایز ببینند. نپتون را در سمت راست اورانوس بکشید. اخترشناسان معمولاً این مولکول ها را “یخ” می نامند، اما واقعاً دلیل خوبی برای آن وجود ندارد، به جز این مورد که در هنگام تشکیل این سیارات برای اولین بار، عناصر تشکیل دهنده آن ها احتمالاً به شکل جامد بوده اند.

پس از چندین بار تلاش ناموفق ، ما با خاموش کردن رایانه مشکل را حل کردیم. تلاش های بعدی منجر به کشف قمری برای این سیاره شد. ما انتظار داریم ماه آینده تاریخ انتشار قوی تری داشته باشیم، یا حداقل یک پنجره باریکتر برای انتشار داشته باشیم، اما به نظر می رسد زمان زیادی برای کشف پاندورا باقی نمانده است. اِریس (نماد: ) (به انگلیسی: Eris، تلفظ: “ee’-ris”) یا اِریس ۱۳۶۱۹۹ یا ۲۰۰۳ یوبی۳۱۳، با نام پیشین زینا (به انگلیسی: Xena) ۱۳۶٬۱۹۹ اُمین سیارهٔ کوتولهٔ کشفشده، بزرگترین سیارهٔ کوتولهٔ و جسم فرانپتونی منظومهٔ خورشیدی است که پس از کشف، بهعنوان سیارهٔ دهم منظومهٔ خورشیدی شناخته شد.

اریس پس از کشف، عنوان «سیارهٔ دهم» را به خود گرفت و بهعنوان دهمین سیارهٔ منظومهٔ خورشیدی شناختهشد. که پس از کشف، بهعنوان سیارهٔ دهم منظومهٔ خورشیدی شناخته شد. یک علت این که تیتان برای دانشمندان بسیار جالب می باشد این است که در آن ابر پیدا شده است و همان طور که گفتیم در آن جو (اتمسفر) وجود دارد. از آنجا که این سیارهٔ کوتوله بسیار دور است، حرکت آن کندتر از بسیاری از اشیاء پیداشده توسط این مؤسسه بودهاست.

ابرهای کیوان خیلی کمرنگ تر از ابرهای مشتری به نظر میرسند.ابرهای مشتری اغلب به رنگ زرد کم رنگ و نارنجی هستند، به این دلیل که دما در کیوان کمتر از مشتری است، ابرهای کیوان در لایه پایین تر جوش قرار میگیرند. اریس از نظر میزان جرم و حجم، هفدهمین جسم در منظومهٔ خورشیدی است. حرکت اریس به اندازهای آرام بود که رایانههای این مؤسسه برای نخستین بار متوجه آن نشدند. در ۲۱ اکتبر ۲۰۰۳، مؤسسهٔ فناوری کالیفرنیا سه نگاره از آسمان شب گرفت و حرکت اریس در آن سه نگاره به اندازهای آرام بود که رایانهها آن را تشخیص ندادند.

چگالی اریس نیز ۲٫۳ گرم بر سانتیمتر مکعب است. در نتیجه ی این که چگالی برابر است با جرم بر حجم،چگالی حدوداً می شود: cm3 5.5 . توندرا ناحیه ای در نزدیکی ………………….. برخی معتقدند تا پیش از رسیدن نیبیرو به نزدیکی مدار زمین ، ناسا با یک تئوری جدید خبر از عبور یک ستاره دنباله دار و یا یک جرم آسمانی بزرگ را خواهد داد که احتمالا سنگی جدا شده از اقمار مشتری است. از این ۶۲ قمر ۵۳ تا از آنان نام گزاری شدند. تا حالا ۶۲ قمر کشف شده است که به دور زحل می چرخند.

دیدگاهتان را بنویسید