بازی Alien Worlds چیست؟

هر جسمی که چشمک بزند یا از نظر درخشندگی نوسان داشته باشد به احتمال زیاد یک ستاره است. استدلالهای ستاره شناسان برای پولوتون به عنوان یک سیاره محرمانه افزایش یافت، چون بسیاری از اجرام هم اندازه نزدیک آن در همان ناحیه از منظومه شمسی طی ۱۹۹۰و اوایل۲۰۰۰ یافت شده بودند(کمربند کویپر).پولوتون فقط جسمی کوچک از میان انبوهی از هزاران یافت شد. یک شبانه روز در اریس ۲۵٫۹ ساعت طول میکشد و یک قمر به نام دیسنومیا به دنبال خود دارد.

برابر 12 ساعت زمینی و سرعت گردش آن به دور خورشید 12 سال زمین است. در سال ۲۰۰۵کشف شده و تنها قمرش (Mk 2) در سال ۲۰۱۵ توسط تلسکوپ فضایی هابل کشف شد که هنوز اسم خاصی هم ندارد! ماکی ماکی در فاصله ۴۵٫۷ واحد نجومی از خورشید قرار دارد و برای تکمیل یک دور مداریاش به گرد خورشید بیش از ۳۰۹ سال زمان نیاز دارد. و تلسکوپ های قوی هم قابل دیدن نیست. اجرامی که در مسیر سیارات قرار می گیرند، جاروب می شوند؛ یعنی نیروی جاذبه آنها آنقدر قوی است که اجرام کوچک را به دور خود جمع می کند؛ دانشمندان بر عقیده اند دیموس و فوبوس دو قمر کوچک سیاره مریخ سیارک هایی می باشند که بر اثر گرانش مریخ تبدیل به قمر های آن شده اند.

46. زمین، یک لایه ازن دارد که از زمین در مقابل اشعه قوی و مضر UV محافظت می کند. 10. یک روز در اورانوس برابر با کمی بیش از 17 ساعت زمینی است. هماهنگ کننده عملیات ونوس اکسپرس می گوید: “زمانی که ۸ سال پیش به زهره رسیدیم، متوجه حضور بادهای شدید با سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت شدیم، اما تفاوت اساسی که از آن زمان بوجود آمده است، افزایش سرعت بادها تا ۴۰۰ کیلومتر در ساعت است.

یکی از کاوشگران پروژه ونوس اکسپرس می گوید: “فضای جوی ونوس بسیار متراکم است، هوایی که ۹۷ درصد آنرا دی اکسید کربن تشکیل می دهد، حضور وحشتناک گازهای گلخانه ای، دمای سطح این سیاره را به ۴۵۰ درجه سانتی گراد هم می رساند، فشار جوی به ۹۲ بار نزدیک می شود،یعنی معادل ۱۰۰ برابر سیاره ما، محیطی کاملا ناخوشایند برای زندگی، یک جهنم واقعی. به طورکلی در این سیارات فشار اتمسفر سبب حفظ آب مایع باید برروی این سیارات بشود. در بالا گوشته ای قرار دارد که لایه خارجی آن پوست نامیده می شود.

زمین ما هم در آن سکونت دارد. ما طی چندین قرن گذشته و مخصوصا دهههای اخیر راه طولانی را در درک بهتر عظمت و مفهوم جهان پیرامون خودطی کردهایم. دور خودش است. روزهای زهره از سال های آن طولانی تر است. و در سال 1781 میلادی کشف شده است. قرن هجدهم میلادی تاکنون را دوران کهکشانی نام گذاری نمودند زیرا امروزه دانشمندان با بهره گیری از تجهیزات مدرن در صدد کشف ناشناخته های جهان هستی می باشند. هرچند بعید به نظر می رسد زیرا الماس به سرعت حل می شود.

به نظر می رسد ناوی ها با دم خود با شاخه های درخت ارواح به یک ذهن جمعی تبدیل می شوند که اراده آن تابع یک هدف است. زحل همچنین زاویه دار روشن تر به نظر می رسد که قابل مشاهده تر باشد. اورانوس یکی از سیارات هشتگانه منظومه شمسی که از لحاظ بعد فاصله اش نسبت به خورشید در ردیف هفتم پس از زحل قرار گرفتهاست. پلوتون به طور متوسط ۴۰ برابر زمین از خورشید فاصله دارد.

2 سیاره بعدی غول هایی از جنس گاز و دو سیاره آخر غول هایی از جنس یخ هستند. سیاره خودنمایی میکند و به چشم هرمز یا چشم مشتری معروف است.. این سیاره ششمین سیاره از خورشید به این طرف بوده و از نظر بزرگی نیز، بعد از سیاره مشتری دومین سیاره در منظومه شمسی میباشد. سرس کوچکترین و از طرفی نزدیکترین سیاره کوتوله به زمین است چرا که در حوالی کمربند سیارکی قرار گرفته و فاصله آن تا خورشید ۲٫۸ برابر فاصله زمین تا خورشید است. این فاصله زمین به دور خود میگردد.

وقتی یک چیزی روی انسان تاثیر گذاشته یعنی به صورت غیر مستقیم رو عمل انسان تاثیر گذاشته است که در این راستا انسان در عملش تغییری ایجاد میکند. دورتر-خرید و برخورد سطح زیرین (افزایش) سیاره ، مانند یک مار بسیار جوان از نیروهای گرانشی. گرانشی منظومه شمسی را داراست. بهرام گور که سفرِ نمادین خویش را از سرزمین سیاهی آغاز کرده بود، اینک به اقلیم هفتم قدم مینهد. هماهنگ کننده عملیات ونوس اکسپرس: “اولین نکته ای که نظر ما روی این سیاره را جلب کرد، که کاملا غیر طبیعی بود، تغیرات نیروی فشار جوی بود. رمز و رازهای زیادی در سیاره ونوس نهفته است، یکی از تصاویر نادر از این سیاره، که بوسیله فضانوردان روس گرفته شده نشان می دهد، هیچ آثاری از آتشفشان در این سیاره ندارد اما در عین حال صخره های آتش فشانی زیادی روی این سیاره موجود هستند.

فضانوردان توانسته اند سه بوی متمایز که از اتمسفر سیاره مشتری متصاعد می شود را مشخص کنند؛ به دلیل تمرکز آمونیاک بوی «مایعات و مواد شوینده» می دهد. بوی سیاره مشتری هم یکی از مسائل اختلافی در میان دانشمندان است. منظومهٔ خورشیدی دارای هشت سیاره ( عطارد ، زهره ، زمین ، مریخ ، مشتری ، زحل ، اورانوس و نپتون ) و پنج سیاره کوتوله تاکنون شناختهشده ( سرس ، پلوتون ، هائومیا ، ماکیماکی و اریس ) است. این نام به عنوان خدای دریا و همزاد اورانوس نامگذاری شده است بر طبق تحقیقات حضور مقادیری متان نیز در این سیاره تایید شده است .

به جز زحل، سیارات مشتری، نپتون و اورانوس نیز دارای حلقه هایی می باشند که نسبت به حلقه های زحل بسیار کم نورترند. در سورۀ دخان، آیات 39 و 38 میفرماید: «وما خلقنا السموات و الارض و مابینهما لعبین، ما خلقنهماالا بالحق و لکن اکثرهم لایعلمون» ما آسمان و زمین و آنچه را میان آن دو است به بازی نیافریدهایم و ما آن دو را جز بهحق نیافریدهایم. این حیات به پایان رسیده و ما نظاره گر افول این سیاره هستیم. پیگیری این امر در ادبیات معاصر حکایت از این دارد که وضع موجود انسان­پژوهی علوم انسانی در جامعه اسلامی ما رضایت­بخش نیست.

دیدگاهتان را بنویسید